Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz Barret001 #71423 üzenetére

    Üdv.!

    Akkumulátoros porszívó II fejezet:
    Kicseréltem a 6db Samsung 18650-es akut új LiitoKala for LG HG2 18650 akkura.
    A működés kb. ugyanaz mint az "öreg" akkukkal: gyárilag feltöltött, 4,2V-os akkukkal pár percig ment nagyobb teljesítményen is a porszívó (miközben határozottan melegedett az akkucsomag),
    Kisebb teljesítményen akár fél óráig is működik, de 23,1V-nál már villogtatja a piros LED-et: akku lemerülőben. Aztán 21,7V-nál lekapcsol.
    A villany motor felirata szerint (4491) 21,6V 380W. Talán hagyhatta volna még működni, az akkuk bírták volna.
    Ezeket a feszültségeket már a villanymotor vezérlő panelján mértem, bár érintkezési hibának semmi nyomát nem láttam. Az akku sarkaihoz képest a feszültség csak 0,1V-al kisebb a villanymotornál.
    A reklám szerint a motor fordulatszáma 100000rpm !

    Ezen a képen nem látom tisztán a 10 utáni nullákat. :o :D
    Addig jutottam, hogy az On/Off, LED villogtatás, Low/High kapcsolását a motor panelja vezérli. 4493_b.jpg

    Ezen a panelen megmértem a két párhuzamosan kötött elkót, így a helyén 400μF, ESR=0,1, bár azt hiszem az ESR értéknek itt nincs jelentősége.
    Elkón a kapacitásból csak a két utolsó számjegy olvasható: 20. Két db 220mikroF lenne? (Interneten fordított szerelésen két db 470μF-os SMD elkót láttam.)
    Foglalkozzam az elkók cseréjével, illetve lehet még valamit mérni ezen a panelen (megnyúlt ellenállás) ?
    Egy darabig működött rendben ez a porszívó, aztán egyáltalán nem működött, most meg olyan érzésem van, mintha egyre hamarabb tiltana le az elektronika.
    (21,7V -> Off!), miközben az adatlapja szerin ezen a feszültségen adna 380W-ot.A motor teljesen hideg, még annyira sem melegszik, mint a hajszárítók motorja. Hideg levegőt fúj ki.
    A forgó része állandó mágnes, kefe nincs.
    A vezérlő panel másik oldalán is vannak IC-k.

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák