Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Elég sokat dolgoztam az elmúlt pár hétben, úgyhogy igazából nem nagyon értem rá fórumozni, végül minden fontosabb elektronikai (és mechanikai) probléma meg lett oldva, ami a pániqszoba projekthez kellett.
    De most lenne néhány kérdésem, amiben már tényleg nem igazán boldogulunk magunktól.

    12V 20W-os halogén G4-es spotlámpák lettek a talajra ( :( nem az én ötletem volt...) szerelve, 3db.
    Egyrészt nem tudom mennyire lépésálló, de ez már tényleg nem az én problémám lesz (rázni nem tud, ez a lényeg).
    Másrészt viszont a helységben mulcs (fenyőkéreg) van leszórva, ami akár meg is gyulladhat a 20W-os hőtől.
    Kompakt fénycsöves, de még inkább ledes fényforrások kellenének.
    Tudtok esetleg céget ajánlani (Bp., de azért nem Rákosborzasztó felé..), ahol viszonylag olcsón lehetne kapni led-"izzót", elfogadható minőségben ?
    A valódi fényerőssége a 20W-os halogén mondjuk 2/3-adát azért jó lenne ha elérné...

    Kellene egy mikrofon, amit PC nélkül (annak már foglalt a hang-kimenete, és egy plusz hangkártyát sem raknánk bele szívesen + szoftveres keveredés elkerülése miatt sem) kellene fülhallgató-jelszintre erősíteni.
    10-15m közti kábelen kellene kihozni. Sajnos ez sem kevés, a fejhallgató (2Vpp ?) jelszintjén jelentős zavarokat tud összeszedni ez alatt - de nincs más ötletem ami olcsón megvalósítható lenne.)
    Igazából olyan mikrofon lenne jó, ami olyan 1-5m közti távolságban jó, beszédhangra.
    Tehát ha jól sejtem a PC-s (kondenzátor ?) mikrofonok nem az igaziak.
    Emellett a lehető legolcsóbban kellene a mikrofont is megoldani.
    De ideiglenesen lehet egy kondenzátor lesz berakva, mivel sürgős lenne a dolog.
    Igazából jó lenne ma megvennem az alkatrészeket, és holnap összerakni és beépíteni.

    A nagyobb gond viszont az erősítő.
    Milyen kész darabot tudtok ajánlani, ami pár ezer forintnál nem drágább (max. 4-5e, de azért már nagyon jónak kellene lennie) ?
    Vagy milyen áramkört, amit én raknék össze ?
    Szkóp van, ha kellene a belövéshez (bár elég kontaktos, de azért lehet valamelyest használni).
    Van egy 12V-os alhálózat a szobában (egyenlőre PC tápról megy, de lehet ez végleges is lesz, mivel nem fizetik meg az igényesebb megoldást...), tehát az erősítő betáplálása megoldott.

Új hozzászólás Aktív témák