Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dferee

    tag

    Sziasztok!

    Egy nagyon kedves barátom hitelkiváltással szeretné olcsóbbá cserélni a lakáshitelét az egyik hazai banknál és ott azt mondták neki, hogy igyekezzen a papírok beszerzésével, mert már csak a februárja van, hogy a kérelmét leadja! Mikor rákérdezett az ügyintéző hölgynél, hogy ezt hogy érti, akkor ő azt mondta, hogy egy márciusi törvény szerint, a devizahiteleket nagyon nehéz, majdnem lehetetlen lesz megkapni! Azóta több bankban is volt, és mindenhol mást mondanak, van ahol pedig nem is tudnak semmit az egészről!

    Megkért engem, hogy nézzek utána a dolognak és végül is törvényt nem, de a magyar közlönyben egy hitelezéssel kapcsolatos rendeletet találtam, de azt is még tavalyról! Mivel én nem nagyon értek a hitelekhez ezért gondoltam, hogy nyitok egy topikot erre. Több okból is így döntöttem:

    - Egyrészt ugye szeretnék neki segíteni, hogy kevesebbet fizessen, mert nagyon elúszott a hitele mostanában és 25 ezer forinttal kevesebb lenne neki havonta.
    - Másrészt pedig, ha sikerül megfejtenünk a rendelet szövegét, szerintem ez az információ sokak számára hasznos lehet, hiszen nagyon sok embernek van hitele vagy tervez mostanság felvenni.
    - Létezik az, hogy már egy hónapja publikálták és ennyien nem tudnak még róla, holott ez több százezer embert érinthet! A banki ügyintézők miért nem tudnak erről?

    Íme a magyar közlöny ide vonatkozó része:
    113.oldal

    A Kormány 361/2009. (XII. 30.) Korm. rendelete a körültekintõ lakossági hitelezés feltételeirõl és a hitelképesség vizsgálatáról

    Én valami olyasmit hámozok ki a dologból, hogy a szigorítás minden jelzálog- és autóhitelre vonatkozik, de a százalékok és a kizárások nem igazán egyértelműek!

    Köszönöm mindenkinek a közreműködést, és legyen ez egy informatív topik! Várom mindenkinek a véleményét esetleg tapasztalatát a témával kapcsolatban!

  • dferee

    tag

    válasz Ariadne #2 üzenetére

    Szia!

    Igen tudom, hogy van egy külön topik de ez nem kifejezetten és kizárólag lakáshitel témakör hanem minden más hitellel kapcsolatos :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák