Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Zolik #8 üzenetére

    Engem pl. nem visz rá a lélek, hogy belekezdjek az Andorba. A Mandalorian, Boba Fett és Obi-Wan sorozatokat még megnéztem, el is ment a kedvem. De így vagyok a Marvel sorozatokkal is, azokból már egyet se láttam, ami MCU, sőt a mozifilmeket se mind az utóbbi pár évben a Végjáték óta. És amit meg igen, Thor 4, Pókember 3, az is szar volt. Pedig én a 90-es évek eleje óta csípem a Marvel hősöket és a Star Wars-t, és sokáig hiányoltam a moziból, de mostanra olyan szinten elszállt a mennyiség, miközben egyszerűen nem jók.

    Viszont a Disney+ szerintem a legjobb jelenleg az itthon elérhető streaming szolgáltatók közül, legalábbis számomra. Annyimindent felvásárolt a Disney, hogy most van rajta Kommandó, Conan a barbár, Alien... :) Netflixet kimondottan kerülöm, n+1 krimisorozat, totál középszerű saját gyártású cuccok, a drága mozifilm kaliberű filmjeik se jók. HBO Max szintén nem rossz, bár annak is a Warner backlog a fő vonzereje. Már ami fent van, és nem spórolják le a klasszikus szinkront, mint a Pusztító esetében. Nem a felirat zavar, egy új filmnél rendben van, de egy klasszikust nem fogok a klasszikus szinkron helyett mással nézni. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz miqlas #18 üzenetére

    Van Prime, az ingyen játék miatt megtartottam 899 Ft-ért, de nem nagyon nézzük. The Boys-t se láttam még a 3. évadot, Samaritan ment még le, semmi más. Az élőszereplős The Tick-et kezdtem el még, de ott jobb az eredeti rajzfilmes formátum. A Prime-ot amúgyis be kell szántani az Amerikába jöttem 2-ért, az megbocsáthatatlan.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Tanisz #35 üzenetére

    Azért azzal vitatkoznék, jók-e. :)
    A Mandalorian hozott egy unalmas főhőst, meg 90-es évek végét idéző akció rpg videójátékokat idéző sztorit (minden részben elmész a küldetését, aztán elmész oda, elhozod azt, visszaviszed neki, kapsz jutalmat).
    A Boba Fett rosszabb, mert szerintem a főhős ugyanolyan unalmas, csak itt már rendes sztori sincs.
    Obi-Wan meg nem bírja ki, hogy ne legyen benne Luke és Leia, ráadásul az az összecsapás olyan fölösleges és erőltetett. Jó, nem írja felül az EP4 történéseit talán, mert az sosem derült ki, mikor találkozott Obi-Wan és Vader utoljára, de értelme akkor se volt sok.
    És ezekután kéne elkezdenem nézni az Andort az SW filmek legunalmasabb hősével, akinek nincs badass pár perce a régi trilógiában, és a Rogue One se tőle jó. Elhiszem, hogy jó széria, de egész egyszerűen elment a kedvem az új SW tartalmaktól. Persze lehet az unalmas előélet után még írni neki valódi karaktert, csak mostanság nem úgy tűnik, hogy van ilyesmire törekvés.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz #54625216 #39 üzenetére

    Szerintem egy épkézláb sztori nem irreális elvárás néhány értékelhető karakterrel. :) Az újkoriakból a Zsivány Egyes tetszett, és így utólag az előzménytrilógia sem olyan vészes. A klónok támadása 2. felétől beindul, A Sith-ek bosszúja pedig teljesen jó. Ezzel szemben ott a folytatás trilógia, szinte az összes új karakter kuka, akármilyen nemű vagy bőrszínű vagy genderű, azoknál még Jar Jar is jobb volt. Egyetlen karaktert írtak meg, Kylo Ren jó lehetett volna, ahogy a hisztis, komplexusos, megfelelési kényszeres tini Sith-ből egy kiszámíthatatlan, kegyetlen nagyúrrá válik. Ehelyett megpróbálják megmenteni, feloldozást adni neki, azokután, hogy a létező egyik legnagyobb bűnt (szülőgyilkosság) elköveti. Látszik, hogy sokan csinálták, nem volt végig kigondolt víziója senkinek. Az elején Lucasnak se, de ő nem is trilógiában gondolkodott az EP4 forgatásakor, viszont végig benne volt a filmekben. Na, az EP7-9 esetében nincs ilyen ember.
    Jó, Lucas se mindig volt a topon, Anakin átpártolása elég sután lett bemutatva.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Persze, koppintás az EP4, klasszikus lovagos fantasy történet űrhajókkal. Ellenben a régi trilógiában voltak igazi karakterek, Han Solo, Darth Vader, Lando, Yoda (Luke és Leia pont kevésbé izgalmas). Még dráma is volt régen is, Luke és Vader kapcsolata, nem véletlen, hogy az EP5-öt tartja mindenki a legjobbnak. Volt olyan cselekmény, hogy vitte a klisés sztorit.
    Ez nem volt meg az új trilógiában, az EP8 végén csak pislogtam a moziban, hogy ez mi volt, meg hogy nem történt semmi se, nem haladt sehova a történet, és már vége is. Az EP7-ben behoztak egy titokzatos, erősnek tűnő karaktert, akit aztán itt simán kinyírnak, nem kezdenek vele semmit, és a film fele elmegy egy teljesen lényegtelen szálon. Innen még javíthatott volna az EP9, de nem tette. Se élmény, se hangulat. A sorozatok annyival jobbak csak, hogy kínos marhaság helyett csak semmilyenek.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz #54625216 #54 üzenetére

    Én próbáltam szeretni az új trilógiát. És rám nem lehet azt mondani, hogy a szar filmeket se szeretném, sok régi VHS szemetet nézek. Az EP7 tetszett is a nyilvánvaló EP4 másolás ellenére, vagy épp amiatt, tudtam élvezni, volt hangulata, voltak még benne karakterek színész által eljátszva. Az már a forgatókönyvírók felelőssége, hogy még mindig Harrison Ford a film csúcsa, az új karakterek egybitesek, ha mindet levágták volna a film végén se hiányoztak volna. És nem azért, mert a takarító dezertőr rohamosztagos fekete.
    De bíztam a trilógiában, kezdésnek, felütésnek megtette, belengették az aszott öreg új főgonoszt, ott volt a Vader koppintás jobb keze, akiben amúgy jókora kihasználatlan potenciál volt. És akkor jött az EP8, ott volt benne a teljesen értelmetlen és fölösleges kaszinós szál, el is vitte a film felét, majd hirtelen tököt növesztett a végén 2 percig, amikor Luke szemben állt a AT-AT-kkel (jó, klisé, de ott volt az erő benne), aztán a 2 percnek vége, majd a filmnek is, én meg pislogok, mert 2,5 órán keresztül vártam, hogy történjen valami, és az ígéretek szerint odabasszon a film, ha már a rendező is párhuzamot akart az EP5-el. És ülök a stáblista előtt a moziban, és lesek, hogy akkor ennyi, nem is történt semmi, nem ment előre a történet, csak legyaktuk az aszott csókát, akit így bevezetni is kár volt, semmit sem tett a filmhez. Aztán új stáb, és kapkodás, mert itt az EP9, valamit kezdeni kéne most már a sztorival, elpazaroltak egy egész filmet a semmire, így az EP9 egyszerre akart lenni EP8 is, hirtelen annyimindent akartak beletenni, de minden kidolgozatlan. Tényleg a trilógia befejező részének második felében kell az igazi főgonosznak színre lépnie? 30 évig készült Sidious a visszatérésre, építgette a flottáját, erre jön az ellenállás, és félóra alatt feldolgozzák fejben, hogy újra itt a Birodalom, majd szépen blokkolják az egész birodalmi flottát. Boss fight, Kylo feloldozást nyer egy apagyilkosságból, vége, főcím. Csak ez az utolsó sor egy külön film kellett volna legyen. Az előzménytrilógia minden hibája ellenére egy átgondolt, valóban trilógiaként működő sztori, ott is voltak értelmetlen karakterek, a Sith-ek meg a robot tábornok kidolgozatlanok, sótlanok, pedig Dooku-t egy legenda alakította, a kidolgozatlanság ellenére már önmagában Christopher Lee személye tekintélyt adott neki. Pont a lényeg, Anakin átfordulása viszont elég lazán, gyorsan le lett zavarva, pedig erről szólt volna az egész, ahhoz képest csak a minimumot hozták ki belőle. De még így is jobb filmek, mint a folytatás, pont nemrég néztem meg az EP1-2-t.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák