Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mtamasl

    csendes tag

    válasz SunMount3r #3020 üzenetére

    Ha már a képminőségről beszéltek. A képminőség javítása szempontjából érdeklődnék, hogy Ti hogyan használjátok a képjavító funkciókat? Azért kérdezem, mert a TV-mnek eleve van képjavító funkciója (pl. Dynamic Contrast kiemelés, Deep Black, stb.), a Himedia Q5 Pro-nak is van. Nagyfelbontású MKV-knál (1080p) pl. a Dynamic Contrast állítása a mérvadó (alacsony, közép. magas).

    Mi a javaslat? Használni mindkettőn (TV + Q5 Pro) vagy csak félig aktiválva mindkét eszközön, esetleg teljesen kivenni valamelyikről?

    Azt vettem észre, hogy a TV jobban javít pl. a Blu-Ray lejátszómon (Pio BDP-450) - természetesen itt Blu-Ray lemez esetére gondolok. Hozzáteszem, hogy a két eszköz között van még egy Denon AVR videoerősítő is (régi, 2009-es, de esetében nincs képjavító funkció, max felskálázás kisebb felbontásoknál, amit deaktiváltam). Ha mindkettőn magasra teszem, elvileg brutálisan jó lesz a képjavítás (pl. fény-effektek, napsütés látványa, vagy rajzfilmekben a sötétebb felvételeken az üveg látványa, de sokszor szerintem torzít pl. az emberi arcokon! (irreálisnak tartanám? - azonban, ha megszokja az ember, akkor meg a valóság lesz deform :) )

    Feltételezem már más is juthatott hasonló dilemmákba, amennyiben rendelkezik több eszközzel.
    Ki milyen beállításokat használ? Mi a szakszerű javaslat erre?

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: T.

Új hozzászólás Aktív témák