Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem, talán ebben a topikban kapok némi segítséget:

    Vettem egy ASUS Xonar DS hangkarit a Creative T20 SII hangfalaimhoz, mert PC-n foobar-al szoktam néha FLAC-ot, meg 320-as MP3-at hallgatni. Olvastam itt is, hogy sokan cserélték a Műveleti erősítőt. Az ebay-en kapható OPA2604-es műv. erősítők 3-400Ft-ért eredetiek lehetnek vajon?

    Másik kérdésem, hogy ha leginkább FLAC-ot, meg 320-as MP3-at hallgatok akkor mit kellene beállítanom a Foobar-on? A hangkártya szoftverében és a Foobar-ban is 44.1kHz-en van a Sample Rate, de Windowsban 16bit 44.1kHz-ről feljebb vettem 24bit 44.1kHz-re. Ezeket érdemes máshogy állítani, vagy jók igy?!

    köszönöm a segítséget! :R

  • Kroni1

    veterán

    Sziasztok!

    Egy több mint 10 éves házimozi erősítőt szeretnék lecserélni egy sztereo-ra, a költözés következtében megváltozott igényeimnek megfelelően. A korábbi 5.1 helyett most a nappalinkban nem lesz hely háttérsugárzóknak, ezért inkább egy 2.1 rendszerben gondolkodtam, a hangfalaim megvannak már. A felhasználás amúgy 70%-ban a TV hangszóróinak kiváltása lenne és 30% zenehallgatás.

    Konkrétan mire lenne szükségem?

    - HDMI CEC a TV-vel automatikus ki-be kapcsoláshoz és a távírányítójáról kezelhető hangerőállításhoz.
    - a jelenleg aktuális Dolby és DTS formátumú filmek hangjának kezelése 2.1-en
    - Bluetooth IN és OUT (telefonról zenelejátszás, illetve TV hangjának továbbítása BT fülesre)
    + Hálózati lejátszás se lenne rossz, de ez nem fontos..

    A 100e körüli árkategóriában gondolkodtam, max 140e amig elmennék, a Yamaha féle Musiccast erősítők pedig szimpatikusak. Ennek fejében mit tudnátok ajánlani? Köszönöm előre is! :R

  • Kroni1

    veterán

    Sziasztok!

    A fenti képen látható helyre kéne nekem valami hangfal megoldás. Mint látható semmi hely nincs frontsugárzónak vagy mélynyomónak a földön, és van egy olyan további nehezítő körülmény, hogy az iker fiaim mindent szétszednek és tönkretesznek amit elérnek. Jelenleg van egy régebbi 5.1-es Kenwood KRF-V4060D erősítőm optikai kábellel a TV-re kötve és egy AKG fejhallgatóm, de néha szeretnék nemcsak ezzel TV-t nézni/zenét hallgatni. Van egy Kenwood HT3200 hangfalszettem, ennek a két front sugárzóját tudnám használni mondjuk a szerkények tetején, de ehhez mindenképp kell mélynyomó, anélkül semmi hangjuk nincs.

    A következőkön gondolkodtam:

    - 2db polcsugárzót venni, a felső szekrények tetejére. (kérdés mennyi lenne egy olyan pár ami rendes mélyeket is tud, és nem lenne-e rossz a hangjuk olyan magasan TV-hez?)

    - A kenwood frontjaimat fel ugyanide, és venni hozzájuk egy mélynyomót. De azt meg hova tudnám elhelyezni vajon? Gondolom a szekrény tetején nem lenne az igazi a hangzása.. :( :F

    - Beépített mélynyomós soundbar, pl. Yamaha YAS-306 a TV alá a falra rögzítve (ezt hallottam élőben, igaz zenére kevés a mély, de filmezéshez elég lenne..)

    Melyik verziót ajánlanátok, és melyiknek mi lehet a hátulütője szerintetek? Minden javaslatot / típusötletet köszönök! :R

  • Kroni1

    veterán

    válasz nLali #86999 üzenetére

    Hát a CEC nem annyira pálya, sajnos a TV-men pont az a HDMI csati ment tönkre, és az erősítőm se tudja.. Viszont nem gond ha nem mindig szól, van univerzális Harmony távkapcsom, arra be van állítva az erősítő, talán jobb is ha csak akkor jönnek a mélyek ha direkt filmezni akarok..

    A középső cucc az micsoda a tv alatt?? És hány cm magas?

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz dgyuri0123 #87004 üzenetére

    Köszi, ezt is számitasba veszem! A yamaha sb egész jól muzsikál külön sub nélkül is, ugyhogy az se rossz, de ez is egész tetszetős! Nem tudom mélyek mennyire hiányoznának, abban gondolom ez se acélos annyira.. ? A tv alatt lenne a legjobb, de lehet amig a gyerekekkel nem tudom megértetni magam jobb helye lenne fent, gondolom ez a hangzásnak nem lenne a legjobb. De most a biztonság fontosabb.

Új hozzászólás Aktív témák