Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv all!

    Kissé hosszú lesz és további információszerzős, remélem nem gond.

    Összetett probléma: régóta tervezem az erősítőmet (Yamaha AX-490) leváltani, az elsődleges hallgatási helyen + a hangfalakat is és nézelődés közben akadt egy igen érdekes illetve kettő tétel is.

    Jelen pillanatban 100% SAL hangfal van abból a bizonyos hangfalépítős füzetből, a nevezett erősítőn immár 10éve, így fogalmazhatunk úgy hogy bevált. Ezért terveztem egy új de átdolgozott előlappal hangfalpárt építeni új SAL alkatrészekből és becsléseim szerint csak az alapanyag kb 100k ami a hangsugárzókat illeti. Ezért nézelődtem kész hangfal témakörben is és többek között megakadt a szemem ezen.

    Ha már itt voltam megnéztem mi a helyzet aktív hangfal téren és ott is találtam valamit. Ha aktívat vennék egycsapásra megoldódna az erősítőprobléma is mert nem kellene venni, de ha igaz ez a teljesítmény (amit egyébként kétlek, sőt egyértelmű hogy szemfényvesztés) az átlagosan 2-3kg-os erősítő hogy a tökömbe tudja akár a 2×100W-ot?

    Az már csak hab a tortán de hogyan lehetnek ennyire olcsók? Igaz hogy zenekari hangfal de ha sokan a SAL-t a legaljának tekintik akkor ezek most jobbak vagy nem ennyiért?

    Kissé hülye kérdés még, de mivel szobában lesz, a hangminőséget befolyásolja hogy lényegében igen "alacsony" teljesítményen járnak majd? Nyilván nem lesz szükség a kültéri teljesítményre :DDD

    A másik már már bagatellnek ható kérdés, a linkelt 4ohmos aktív hangfal hangkép terén hátrányba kerülhet egy 8ohmos verzióval szemben legyen az a mostani vagy akár egy teljesen új hangfal? Vagy az ellenállás csak az erősítő-hangfal illesztés viszonylatában számít és nincs érdemi különbség egy minden téren 4ohmos vagy 8ohmos rendszer között?

    Amit a jelenlegi hangrendszeremről még tudni kell, az ebben található a 23. oldalon. A doboz csak méret-azonos, a reflexnyílást lejjebb raktam annak idején, és a ferde lap is hiányzik a zárt légterű középnek hála. Az SR3040 mély mellé egyébként MNC 1320 és DP35 magas társul HV328 hangváltón.

    Választ előköszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz shalafi66 #71468 üzenetére

    Az elsődleges helyen PC-re lesz kötve, aminek részletei az adatlapban. Amit a hangrendszerből innen kiszórok bármi is legyen az, a másodlagos hallgatási helyen tovább élne de a jelforrás ott már a mobiltelefon lesz.

    Zenéből van mindenféle, komolyzene nincs és gyakorlatilag az összes mp3 formátum. Filmek és játékok a másik fontos szempont. Ezekben kell jól teljesítenie.

    #71467 Nemir Ombe : Az a poén hogy kamat gyanánt szert tettem az enyémhez nagyban hasonlító hangfalakra, amihez mindenféleképp kell egy másik erősítő. Ezért gondoltam azt hogy ha az elsődleges helyen kicserélem az erősítőt, akkor teljesen új hangfal is legyen és akkor egy teljesen új rendszer van.

    Tehát a továbbiakban meg kellene határozni a normális kört hangfal terén egy-két link jöhet és a hozzájuk megfelelő erősítőt. A mostanihoz hasonló teljesítmény kellene, az erősítő 2×70W RMS8ohm ha jól tudom, a hangfal hangváltó szerint 200W, de a komponensek is elég komoly, elméletileg a mély 100/140W, közép 40/80W, a magas 80/150W.

    Egyszer nagyon régen fogyasztásmérőt tettem az erősítő elé majd jól felhangosítva de nem emlékszek rá hogy 100wattnál többet mértem volna ha ez támpont az új rendszer teljesítményének meghatározásánál úgyhogy sztem induljunk ki 2×100wattos erősítőből aztán meglátjuk mi való hozzá.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Ribi #71472 üzenetére

    Eddig úgy gondoltam hogy az mp3 van a sor végén minőségben, majd jön a film, aztán a játékok, végül a direkt hifinek szánt zenei formátumok...

    A teljesítmény azért fontos szempont egy kicsit, mert akárhogy nézem a mostani rendszernek is van egy teljesítménye. Vegyük az erősítő alapján 2×70wattnak 8ohm-on de a hangfal ettől jóval több amit már írtam. Szóljon ez bárhogy, már hozzászoktam ahhoz hogy ha filmnél felhangosítok akkor különösebb probléma nélkül megy. Nem vágja le az erősítőt, nem üti ki magát, a maga szintjén nem torzít - illetve a hangképe akár szar akár tűrhető az nem változik a hangerő szintjétől.

    Az új rendszernek is ezt kellene hoznia, miközben megy a minőség felé ha lehet. Nem akarok egyből high-end megoldást mert az egy rakás lóvé, és nem is biztos hogy ki tudnám használni, csak gondoltam hogy a SAL-tól egy kicsit jobbat, aztán ha később igény mutatkozik akkor még jobbat. Szóval az eddig linkelt megoldások ezek szerint még a SAL-hoz képest is visszalépésnek számít.

    Egyébként műhelyben hegesztő/kalapács/sarokcsiszoló/fúró mellé esetleg elférne háttérnek? Ha nem is a linkelt, de attól kisebb verzióban.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Mikisys #71477 üzenetére

    A PC ennyire rossz hangkeltés terén? Még akkor is ha önálló hangkártyát vettem bele a hang miatt? Ez érdekes.

    Mivel van itthon még 2db SAL hangfal aminek így is úgyis új dobozt fogok építeni - anyag megvan hozzá kidobott szekrényből ("hulladékból-hulladékhoz" ;]), mielőtt bármit vennék az elsődleges helyre építsem meg és ha beválik akkor mehet a továbbiakban is a SAL Film+játék+mp3 felhasználásban?

    Egyébként ezek a kukaszökevény hangfalak amiket mutattam, minden téren rosszak, vagy van egy olyan hibájuk ami megpecsételi őket? Például nem megfelelő hangsugárzó, rosszul tervezett doboz, vagy rosszul csillapított és emiatt dobozhangú doboz, szarul összeszerelt és emiatt a második héten szétesik, stb. ?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Mikisys #71492 üzenetére

    Én is erre gondolok mindig: lehet egy hangrendszer high-end de amint megvolt az első tömörítés attól függően már kihasználatlanság esete foroghat fent, és az lesz hogy csak a műszerek próbálnak bizonyosságot adni, hogy márpedig jó az.

    Akkor sztem az lesz a legjobb hogy ezt a két kallódó SAL hangfalat először is szétszedem mert az egyik doboza kvázi totálkáros. Némi előlap módosítással megvalósítom ugyanazt az űrtartalmat amivel a mostani dobozaim is bírnak. Ezzel meglesz a másodlagos hallgatási hely hangfala. Ha tetszeni fog akkor az elsődlegesen is SAL várható, de más sugárzókkal, mert a kolléga annak idején magas téren jobban elszállt mint én: 100/200wattos ring sugárzó, ami hogy is mondjam - fémesen szól. Mindene fém, és bár az enyém is ringsugárzó de egyel kisebb verzióban és textilbakelit adja a hangot. A mély meg alálicitál, mert felépítésből fakadóan kevesebbet ad, mint az enyém - kevlárszövet kontra papír, meg lehet a SAL-nál ahogy éppen sikerült :D

    Amennyiben nem SAL rendszer van terítéken akkor ilyen jellegű hangfalak alternatívát jelentenek? Méretben a Magnat, Canton, Yamaha, Dali, stb. hangfalak is hasonlóak de árban már nagy a szórás... nem igazán szeretnék 200k fölé menni egy sztereó erősítő+2hangfallal.

    Ha meghallgatásról van szó, úgy tervezem hogy a három fő felhasználási területből csinálok 1-1 párperces mixet. Játékból, filmből és zenéből így pár perc alatt elég sok hangot tudnék megszólaltatni amit ismerek, főleg játék oldalról mert azok ha úgy van mindennap szólnak. Ez praktikus megoldás eltekintve attól hogy az eladó lehet agyf*szt kap mire meglesz a "jó" hangfal? ;] és még így is para, hogy itthon is "ugyanúgy jól" szóljon.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Nemir Ombe #71497 üzenetére

    Akkor a Magnat vonalon maradva ezt kellene közelebbről is szemügyre venni.

    Erősítő Pioneer, vagy Yamaha legyen?

    Yamaha "tradicionális" mert most is Yamaha van, Pioneer igazából csak a távirányítója szebb :DDD a szívem a Yamaha felé húz.

    Ez akkor minőségben már SAL, Skytec, stb. verő rendszer ugye? Főleg hogy társul hozzá még egy Magnat Alpha Sub 30A mélynyomó. Egyébként ha már itt tartunk ő is már 10éves lassan, ha nem is most de későbbi cserénél hozna jelentős változást mély hangok terén egy ugyanúgy 30centis mélysugárzó, de nem lefelé hanem előre nyomó változatban? A hangfalakkal kapcsolatban is kérdés még, a reflexnyílások. A mostani SAL-on elől van, a Magnatnál hátul - tehetem e ugyanoda őket, vagy kövessem a könyv utasításait? Egyébként ezeknél miért van általában 2×20centis mély, mondjuk 1×30centis helyett?

    Így néz ki a környezet, az új hangfal a meglévő helyére kerülne - igaz máshova nem is nagyon tud de a hátramutató reflexnyílás miatt azért gondolom fontos a megfelelő távolság a faltól ugye?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz trufa12 #71505 üzenetére

    Azért mert mennie kellene vagy 10évig és nem szeretnék semmi célból rákölteni azonkívül hogy megveszem.

    A használtnál sosem garantálható hogy biztosan annyira volt használva amennyire hirdetik. Igaz hogy a mostani erősítőmet is használtan vettem és átvitte itthon a 10évet de tönkremehetett volna az első év után is, és akkor 2×30k-ból már új erősítőt veszek ha arról van szó.

    Egyébként a linkelt Yamahának mi a baja? Vagy ha ennyire nem jó a rádiós erősítő mert kissé bonyolultabb a tuner miatt, sima sztereó változatban se ajánlott ez a szint?

    Nemir Ombe #71506 Maradjunk egyelőre Magnat Supreme 2002 hangfalnál és a Yamaha R-S202D rádióerősítőnél vagy a Yamaha A-S201 sima sztereónál. Nem írtam szoba méretet: ez 17m2 - 3,7×4,7m és 48m3.

    A használt cuccokat illenék előtte megnézni, meghallgatni, aztán reménykedni hogy hosszútávon is jó lesz. Amiket mutattál azt se tudom merre vannak, ha 1-2 megyére innen már lőttek is az olcsóságnak akkor is ha elsőre megvan a jó. Persze nem vagyok a pénzem ellensége sem, van pár dolog amit időnként megcsinálok, és ha összejön nyerek egy hatalmasat vele. De most úgy érzem ennél a hangfejlesztésnél inkább jobb a biztosabbra menni.

    Nehezen hiszem el hogy minden újdonság ennyire szar legyen hogy inkább használtat kell vegyek mindenből. Főleg hogy játék/film/mp3 a terület PC-n. Tehát jó/jobb ez az új Magnat és Yamaha párosítás, a mostani Yamaha+SAL ellenében, vagy sem? Ha jobbnak tűnik mindenképp meghallgatom a kiszemelt boltban vásárlás előtt. Ha nem akkor használtan kell nézelődni, az meg új témakör.

    Előköszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Nemir Ombe #71518 üzenetére

    Nem de akkor is drága, + idő stb. Már a felmérése is sok idő, szeretném a vásárlást gyorsabban letudni.

    Nem arról van szó hogy semmiképp se használt, de akkor már legyen megyén belül minél közelebb és még akkor is para hogy normálisan menjen, mert jellemzően garancia nélkül ha elromlik akkor "így járt".

    Ezt szeretném elkerülni ha lehet.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz trufa12 #71525 üzenetére

    Jobban kellene értsek már ezekhez, főleg használt esetén. Annak idején az erősítővel elképesztő mázlim volt, mert amikor megvettem a vadiúj sugárzókat nem hogy doboz még erősítő sem létezett. Amíg cimborával vártuk a buszt, odajött egy fazon hogy neki van erősítője eladó... elmentünk nála (ez tőlünk a második falu, de a busszal is pont útba esett) és az előtérben volt egy utánfutónyi hangfal, erősítő, equalizer, stb. Hogy most találomra vagy célzottan, bekapcsolta az egyiket két hangfallal.

    Mivel előtte volt egy félhalott erősítőm - az egyik fele nem szólt, itt az volt az elvárás, hogy bekapcsolt állapotban tekerje a ballance-ot mindkét végállásig hogy kiderüljön mindkét oldala rendben van. Aztán tekerje fel a hangerőt amíg nem szégyelli, majd ugyanúgy ballance oda-vissza aztán középállásban menjen pár percet. Így elvoltunk vagy 10percig aztán ára 35k, lealkudtam 30-ra és így lett meg az első normálisnak mondható erősítőm.

    Zéró felméréssel, utánajárással, kb. 2óra plusz várakozással a következő buszig.

    Az új Yamaháról sem tudod elképzelni hogy menjen 10évet? Akkor se ha csatornánként ritkán fog 10watt felé menni? Annak idején fogyasztásmérővel megmértem konnektor felől a rendszert és emlékeim szerint nem vett fel 100wattot sem, de a hangja már elhallatszott a szomszéd utcába is ;] Becsléseim és beszámolók alapján, az esetek többségében zene/játék 10watt alatt lesz a folyamatos teljesítmény 8ohmon, filmeknél lesz ettől csak több. Vagy az élettartamot közvetlenül nem befolyásolja a kihasznált teljesítmény?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz ch003067 #71595 üzenetére

    Sztem az a két kültéri adni fogja 16m2-en - főleg ha rendes kültéri ;]

    A pince jellegből fakadóan sztem csillapításra kellesz majd gyúrni - mindenütt betonfal gondolom :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #71517 üzenetére

    A hangfalépítősdi a végéhez közeledik de egy-két tanács még jól jönne:

    Ha a SAL nem válik be, akkor gyári hangfalat fogok venni ami 99% hogy ez a Magnat lesz. Akár SAL akár Magnat hangfal lesz a továbbiakban kellene hozzájuk egy erősítő.

    Yamaha A-S201 mint sima sztereó, vagy Yamaha R-N301 mint komolyabb sztereó. Újdonság árban a 301-es csaknem duplája a 201-esnek, csak azért jön be a képbe mert használt verzióban található egy példány 75k-ért a közelben.

    Viszont dilemmára ad okot a fórum néhány hozzászólása szerint az R-N301 "gyengélkedése" alacsonyabb hangerőn szemben a hasonló teljesítményű és áru csak sztereó erősítőkkel. Tehát akkor most hogy legyen? R-N301 vagy A-S201 de mivel ez eredetileg nem hasonló árú mint az R-N301 árban fel kell lépkedni olyan 100k környékére sima sztereó erősítőben is? Ha igen melyik típus ajánlott 100k-ig? Jelenlegi erősítő Yamaha AX-490.

    Választ előköszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz krichd1 #71598 üzenetére

    Értem. Az R-N301 csak úgy jött mint használt megoldás. Elsősorban sima sztereó kell, mint amilyen az A-S201.
    Nem jobbak az AX-490nél, de nem is rosszabbak ugye?

    #71600 Mikisys Mutasd be azokat az erősítőket. Egyébként a Magnat előtt mindenképp elkészül az a SAL hangfal ami most a pincében pihen. Csak a dobozt kell építeni, minden más átrakodik. Ha nem járja akkor lesz Magnat is mielőtt meggondolom magam mert 4cm-el nagyobb mint kellene: magasabb mint a szekrényen az első polc... egyelőre a tervezőasztalon szoktatom magamat az új rendhez ;]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz ch003067 #71644 üzenetére

    Sztem a két sarokban lévő hangfalat nem igazán fogja takarni senki. Meg most elveszel 2m² helyet a 16ból 5-7hanglallal :DDD ?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz M4T4D0R #71675 üzenetére

    A hangsugárzó az mi sugározza a hangot. Erősítő-hangfalteljesítmény viszonylatban bármi összeállítható, de azért a 10wattos hangfal 1kW-os erősítőn és fordítva már kerülendő megoldás. Ideális esetben a hangfal folyamatos teljesítménye (RMS) mindig nagyobb mint az erősítő maximális (peak vagy zenei) teljesítménye. A lényeg hogy az erősebb hangfal nem teszi tönkre az erősítőt, míg a gyengébb hangfalat tönkre teszi az erősebb erősítő.

    Az ellenállás ami még érdekes és ebben én is mindjárt kérdezni fogok. Tudomásom szerint 4ohm erősítőn lehet 8ohm hangfal, 8ohm erősítőn nem ajánlott 4ohm hangfal.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #71676 üzenetére

    Most pedig jön az impedanciás kérdés: adott a 8ohmos erősítőm. Ha úgy építek 8ohmos 3utas hangfalat hogy a mélyből 2db 4ohmos van a hangváltó után sorba kötve akkor az 8ohmosnak számít a hangváltó és így az erősítő felé is ugye?

    Mert ha a Visaton jobbnak számít mint a SAL, akkor lehet megnéznék egy mély és közép téren is Visaton megvalósítást. Ha 2×250mm mély kerül a dobozba nyilván 4ohm verzió menne, az 1×8ohm helyett. A magas kérdéses mert állítólag abban nem annyira jó a márka, így az egyelőre marad a jelenlegi.

    Vélemény?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Értem az infókat. A linkelt hangszórós anyag kib*szott hosszú :D Nem is ment egyszerre: iskolában szünetekben, meg ebédnél is olvastam mobilról, PC-n nemrég fejeztem be. Ez már önmagában arra utal hogy a hangfalépítés irdatlan bonyolult folyamat...

    Szóval hogy bonyolódjék a kép még ettől is jobban a Monacor hangsugárzók is versenybe szállnak ha jók ;]

    Szóval el kellene kezdeni valamerre mert idén új hangfalat akarok. Van egy WinISD program. Nézelődtem benne és egy rakás hangsugárzó van, ami nincs azt fel lehet vinni ha megvan minden paraméter. Ezzel a programmal elsősorban a doboz űrtartalmát és méreteit lehet belőni + frekvenciaátvitel?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all!

    Hosszas huzavona után szert tettem egy Denon PMA 860 erősítőre.

    A Yamaha AX-490 helyére rakás után érdekes eredményt ad. Valamennyi zene jobban vagy szebben szól, néhány zenében sosem hallott dolgok jelennek meg, máshol és ez sztem különösen a közép tartományt érinti oda nem való zajok vannak. Mint ha be akarna szarni a magas - Yamahánál ilyen sose volt 12év alatt.

    Első körben egy gyenge nyomású de jól koncentrálható levegővel megfújtam mindkét magast, hát ha valami porszem került a gépezetbe. Ezután meg is kocogtattam őket és változott a helyzet de teljesen meg nem javult. Külön kiemelendő hogy ezek mellé a mély egészen feldúsult, de a "Source Direct" megnyomása után a mély nagyjából visszaállt a megszokott állapotba, a magas is 95% helyrejött, de néhány sztem oda nem való hang még benne van.

    Több lehetőséget látok:
    -a hangfal tetején lévő dekoráció megrezeg néha az extra mély miatt, de ezt a problémát megoldottam
    -a SAL DP35 ezzel az erősítővel tuti elérte a korlátait, és berezonál egyes tartományokban

    Külön érdekesség hogy Source direct nélkül a ballance jobbra tolódik, bekapcsolt állapotban "központos".

    Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom hangfalcsere ami egyébként tervben van, viszont a ballance dologra ötlet?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz cappa72 #80260 üzenetére

    Magyarán visszaviszem és a boltossal fújassam be a kritikus helyeket? Egyébként a készüléket szétszedtem beüzemelés előtt és gyenge légnyomással portalanítottam - de sztem nem ettől van baja mert a boltban is érződött néha hogy jobbra húz csak akkor ezt betudtam a tesztzene tulajdonságainak. Érdekes módon nem vittem saját zenét, de még akkor se biztosan derül ki a gond, max saját hangfallal az meg nem az a mobil kategória :D

    A magas időnkénti zörgését valószínűleg a fújdogálás sem oldja meg, de akkor is mindenképp javasolt különösen a kikapcsolt source direkt módban jelentkező ballance problémára. Más kérdés hogy így sztem kulturáltabban szól, de akkor már legyen patent minden.

    Egyébként a kimeneti relé az ami az utolsó állomás a hangfalkábel előtt? Ha az bedöglik mennyire javítható/cserélhető?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz cappa72 #80263 üzenetére

    Rendben, visszaviszem a jövőhéten addig is gyűjtögetem a hibákat :D

    A régi erősítőnek a bekapcsolója szar, van amikor bekapcsolásnál egyből vissza ki is kapcsolja vagy kikapcsolásnál egyből visszakapcsol - az is kontaktos hogy qrná meg :D

    A Denonnak ezek a problémái de érdekes hogy ma már nem jelentkeztek olyan brutálisan mint tegnap. Tegnap megdöngettem vagy 2-3számot mire bejött a recsegős szám. Ma teszt gyanánt egyből a recsegős számmal kezdtem és határeset volt mindkét üzemmódban - ez egyértelmű javulás. Persze egy kis idegesítés alapon azért az egyedi Windows indítóhang végére kissé elhalkult a jobb csatorna, de gyorsan helyrejött.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz cappa72 #80263 üzenetére

    Na közben kifújkáltam a Yamaha erősítőt is már-már patika tisztaságúra :D

    A Yamaha féle relé pont ugyanaz mint a Denon... a Denon féle relé pont ugyanaz mint a képen.
    A Yamaha relé bekapcsolás után nem sokkal akkorát kattan hogy a másik szobában is hallani.
    A Denon relé ehhez képest igen lágyan és időben eltolva kapcsolódik 200-300ms eltéréssel.

    Sztem reléhiba lesz, bár ma nem jelentkezik a gond - másik audiobemenet.
    Megelőzendő a javíthatatlanságot amíg van ebből a cuccból sztem bevásárlok mindkét erősítő számára, és ha a Denon időközben meggondolja magát a karbantartás mellett jövőhéten egy páros relécserét is kérek.

    Ez a kontakt spray buli? Nem valószínű de ha véletlen WD40-et venne elő a szervizes akkor azonnal előállnék ezzel a saját megoldással.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Dißnäëß #80395 üzenetére

    Nekem a baloldalin a második generációs PC van 2004ből: AMD 2200+ T-Bred mag, 640MB DDR, és egy ATI Radeon 9800Pro. A jobb oldalin a negyedik generációs PC 2009ből egy villámcsapás ért alaplapja CPU és RAM nélkül, ATI X1950XT kártyával ;] :DDD

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Egyébként tanácsot kérnék a nemrégiben vásárolt Denon PMA-860 erősítővel kapcsolatba. Aki erre rákeres tudja miről van szó de beírom nagy vonalakba.

    Amikor elsőnek bekapcsoltam azt hittem hogy a hangfal nem birkózik meg vele, aztán kiderült hogy egy vagy több dolog kontakthibás. Javítása ütemezve volt erre a hétre de technikai okokból átrakom jövőhétre, mert más dolgot is viszek amihez a cucc csak jövőhéten lesz meg.

    Na most azóta az erősítő mint ha javulna. Első napokban ha eléggé lehalkult a zene akkor kezdett elmenni a jobb oldal. Mostanság ez a jelenség megszűnt. Érdekesség hogy az elején még akadozhat hosszabb ideig is ezért tisztességesnek mondható hangerőn gyorsan "bemelegítem" (egész jól melegszik egyébként) - ilyenkor az utcán is hallani aki jól fülel :D

    Ha egyszer elérte az üzem-melegnek mondható állapotot utána mind1 a hangerő, egészen kis hangerőnél is rendben van minden akár órák után is. Na ilyenkor mi van?

    Induláskor passzióból a kontaktosnak vélt tekerőket (bemenetválasztó-kimeneti relé) egyszer eltekerem majd vissza, aztán Source Direct KI majd BE zárja a sort. Első napokban ez nem volt elég mert random elment ezek után is a jobb oldal most nem. Ha ez így folytatódik a lesz a vége hogy a két ünnep között kifogástalan erősítőt viszek javításra :D

    Elsőnek fújassam be minden kapcsolóhoz a kontakt spray-t, aztán ha ez nem oldja meg hatásosan a gondot (továbbra is tekergetni kell), akkor szerezzem be a kimenti reléket és januárban cseréltessem ki garanciába?

    Ezeken kívül sztem előrelépés történt mert a fűtőképessége ;] mellett szebbnek halom ugyanazt a hangfalat.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Dißnäëß #80404 üzenetére

    Debrecen ismeretlen terep. Nyíregyháza kevésbé ismert, oda viszem majd az enyémet javításra.

    Érdemes lenne a hangerőtekerőn kívül mást is próbálni. Olyanokat mint bemenetválasztó és kimeneti relé. De csinálhatja a ballance tekerő is.

    Én ha beviszem mindkettőt befújatom kompletten ha van értelme.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Dißnäëß #80421 üzenetére

    Akkor relé gond, de a fene tudja. Én eltudom hárítani úgy is a hibát hogy szoftveresen megküldöm kicsit és akkor nagy eséllyel helyrejön. De a tuti amikor nyomogatok tekergetek.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz nokia5201978 #80451 üzenetére

    Aha, hát nem tudom. Még mindig javul az állapota :D

    Ami érdekes dolog még hogy ha nincs benyomva a Source Direct az eredetileg problémás jobb oldal hangosabbá lesz...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz cappa72 #80455 üzenetére

    Egyébként a Source Direct anomáliára van ötleted?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all! Tudom nem Hi-Fi, de oldjuk meg ezt a gondot:

    Egy "HS 30R-3" kódjelű, SAL füzetből épített hangfalat terítettem szét a napokban. Az előző gazdája valószínűleg fordítva kötötte be a középsugárzót. Kérdés miért?

    A sugárzón bár nem néztem a bekötést, de a hangváltón (HV328) egyértelműen felcserélte a pólusokat. Vagy 10éve az említett hangfallal egy-időben én is megépítettem a saját verziómat és ha jól emlékszek én nem cseréltem fel a polaritást.

    A héten új dobozban kelteném életre a rendszert de előtte tisztázni kellene a bekötést. A hangfalépítő füzet többek között a HV328-at is csillagozza hogy "a másodfokú szűrők esetében fordított polaritású a bekötés a **-al jelölt sugárzónál" - esetünkben ez a közép.

    A gyakorlatban ez mit jelent? Ha a hangváltón kívül valaki beépít egy másodfokú szűrőt, vagy ha a hangváltó eleve olyan hogy fordítva kell kötni, akkor miért nem cseréli fel a nyákon a +/- jelet és akkor egyértelműbb a bekötés? Előköszi!

    További gond: A DP80 ringsugárzó közepe kissé lötyög, de meg lehet húzni és akkor nem lötyög. Ez gyári állapot hogy lötyög (de akkor nem központos) vagy meg kell húzni lágyan egy kicsit? Van DP35 sugárzó másik hangfalban, a közepe úgy áll mint a cövek. Ezt is köszi :D

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all! Egy érdekes dolgot osztanék meg veletek.

    Szilveszterre hangolnom kellett és úgy gondoltam hogy egy felújítás előtt álló hangfallal még meglepem a nagyérdeműt. Az eredménytől olykor olykor elájultak én meg inkább ledöbbentem.

    Nem tudom használt e valaki itt SAL DP80 hangsugárzót, ha igen mi a véleménye róla? Mert véleményem szerint ez egy katasztrófa. Igaz érzésre több magast ad a DP35höz képest, meg talán tisztább is, de annyira más/fémes a hangja hogy sztem ettől a SAL DP35 valamennyi hátrányát figyelembe véve is fényévvel jobb.

    Így most azon vagyok hogy mivel a doboz kukás, inkább veszek új DP35-öt bele mert ez még az edzőterembe se adja ki, mert egy hót régi PC sztereónak kívánatosabb a hangja mint a DP80-nak. Bár fogom még próbálgatni egy-két napig de sztem itt variálás lesz - különben ez sztem meg is magyarázza hogy miért csak DP10 és DP35 kapható újabban (textilbakelit), a fémes DP80 vagy DP125 nem kapható bent legalább is.

    Vagy lehet az a baja hogy nincs eléggé csillapítva a doboz? A DP80 hangfal ugyanaz a konstrukció mint a DP35, utóbbinál HT-35 csillapítóanyag van leengedve a doboz tetejétől amíg el nem fogy. A DP80-as hangfalba meg az a fekete piramisos szivacs van csak. Mondjuk van egy kis doboz hangja - tömjem ki atomra? Csak az a baj hogy a méllyel egy kamrában van, így vesztek a mélyből, ami viszont meglepően állat. A ház időnként mozgásba jött tőle :D

    Olyan verzió is lehet hogy a DP80 77mm kivágási átmérő, megnézem új dobozban külön szivaccsal teli kamrával, és ha akkor se jó a DP35 92mm vágási átmérőre könnyű átalakítani csak akkor le kell bontani az elejét. Mi lenne praktikus? Nézzem meg így előbb mielőtt vásárolgatok?

    Am BÚÉK :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80529 üzenetére

    Tisztában vagyok a márka képességeivel, de ha a DP35-öt 100% veszem akkor a DP80 ahhoz képest jóindulattal is csak fele minőség. A középnél érdemes akkor még körülnézni? A kamráját egy szál piramisos szivaccsal csillapította az előző tulajdonosa. Úgy tudom hogy a közép kamráját teli kell rakni, a másik fajta fehér szivaccsal?

    De ezt se igazán értem mert bár nekem zárt légterű közép van egyáltalán nincs dobozhangom, a csillapítás meg kimerül egy darab HT35-el a hangfal hátulján... Mindkét doboz ugyanaz, csak én nem választottam le a közepet.

    Szted ha telerakom a kamráját legalább a dobozhang megszűnik? Tudom vegyek másik hangfalat, de kétnapi 1-2órára nem fogok komplett sztereót venni - újat semmiképp. A mély hang mennyiségével és minőségével elégedett vagyok, de ez a DP80 hangja teljesen más mint a DP35.

    Vagy egy egészen vad elképzelés: ennek a fáziskúpja ugye fém ami kicsavarható. Mi van ha ugyanazt kiesztergáltatom textilbakelitből?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80541 üzenetére

    A kamrát telerakom holnap - van itthon HT35 + lehúzom egy teszt erejéig a közepet akkor kiderülhet mi a gond. Az AudioTesterhez egyébként kellene valami spec mikrofon is nem? Vagy hogy zajlik a mérés?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80543 üzenetére

    Ilyen van, elvileg megfelel. Rádugom a PC-re és az említett programmal mérek. A programnak vannak saját hangjai, vagy belerakok bármit mint egy zenelejátszóba és azzal csinál amit csinál?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80546 üzenetére

    Értem és a helység akusztikája befolyásolja a mérést?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80549 üzenetére

    Nem baj. Legalább pihen a projekt egy hetet mert most az eső az kell... mert még ha havazna - mind1.

    Esetleg a "jó" hangfal mellé tenni és összemérni de sztem ez így badarság. Nem beszélve a cipekedésről.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80551 üzenetére

    Akkor sztem az lesz a legjobb ha egy az erősítő a jelforrás és ugyanaz a helyszín...

    A szobámat végül is le tudom atomra csillapítani, ami a régi időkben egy teljes térelválasztó függönyt jelentett. Napjainkban ez a rendszer egy mennyezetről lelógó 30centis függönyt jelent a visszhangokat egész jól féken tartja. Visszapakolom a teljes verziót a teszt idejére ha kell. Lesz egy teljesen csillapított és egy mostani állapotbeli mérés.

    Persze miután teleraktam hangelnyelő anyaggal a problémás hangfal, problémásnak vélt részét és akkor sem javul.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80553 üzenetére

    A mély az biztos jó, úgy szól ahogy elvárom tőle. A közép is jónak tűnik mert annál telerakva is alig van változás. Aztán lehúztam és akkor is ugyanaz a nyomott dobozhang.

    Egyértelmű hogy a jelenlévő DP80 szarabb még a DP35nél is sztem. Talán még a terem akusztikája kavar be úgyhogy ez egy jó kis cipekedés lesz a DP35ös "mesterhangfal" mellé.

    Aminél tudatában vagyok a hibáinak, (szűk lesugárzási tartomány magas terén ezért kicsi az ideális hallgatópozíció helye) de hozzá képest a DP80 szörnyű - egy előnye van hogy több a magas benne nagyobb területről hallgatva is jó de egyébként szar.

    Furcsa, de maga a két hangfal hangja se egyforma: felcseréltem kimenetet aztán bemenetet, az egyik ugyanúgy dobozosabb mint a másik. Van olyan hogy ezek a ringsugárzók egyszer csak összeszarják magukat? Mellékes de amikor a hangfal idekerült a fáziskúp mindkettőnél lötyögött. Meghúztam lágyan és azóta úgy van de ma megnéztem lötyögőbe is és nincs változás. Lehet hogy a mélysugárzóval valahogy szétküldte az előző gazdája? Mert a magas egy térben van a méllyel. Bár nem tudom elképzelni hogyan kap hátulról levegőt mert a matrica ami csavart borítja sértetlen.

    A legjobb pedig, ma bemegyek a SAL boltba, hogy majd lehet DP35-öt vennék DP80 helyére. Erre az eladó határozottan ne, mert az középsugárzó meg nem is jó. Érdekes 10éve 3utas hangfalba került mint magas sugárzó ugyanonnan. 2500-20000Hz az átvitele szal nem értem ezt a közép dolgot. Aztán bemutat egy ugyanolyan sugárzót mint a DP80, csak nem SAL hanem MNC van felmatricázva - valszeg 4ohmos, van rajta egy ellenállás ami 8ohmossá teszi (nem volt idő alaposan megnézni mert jöttek). De minden - kinézet, kidolgozás, mágnes ugyanaz mint az alapból 8ohmos DP80.

    Szóval most ez is dilemma hogy ha csere akkor mire. Ha időközbe attól is lejjebb ment a gyártásminőség az új DP35 tényleg szarabb lehet mint a régi - annyi különbséget látok neten és boltban is egyaránt hogy az újnak csillogó a fáziskúpja a réginek meg matt... az meg gondolom hülyén adja ki ha bemegyek egy mikrofonnal és szoftverrel/laptoppal a boltba hangszórót mérni - sztem mert lassan az lesz a megoldás bármelyik sugárzónál :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80557 üzenetére

    Köszi de ez drága verzió :D

    De akkor egyszerűsítsük a dolgot. Van ez a hangfal aminek a mély és közép része a maga szintjén tuti jó. A magas pedig szar. Megveszed valszeg ugyanazt a sugárzót újonnan más matricával bele, vagy azt a típust újonnan amit a PC mellett egyébként 10éve hallgatsz?

    Ez kb 12ezres kiadás, és nem vehetsz más tuti jó hangszórót, mert a HV328 hangváltóval ugyanúgy elpocsékolod - azaz gyárthatsz egyedi hangváltót, csak akkor a hangváltót pocsékolod el a megmaradt SAL hangszórókkal, így vehetsz komplett 2 vagy 3utas hangfalt és gyárthatod az új dobozt, a régi meg jó a tűzre stb.

    Ez az eredeti költség akár 10szerese is lehet, nem beszélve a tervezésről számolgatásról próbákról, egy olyan hangfalért amit bár ritkán hallgatsz, de ha hallgatod ne csak hangerőbe múlja már felül a 10wattos PC hangfalat hanem minőségbe is.

    Úgyhogy eddig a DP35nek áll a zászló, legfeljebb beviszem a szar DP80-t a boltba + néhány jól ismert zeneanyagot és rákötjük-összevetjük a sugárzókat megvétel előtt az erősítőre. Eladónak jó napja lesz az tuti - már ha belemegy :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80546 üzenetére

    Na leszedtem ezt a programot.

    Egy kis gyorstalpaló vagy link jól jönne hogyan kell használni, mert ha ki van kapcsolva a mikrofon akkor is jelzi a hangot - pl a winampban futó zene hangját.

    Ugyanakkor a csak szinuszjeleknél akkor jelez ha tényleg megy a mic.

    Egy 4kHz-es hang ilyet csinál. Ha jól értelmezem a képet akkor 8kHz is szólt abban a pillanatban ami sztem nem igazán kívánatos.

    Egyébként ennél a résznél egyszer léptettem is ezresével és feltűnt hogy a program 8-9kHz felett semmit nem jelez ki, miközben én hallom a hangot - ez a shareware miatt van?. Egyébként 15kHz felett már én se hallok semmit.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80566 üzenetére

    Köszi! Remélem ér annyit az angol tudásom hogy el tudjak indulni.

    A magast annyira nem féltem mert elméletileg 20kHz a vége, az meg hogy hol tűnik el a 15kHz feletti tartomány egy rejtély, ugyanakkor a hangkártya nagyon meglepne egy ilyen tulajdonsággal...

    Sokkal valószínűbb hogy a DP35 nem szól 15kHz felett és/vagy a hangváltó nem szól 15kHz felett. De az is lehet hogy a fülem nem érzékel 15kHz felett... a DP80 megoldhatja ezt a kérdést mert az egy nagyságrenddel élesebb csak az a szar hangja ne volna.

    Ami még érdekes hogy ez a dobozos szar tulajdonsága az első itthoni indításnál nem igazán jött ki, és a két hangfal is mintha egyformán szólt volna. Az meg hogy a bulin ment volna tönkre kizártnak tartom mert ekkora terhelést simán bírnia kell ezeknek. Előbb száll el a mély minthogy a magas kezdene leterhelődni :D

    A konditerem viszont tele van mindenféle vassal és vasszerkezettel, a csillapítás szinte semmi. A dobozosan szóló fal egy sarokban van, a normálisabban szóló egy másik falnál középtájt. Annyit lehetne még csinálni a hercehurca előtt hogy a két hangfalat is megcserélem - ezzel kizárva vagy megerősítve a teremakusztika felőli problémát. Mert ha a terem szórakozik akkor lehet kell egy kamion HT35 ;] :DDD

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80596 üzenetére

    A legutolsó bekezdés 1-2napon belül erősödhet/cáfolódhat csak meg. A két hangfalat fel kell cserélni, akkor már kiderül hogy a DP80 fosabb mindentől vagy az akusztika.

    Ha utóbbi eset áll fent ez érdekes móka lesz. Van táblában tojástartómintás szivacsom, max gyártok neki keretet de egy sarokért nem adok ki hangfalárat az tuti - főleg hogy 3db 90fokos és 2db 45fokos sarok van :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #80601 üzenetére

    Na újabb fejlemény: elképzelhető hogy a magas megússza a kukát. Ma belemásztam agyig és úgy hallgattam és nem találtam észvesztő különbséget. Közben eszembe jutott hogy az újra-beüzemelés előtt a két hangfalat kiterítettem a földre és szabad levegőn nem volt ilyen különbség. Tesztelésre van egy csomó zörejem ami félúton felcseréli a sztereót, és közvetlen közelről sincs különbség váltásnál sem - úgy tűnik.

    Így holnap kiveszem a mélyet és egyszer azt majd a magast leválasztom egy teszt erejéig, mert valószínűleg tartom hogy mély kavar be - lehet lead annyi közepet ami már dobozhangot ad. A dobozban hátul csak a piramist formáló szivacs van ami sztem nem is alkalmas erre. További infó hogy a dobozosabb hangfal alja annyira szét van hogy az alja lötyög. Elképzelhető hogy a rések miatt ilyen anomália kijöjjön?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80616 üzenetére

    Nem, csak próbálok egy problémára mihamarabb megoldást lelni. Nem várhatok el mindent a fórumtól, de iránymutatásnak jó, ha minden más módszer befuccsolt. Amíg kérdezek, vagy beírok valamit addig agyalok/dolgozok a probléma elhárításán.

    Holnap átrakom illetve felcserélem az összes sugárzót hangváltóstul. Ha a félig széthullt dobozban jelentkezik újra a dobozhang az előzőekben "jól szóló" cuccokkal akkor 99% megvan a gond. Valószínűleg akkor is meglesz a gond ha csak a mély/magast leválasztom - utána majd attól függ mennyit van kedvem csavarozni :D

    Erre a problémára egyébként a hétvégén fényt kell deríteni mindenképp mert jövőhéten jön az új doboz és nem mind1 hogy DP80 vagy DP35 lesz benne, mert ha későn derül ki akkor kivágás tágítás kell ami +idő és költség.

    Természetesen van YouTube csatorna más témakörben :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80619 üzenetére

    Belemászás azt jelenti hogy a sugárzó 1-2centire volt a fülemtől :D

    Csere nem játszik mert ez a hangfal is 10éves - a lötyögés nem para mert meg lehetett húzni.
    Egy nagy körlemezt kell elképzelni közepén egy furattal. Azon átmegy egy csavar, és másik oldalt húzza rá a kúpot. Az egészet zárja hátul a SAL matrica...

    Tragikomikus mert ez a hangfal be volt hajítva évekre valahová, mielőtt idejött. Erősítő mostanság lett hozzá, és szilveszter előtt kitalálták hogy zenélni kellene. Előtte való nap szétterítettem és járt egy kicsit, a hangváltóval nem tudom mit csinált az előző tulaj de fele bevezetés lötyögött, aztán kis mozgatással kihullottak csak úgy - azt is javítani kellett. Mire ez meglett nem igazán volt idő normális térben tesztelni, másnap ment megrengetni a házat, aztán le a terembe és ott beütött a balhé. És elsőnek a magas ugrott be mint probléma - úgy hiszem a doboz állapota a sugárzókat közvetlenül nem befolyásolja, de mivel szar az egész közvetetten felesleges pluszhangokkal ront az összképen.

    De majd az átrakás holnap azaz ma, legkésőbb jövőhéten új doboz pontot tesz mindenre akármi is kerül bele - mert ilyen munkát nem basztál. Összegórták azt egy rétegben lefestették jól beszívta, és mivel az egyik párás nyirkos helyen volt így az alja kukás lett. Oldalt sztem zár eléggé de az alja az felejtős. És mivel a 19es MDF lent már 25mm körüli gondolom a hibát most már a doboz számlájára. Hacsak az a nyirkos környezet nem változtatta meg a hangsugárzók, főleg a mély paramétereit.

    Nekem is ugyanaz a doboz van PC mellett, de vagy 5x átfestve, az bírta volna a strapát talán, bár a belseje nincs lefestve ;]

    Akusztikában én leszek a főnök, mert enyém a terem :D

    Van táblába akusztikai szivacsom, tojástartómintás. Ha odáig érünk belinkelem a terem képét és kitaláljuk hogy a sarkok kivételével hova érdemes még rakni belőle. De egyelőre derüljön ki hogy egyformák e a sugárzók.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80621 üzenetére

    Köszi az infókat - a visszhang persze ismert baj volt eddig is, amivel majd lesz valami. Tudom a legtökéletesebb csillapítás a panel, vagy egy könyvespolc lenne, de sztem kezdésnek olyan panelt kreálok ami szivaccsal indul, és fejleszthető.

    Viszont a probléma újabb szétterítés után minden kétséget kizáróan ma kiderült: a két hangváltó, hiába HV328 és univerzális nem egyforma. Az egyikben bár a számozás azonos, de fizikai méretben teljesen eltérő ellenállások vannak gyárilag mint a másikban. Van egy másik alkatrész ami sztem egy szűrő lesz, az számérték szerint más. Tehát van egy paraméterben tuti eltérő alkatrész és két fizikai méretben szintén eltérő alkatrész.

    Két megoldás van. Vagy veszek újat/újakat ami drága, vagy ami sztem célszerűbb és mivel univerzális tömeg gyártott az egész, akkor a kellemesebben szóló hangváltó alkatrészeit megveszem valahol és kiforrasztást követően beleforrasztom a rossz hangváltóba a jobb/egyforma hangminőség reményében. Ilyet lehet csinálni egyébként?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80640 üzenetére

    Ezt a hétvégén már nem szedem szét max fejszével mert egyébként úgy felbaszott a végére hogy nem is igaz :D

    HV328

    Addig is a képen be tudjuk lőni mi az eltérés. Ez a váltó a szebben/jobban szólóhoz hasonlít egy kivétellel: az "5W1RJ" helyén más jelzésű cucc van. A lilás 22MFD és 47MFD ugyanaz a képen mint a szépen szólóban, a rosszabban számszinten azonos de a méretük pont a fele és a rossz váltóban "5W1RJ" van ugyanott ahol a képen is.

    Miközben turkálom a netet én is, ráakadtam egy olyan problémára miszerint a 22MFD és 47MFD tönkremegy oly módon hogy hevülnek majd pukkannak. Bár itt nem áll fent ilyen eset, mert meg volt küldve, és a mesterhangfal is volt küldve meg 10éve azért csak megy, de úgy olvastam hogy ezek silány minőségű elkó kondik, érdemes cserélni őket.

    Na most ha a "mesterhangfalat" nem is inzultálom ilyen témakörben a konditerminél ezt meglépném, mivel az egyik váltón ezek fizikailag kisebbek. Valamint az "5W1RJ" alkatrészt is kicserélném olyanra amilyen a jó váltón van. Nem jut most eszembe a neve de biztos kapható, és ha igen okozhat e problémát a csere? Van olyan hogy a kis ferde szemű véletlenül mást forrasztgatott / szériaváltás volt és egyik ilyen másik olyan volt kéz alatt vásárlásnál? Mert ha ez egy univerzális váltó akkor nincs mindenféle hangfalakhoz/hangszórókhoz idomítás van egy sablon és belehányják mindbe ugyanazt mert nem számít. Jól gondolom hogy tök egyformának kéne lenni minden alkatrésznek?

    Mert jelenleg kiterítve is van eltérés, felcserélem a sugárzókat a hangváltó kivételével a másik oldalra és az addig jól szólóból rossz lesz. Tehát egyértelmű hogy a két váltó másképp szól, a sugárzók füllel gyakorlatilag egyformák.

    Aztán egy kis SAL nélküli jövő: ezek a hangváltók milyen minőséget képviselnek? Ugyanitt vannak bipoláris kondik is amiben a 22MFD és 47MFD is van. Ezekkel lehet helyettesíteni a SAL féle elkó kondit?

    Huh kicsit sok kérdés de már kifelé megyünk az erdőből legalább :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80644 üzenetére

    Amint megoldódik a fő gond, új gondot nem írok ide - folyamatban lévő gondot meg nem szívesen viszek át másik topikba... Egyébként valószínűleg azért írtam ide mert egyrészt logikusabbnak tűnt egy hanghibával idefordulni mint a hangfalépítős topikba, másrészt attól hogy a SAL szar némi ráfordítással lehet belőle kevésbé szart csinálni, mert tök laikusként nem fogok egy egész szakmát felkarolni hogy meg tudjak tervezni és összetudjak rakni két darab hangváltót, miután megvan a "tökéletes" hangszórókészlet hozzá - és dobozról még csak szó se volt. Mindazonáltal ha 1-2 dolgot ki kell cserélni belőle mert a gyártósoron elbaszták, azt megoldom. Akit meg ez a dolog nem izgat nem is értem miért nem gördít tovább...

    Most ez a fajta 22MFD és 47MFD beépítése volna nekem a legegyszerűbb - ezek jók? A 100V 50V helyett az probléma? Ha igen melyik típusból válogassak ezen a helyen - fontos hogy hamar megjöjjön a cucc. A mostani váltót mindenképp fel kell javítani.

    Egy másik jövőbeli hangfal számára menne a "megnyerő" váltó ami ha előrelépés a SAL-hoz képest az már valami mert a sugárzók egyike se lesz már SAL - teljesen más elvek alapján épül az egész. Az új váltó sztem egyáltalán nem drága: egy HV328 10ezret is kóstál magában, itt kettőt is kapunk kicsit többért. Jelenleg zajlik a váltó terveztetése, de ha végül nem megy a dolog akkor kell egy használható univerzális váltó.

    Kiterítésnél persze vigyázok, csak annyira szól hogy halljam normálisan, a teszthang amit használok biztonságos - meg ésszel is csinálom ez a része nem gond. Csak ez a tervezési és építési képesség nincs, mert ha volna már rég összeraktam volna a hangrendszert atomi szintről kezdve :D

    Update: a mély SBX3040, közép SBX1320, magas DP80 - tehát mind SAL.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80649 üzenetére

    Értem, ez már haladó szint. Előbb álljon össze a két váltó, aztán majd léphetünk tovább.

    A DP35-el kapcsolatban viszont annyi rémlik hogy valaki már mérte lehet hogy pont a PH!-n és az érzékenység kicsit túl lő a célon - mármint a gyári adat. Nem tükrözi a valóságot a valóságban ettől kevesebb, de persze majd mérek ha odaérek, fülre viszont azt mondom hogy a DP80 egy "rendes" váltóval kb. kétszer annyit tud mint a DP35.

    Nem tudom miért vettünk annak idején ringet, amire én emlékszek hogy kellett egy brutális hangzás vagy valami hasonló és így mentem a boltba. A "mesterhangfalba" SR3040 mély, MNC 1320 zárt közép, és DP35 magas került. A cimbora se akart kimaradni a buliból így ő továbbgondolta a dolgot SBX3040 és 1320, valamint a DP80 felállással.

    Na de minden előtt megveszem azt a két illetve négy kondenzátort a hétvégén, holnap még belinkelem azt az ellenállást amiről még szó van (bontani kell ismét :D), majd rakjam át a váltóban őket az újakra, és most ezután már komolyan kíváncsi vagyok hogy a mesterhangfalban a két váltó egyforma e :DDD

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Irmscher 353 #80652 üzenetére

    Akkor minek a fórum?

    #80653 migabi24: - ne aggódj rövidesen vége.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz fererencz89 #80664 üzenetére

    Ez egy érdekes tulajdonság, egyébként két régi erősítőm is ugyanezt tolja. Van egy alap zaj, de csak addig míg nem kap jelt. PC a fő jelforrás, ha eltekerem a bemenetválasztót a zaj felerősödik, mindkét erősítőnél. A használt bemeneten is van zaj de nem akkora. Indulás közben ahogy bekapcsol hangkártya a zaj elenyészővé lesz.

    A "félretett" erősítő a továbbiakban telefonról zenél, a zaj viszont ugyanúgy - nem használt bemeneten erősebb, a használt bemeneten alig. Zenénél nem hallani egyiknél sem, kivéve ha fosul van hangolva, mert akkor igen.

    Sztem 99% hogy az elektromos hálózatról szedi valahogy a zajt. Néha szoktam hallani a szomszéd sarokcsiszolójának a frekvenciáját amíg nem ad jelt a PC :D

    Egyébként ha földhurkod van a cikk leírja a megoldást.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz TeeJay #80674 üzenetére

    Miért is akarod váltani a régit? Ha eddig jó volt jobb ha peremezed ha az a baja.

    Nem általánosításképp de érdemes meglesni - nem mindig az új könnyű és olcsó a jó.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bkercso #80679 üzenetére

    Van még pár videója a szakinak érdemes végignézni mindet. Talán ő miatta is döntöttem úgy hogy picsába az új erősítővel és kerestem inkább egy régi megoldást. Álmomba se gondoltam hogy majd egyszer Denon erősítőm lesz :D

    Most hangfallal ugyanez. Nem a DP80-as, azzal csak azért szívok mert adott a pálya, terembe nem fogok extrém hi-fi verzióban gondolkodni. Nagyjából álljon össze, rendbe legyen és kész. Viszont van egy leharcolt német hangfal doboz nélkül kiterítve, na azt ezek után újra fogom dobozolni mert az megérdemli. Pedig az is múltszázadbeli :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák