Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Lehet nem pont ide tartozik, de van nekem otthon szülőknél egy Mini hifi rendszerem, talán páran emlékeznek még rá, AIWA JAX-N3 a típusa, ugyebár Sony belsővel, még 9-10 éve vettem kb. Akárhányszor hazamegyek, mindig megállapítom, hogy milyen szép hangja van, lehet el kéne hoznom az albérletbe. Panelban lakunk a párommal, a szoba mérete 4,5x5, és jelenleg egy Genius HT-3600-as 5.1-es rendszer látja el az összes feladatot, ezen filmezünk, ezen hallgatunk zenét, mindent.
    Mivel egyszerre nem tudom a 2 rendszert hallgatni, nehéz eldönteni jól gondolom-e, miszerint az AIWA hangja sokkalta szebb zenehallgatáskor. Mit gondoltok, jól látom?
    Ha igen, akkor vagy elhoznám, vagy néznék használtan egyet ide is, bár kicsit nehéz eladót találni N3-ból vagy N5-ből, esetleg mi lehet az alternatíva ilyen áron?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Vegyétek úgy, hogy nem kérdeztem semmit, nem tudtam, hogy itt egy kérdés ekkora vitát válthat ki.

    Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem hifi, én nem is állítottam ezt, de ott áll a nevében, hogy "Mini HIFI", én csak megneveztem. Lehet, hogy itt sokaknak túl kifinomult a hallásuk ahhoz, hogy számba vegyék ezeket a eszközöket, elnézést kérek tőletek, nem mindenki szeretne hatalmas pénzeket vagy időt ölni ebbe a bizniszbe, hanem egyszerűen csak egy hallgatható rendszert szeretnének magukénak tudni. Le merném fogadni, hogy sokan ezért nem akarnak/mernek ide írni, mert egyesek csak elküldik őket a búsba azzal, hogy mit akarnak itt ilyen "primitív" eszközökkel, tehát értelmét sem látják megpróbálni. Ha ez a cél, akkor neveztessétek át a topicot, és kérlek nevezd meg nekem azt a topicot, ahova írnom kellett volna! :Y
    Értem, hogy ti nem hallgattok ilyen "szemeteket", de vedd figyelembe, hogy nem mindenki olyan vájtfülű, és nem mindenki engedheti meg magának, ezt a hobbit. Mindenki maga döntse el mire költi a pénzét, én sem hordtam le a gépedet, pedig én olyan gépet már nem használnék.

    Részemről off!

    Pecc kollégának pedig köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz #71562240 #36663 üzenetére

    ugyanannyi pénzből, amennyiből egy újabb ilyet akartál venni, kaphatsz hifit is, amivel sokkal jobb minőségben lehet zenét hallgatni.

    Most már kíváncsivá tettél, kb 15-20ezer Ft-ról beszélünk, ennyiért milyen minőségi, általad jobbnak tartott hifi eszközt kapok manapság a hangsugárzókat is beleértve?
    Az 5.1-es rendszert nem terveztem eladni (nem is érné meg, mert vannak már hibái), filmezéshez, játékhoz tökéletes, zenehallgatásra szeretnék mellé valami igényesebbet.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Kb milyen összeggel kell számolnom, ha szeretném lecserélni a kicsit már gyengélkedő 5.1-es rendszert valami belépő szintű Hi-Fi alkalmatosságra? Nem volt rossz vétel ez a rendszer sem (Genius HT-3600), mert kb 8 éve vettem, de most már igényem lenne a szebb zenei hangzásra is, nem hoz lázba a sok pont egy. Filmezni szerintem megmarad, de még meglátom. Tehát mit tudnátok nekem ajánlani, ha tényleg valami nagyon belépő szintű cuccot keresek az ár miatt? Használtaktól sem zárkózom el, sőt, úgy gondolom sokat lehet spórolni ezáltal.
    Zenei műfaj: Minden. trance, house, elektronikus, rock, ambienk, new-age, stb.
    A lehető legjobb az lenne, ha egyben filmezésre is lehetne használni, tehát egy az egyben kiváltaná az 5.1-et, de nem feltétlen követelmény. Szgépre lesz csatlakoztatva, flac-okat szoktam hallgatni, van benne egy viszonylag normális hangkártya is (Xonar D1)

    Esetleg megneveznétek vagy linkelnétek 1-2 konkrétumot is, hogy lássam miben kell gondolkodnom?

    Köszönöm! :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Kb milyen összeggel kell számolnom, ha szeretném lecserélni a kicsit már gyengélkedő 5.1-es rendszert valami belépő szintű Hi-Fi alkalmatosságra? Nem volt rossz vétel ez a rendszer sem (Genius HT-3600), mert kb 8 éve vettem, de most már igényem lenne a szebb zenei hangzásra is, nem hoz lázba a sok pont egy. Filmezni szerintem megmarad, de még meglátom. Tehát mit tudnátok nekem ajánlani, ha tényleg valami nagyon belépő szintű cuccot keresek az ár miatt? Használtaktól sem zárkózom el, sőt, úgy gondolom sokat lehet spórolni ezáltal.
    Zenei műfaj: Minden. trance, house, elektronikus, rock, ambienk, new-age, stb.
    A lehető legjobb az lenne, ha egyben filmezésre is lehetne használni, tehát egy az egyben kiváltaná az 5.1-et, de nem feltétlen követelmény. Szgépre lesz csatlakoztatva, flac-okat szoktam hallgatni, van benne egy viszonylag normális hangkártya is (Xonar D1)
    Esetleg megneveznétek vagy linkelnétek 1-2 konkrétumot is, hogy lássam miben kell gondolkodnom?

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Technics SA-EX300 erősítő és Tangent Monitor 9 páros kb milyennek számít hangminőség szempontjából manapság? Hangrendszeren gondolkozom, és ehhez tudok viszonyítani, faternek ez van náluk otthon, legalább 15 évvel ezelőtt vette, de inkább több.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Technics SA-EX300 erősítő és Tangent Monitor 9 páros kb milyennek számít hangminőség szempontjából manapság? Milyen alternatíva lehet még, ami beszerezhető, és hozza ezt a szintet? Hangrendszeren gondolkozom, és ehhez tudok viszonyítani, faternek ez van náluk otthon, legalább 15 évvel ezelőtt vette, és még most is szépnek tartom a hangját.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Árban mi az a legalsó szint, amire már érdemes költeni, ha egy hallgatható rendszert szeretnék magaménak tudni?
    Használt cuccok is szóba jöhetnek, feltételezem ezek bármelyike szebben szólna, mint a mostani 5.1, amit nyugdíjazni szeretnék, és cserélni sztereó rendszerre. Szgép és flac lesz a bemenet ASUS Xonar D1 hangkártyával, de szeretnék tunert is, hogy rádiózáshoz ne legyen szükség a gépre.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Nem hi-fi, de ide kapcsolódó kérdés. Szülők "mini-hifi"-jét szeretném megjavítani, annyi a probléma vele, hogy a kábel közvetlen befut a hangsugárzókba, nincs csatlakozó, és teljesen a tövénél leszakadt, forrasztás esélytelen. Milyen módszerrel tudom helyrehozni?
    Feltételezem egy lyukat kell vágnom valahogy a hátulján, mert ezt máshogy nemigen tudom javítani. Valami tipp, hogy ezt mivel lehet kivitelezni és utána eltüntetni úgy, hogy ne legyen romlás a hangminőséget, basszust illetően?

    Köszi a segítséget! :R

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz sultansmith #53540 üzenetére

    Sajnos ragasztott az előlap is, mondom, ez csak "mikrohifi", nem annyira minőségi cucc. Ha vágok lyukat, az utólag mivel zárható vissza, hogy a legkevésbé legyen hatással a hangzásra? Így néz ki, a sugárzó hátuljáról nem találtam képet sajnos.

    Tiger.huhhhh: THX, mikor elkezdtem írni még nem volt ott a kommented. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Iránymutatást szeretnék kérni, mert nem tudom hol tegyem fel a kérdésemet.

    Szülők szeretnék modernizálni otthon a zenelejátszást, mert nagyon le vannak maradva a korral. Jelenleg is azt a Technics Hi-Fi-t használják, amit 15-20 évvel ezelőtt vásároltak (erősítő + CD lejátszó + magnó), aminek a hangjával egyáltalán nincs is semmi probléma, ráadásul minden működik rajta.

    A gond a forrás, hisz manapság macerás mindig CD-re írni, amit éppen hallgatni szeretnének. Karácsonyra szeretném meglepni őket valamilyen kiegészítővel, amit csatlakoztathatnak az erősítőre, és a segítségével hálózatról (NAS) vagy USB-s adathordozóról tudnak zenét hallgatni.

    Létezik ilyen? Hogyan keressek rá? Milyet érdemes venni, mire kell figyelni?

    A ma kapható mediabox-ok tudnak ilyet, de kimondott cél, hogy a TV bekapcsolása nélkül használható legyen, tehát attól függetlenül tudjon működni.

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák