Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pety

    senior tag

    válasz Khaal #9769 üzenetére

    A toronymagasságot szerintem a különböző tűk miatt kell szerintem állítgatni pl a Concorde széria de a többit azt szerintem jól csináltad,valószínűleg az nem tett jót a tűnek,hogy 2 centi magasból esett a lemezre vagy lehet néha mellé is ment.
    Tűnyomást így tudsz állítani ahogy leírtad az ellensúlyt addig tekered amíg a kar lebeg(közben antiskating 0 állásban) amikor ez megvan nullára állítod a jelzést.Majd beállítod a megfelelő tűnyomást antiskating ugyanannyira.Ettől pontosabban tűerőmérőt kell venni az egyszerű billenős fajtától a digitálisig minden fajta jó és avval állítod be.
    Amiket pedig linkeltél discózásra valók,azoknál nem a hangminőség a legfontosabb,nem hiszem,hogy nagy különbség lesz hangzásban.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

  • karyo

    senior tag

    válasz Khaal #9769 üzenetére

    a beállítás menete kb ez, de abból, amit leírsz az jön le, hogy nagyon valószínű, hogy sérült a tűd. Ez az egyik dolog, másik, hány órát ment kb? Azt tudod, hogy normál használatban a gyémánt tű max élettartama 1000 óra. Dj tűknél ez inkább 500-600 óra. A hi-fi hangszedők esetén átlag 2g a tűnyomás. Otthon azért sem árt ilyen, mert a dj tűd jobban koptatja a lemezt is a nagyobb tűnyomással. Én otthon biztosan nem használnék DJ hangszedőt.

    És ha már ortofon-ra cserélnél ajánlom a hi-fi hangszedőket nézd meg, ne a DJ-s vonalat.

    Jó alapnak pl ortofon ff15 xe mkii, de ilyet csak használtan kapsz, érdemes aukciós oldalakat nézegetni.

    Enjoy the silence.

Új hozzászólás Aktív témák