Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz l.kiss #91237 üzenetére

    Ez nem az empátiáról szól. Hanem a hangról. Gyurinak igaza van, csak nem értik sokan: ha egy hifi láncba beraksz egy rossz elemet, akkor a jó elemek a rossz elem hibáit fogják részletesen lejátszani. Ha két rossz elemet raksz be, két hibát csinálsz, akkor az egymás hibáit, torzításait felerősítő elemek (pl egy kínai DAC plusz olcsó hangkábel) össze adódó torzítását, hibáit fogja tisztán lejátszani a jobb erősítő. Ez nem arról szól, hogy egymást pocskondiázzák az emberek, hanem megérteni kéne, hogy figyelmeztetés: rossz megoldást választottál, mert elrontottad ezzel vagy azzal a hifi láncot. A hangminőség a lényeg, és ha eljutsz oda, hogy a fázis helyességet leellenőrizd, hogy kétféle hangkábelt össze hasonlíts használt árukat nézve legalább méterenkénti 8 ezres árban, de inkább 15 ezer körül, ha eljutsz oda, hogy hallod, hogy mit tud egy Marantz NA 6005 vagy egy AudioLabs beépített DAC-ja egy Yamaha 100 ezres DAC-jához képest, akkor megérted, hogy amit eddig hallottál, az egy elrontott hang volt, s mindez azért, mert nem voltál igényes és nem figyeltél mindenre. Minden hibát megbosszul a rendszer, erről beszél Gyuri, és a te füleden fogja megbosszulni. Tudom, saját tapasztalat. Amikor meghallod majd a hifid, hogy mire képes valóban jól kiszolgálva, hibák nélkül, meg fogsz döbbenni. Ez is saját tapasztalat. Sokan össze mossák a kettőt: nem mindegy, hogy zene forrást építesz, vagy HIFI láncot.A kinai DAC-od jó eséllyel csak egy zeneforrás lehet, mert a HIFI láncot lerontja. Érti mindenki, hogy miért vetted, de ha ezt a pénzt, amennyiért ezt megvetted, bele raktad volna egy hifi láncba beépíthető DAC-ba, sokkal hamarabb lehetett volna HIFI-bb a rendszered, mint így.
    Jó hallgatódzást és remélem lesz kitartásod lecserélni a rendszered rosszabb elemeit olyanra, amik nem állnak majd a hang útjába :)
    dgyuri0123: Nagyon nem bántam meg, hogy a távirányító és kijelző nélküli 20 éves elő-végfok párost vettem meg 100 ezerért,( Magnum 160). Nem tudom, meddig kéne felmennem árban, hogy a mostani technikás erősítőktől ezt a hangot kapjam vissza :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák