Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ear001

    addikt

    válasz bajnokpityu #84160 üzenetére

    Dehogynem. :O

    Herb Reichert írt erről a Sound Practices eslő számában. Az ő mentora mondta: "Believe nothing you read, and trust only your ears." Elsőként jött a triódás bekötés: "The EL 34 seemed artifical and "reproduced". lacking weight and body. The triode amp was clear, direct, present, and most of all, vivid."

    Aztán jött az utasítás: take out the feedback. OK, I snipped out the feedback lead. At first, all i heard was more gain and less noise. ... First, feedback gave the sound pronounced reverb quality I now recognize in any amp or preamp. It is a phasey effect that makes music sound canned and tends to distance the listener from the performance. Second, and equally obvious was a loss of information and voice articulation. "

    Valahogy én is hasonlóan tapasztaltam.

    Itt pedig egy kis Soulution gyárlátogatás. Itt is vannak érdekességek ám: "This amplifier channel's proprietary 12MHz-bandwidth zero-feedback voltage amplifier is sealed and potted to avoid prying eyes. 14 bipolar Sanken output transistors couple to a thick temperature-controlled copper bar.... Because circuit linearity does not depend on feedback, carefully calibrated global feedback is used exclusively for sonic—not measurement or stability— considerations, i.e. low-bass control and "precision in spatial reproduction".

  • bkercso

    nagyúr

    válasz bajnokpityu #84160 üzenetére

    A lényeg, hogy igazam volt és a papírformát erősíti, hogy növelve a vcs-t javult a hangod. :)

    Ezért építek kompoziterősítőt: dB-ben dupla annyi a vcs így, vagyis a nérmál négyzete, ha szorzásban fejezzük ki. Egy normál erősítőnek 1kHz-en mondjuk van 3000x-es erősítése, míg a kompozitnak százmilliószoros. Nyilvánvaló, hogy innentől a táp határozza meg a hangot, mert a tápzajelnyomásra a növekedés nem igaz, hiszen az fokozatonként számítódik.

    Azt nem értem, mi az, hogy lelassítják az erősítőt. Több cikket is olvastam róla, miért hibás ez a szemlélet.
    A jelintegritást, vagyis a spektrális sebességet (diszperziót, vagy konyhanyelven csoportfutást) szerintem nem-periodikus négyszögjellel lehetne mérni pl. Vagyis tárolós szkóppal mérni egyetlen ciklust.
    Sajna csak periodikus jelekkel mérnek, így szerintem az időzítésbeli hibák (tápberezgés stb.) eloszlanak a periódusok közt.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák