Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz krichd1 #76780 üzenetére

    nem tudományos, meg a frekvencia tartomány sem túl széles, de a trendeket figyelve, és a "rendőr elvet" alkalmazva szerintem az látszik, hogy a nem mért frekvenciákon is hasonló eredményt ér el.

    egyébként a hangelnyelés lényege a levegő és tömeg megfelelő aránya. Az akusztikai szivacsok is "tömeg" (rugalmas, szivacs anyag) és levegő ötvözetével igyekeznek csökkenteni az áteresztett hangot, és a különleges formájukkal pedig azt, amit nem tudnak elnyelni igyekeznek szétszórni.

    Ez a törölközős megoldás rengeteg réteg, tömeggel rendelkező lapból áll, amik között levegő van, így sokkal jobban nyeli el a hangot mint egy olyan anyag, aminek szinte semmi súlya. Mivel lapos a felületük, így szétszórni nem tudják a hangot, de ha eléggé el tudják nyelni, akkor arra nincs is szükség.

    Egy próbát szerintem mindenképpen megér. kb 5 darab ezresből meg is van egy keret, ha használt törölközőket tudsz szerezni. (én mondjuk inkább használnék 2-3 törölközőt, köztük hangszigetelő üveggyapottal)

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Új hozzászólás Aktív témák