Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz Mezga Aladár #56414 üzenetére

    Nem akarok rajta lovagolni, de én a nyomáscsökkenés miatti változásra gondoltam, nem arra, hogy a papír vagy a selyemmembrán átnedvesedik, amely miatt annyira megváltozik a tömege, hogy kihat a hangszóró sugárzási karakterisztikájára. Ilyennel amúgy már találkoztam ;) A légmentesen zárt hangfal esetén számíthat a légnyomás, de nem a magasakra, hanem a mélyekre. Ezért írtam azt, amit.

    (#56410) Tamoo: Szerintem egyik "fél" sem hibás, csak két, nagyon különböző szemszögből vizsgálódó közönség jár ide, ami sokszor konfliktusokat szül. Ez kb olyan, mint amikor egy filozófus elkezd egy mérnökkel vitatkozni. Egyik sem érti, hogy a másik mit akar, mert míg a filozófus kérdéseket keres a meglévő válaszokra, addig a mérnök válaszokat keres a meglévő kérdésekre. Mindkettőre lenne igény, de egyetlen topikban ez nem oldható meg, csak ha az egyik fél leszokik a látogatásáról. Csak akkor a másik hol tegye fel a kérdéseit?

    (#56420) krichd1: Két ennyire különböző tábor között nincs jó vitakultúra, fent a filozófus - mérnök példa. A filozófus úgy cáfol, hogy "azért mert csak" vagy "azért, mert azt mondák", stb., a mérnök meg így: "azért, mert 4+1=5, és nem 6." Erre a filozófus: "De az 6, mert nem 5" Esetleg az lenne jó, ha az egyik tábor nem szólna bele a másik témájába, de ez nehéz, mert ha én meglátok egy "lekellporolniahangfalkábelt" szöveget, akkor azonnal rákérdek, hogy miért. Azért kérdek rá, mert érvekkel meggyőzhető vagyok, és ha meg tudja nekem magyarázni fizikailag, akkor én is havonta porolgatni fogom. De ha nem jön értelmes válasz, akkor azonnal elkezdek szakmai vitát folytatni, amit nem trollkodásból teszek, hanem azért, mert érdekel a téma. Csak a filozófusok többsége a visszakérdést/cáfolást azonnal támadásnak veszi, és átmegy a topik trollkodába. De ugyanilyen hatást vált ki az, ha egy filozófus elkezdi megmagyarázni a mérnöknek, hogy a 4+1 az tulajdonképpen 6, mert az párosabb, mint az 5, meg kicsivel több is.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Új hozzászólás Aktív témák