Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Mezga Aladár #51196 üzenetére

    ne görcsölj. inkább vitázzatok blattidával,abból többeknek lehet haszna.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Mezga Aladár #51196 üzenetére

    Addig is, amíg Blattida esetleg válaszol a "fenntartásaidra", én is hozzászólok újra, afféle takarítóként, mert látom, hatástalan volt az előző ezirányú megnyilvánulásom. Nem tisztem Blattida védelmezése, de a topiké igen, mert mint említettem, a témaösszefoglalónak az alkotó(k) által "megfelelőnek" ítélt közegbe kellene érkeznie, hogy eredményes lehessen. Tehát elsősorban a topikbeli működésmódodra reagálok, de ezen keresztül persze valamelyest a Blattidával folytatott konkrét kommunikációdra, úgymond a fenntartásaidra is.

    Te néhány napja belecsöppentél ebbe az Andorra által említett fórumközösségbe, és eleinte úgy tűnt, hogy nem csak a hifista tapasztalataid révén, hanem a hozzászólásaid minősége által is komoly értéke leszel a topiknak, aztán a színvonal egyre inkább elromlott, a "bődületes baromságozásodnál" billentyűt kellett ragadjak, amire fentebb hivatkoztál is. Azon "billentyűzetragadásomban" is alapvetően arra hivatkoztam, hogy a fő baj a szövegértelmezési hajlandóságod hiányával van. Ugyebár az se jó, ha baromságozol, de még csak nem is azért baromságozol, amit a másik ír, és rendszeresen nem arra reagálsz, amit a másik ír. Azóta ez egyre romlott, egyre inkább nem arra reagáltál, amit Blattida írt, hanem amit neked érdeked volt reagálnod, s miközben szegény Blattida folyamatosan készségesen és kommunikatíve reagált az egyre durvább elferdítéseidre, végül egészen odaáig vezetted a módszert, hogy megállapítottad, te nem vagy valamiért szimpatikus Blattidának - miközben végig te kekeckedtél, kezdve a Blattida szövegéből általad ferdített ferdítmény lebődületesbaromságozásával. Most pedig már ott tartunk, hogy lehazugozod. Ehhez persze elvileg jogod lehet, csak hát belecsöppenvén valahová, amit nem ismersz, és valakik közé, akiket nem ismersz, nem szerencsés szinte azonnal baromságozással és lehazugozással kezdeni, mert könnyű mellélőni. Tehát nem igaz a mondatod, miszerint "Elnézést, a fenntartásaimat maximális óvatossággal fogalmaztam meg." Maximális óvatlansággal fogalmaztad meg a "fenntartásaidat", pedig figyelmeztettelek, hogy vigyázz, légy óvatos, mert okod van óvatosnak lenni.
    Ezt írod a "az Aladár kontra Blattida ügyről": "A mi kettőnk díszkurzusának akkor van értelme, ha valóban ismeri, és együtt élt, az adott eszközökkel, pl úgy hogy dolgozott valamilyen kereskedésben, vagy tulajdonosa volt a berendezések valamelyikével.
    És ide a különböző Hifi, High-End show bemutatók, nem tartoznak bele."
    Nos hát, szedjük ezt ízekre. Nem annyira diskurzus volt a kettőtök kommunikációja (díszkurzus meg aztán végképp nem), hanem te folyamatosan félremagyaráztad, amit Blattida írt. Egyébként igen, amint arra figyelmeztettelek, a több évtizedes hobbiskodás mellett adott időszakban Blattida többek között a munkája révén is a hifiben élt, ez pedig éppen azt jelentette, amit szánkérsz, azahogy hogy audiofil kereskedésben dolgozott, jelesül a L'Auditeur-nél, amely éppenséggel az a kereskedés, amely valószínűleg a legtöbbet tette Magyarországon a Wilson Benesch meghonosításáért, elterjedéséért. Tehát az általa (is) képviselt üzletben kereskedett is vele Blattida, szállítgatta high-end show-kra, stb. Azt nem tudom, hogy tulajdonosa is volt-e, de erre alkalmasint nem is volt szüksége a napi munkakapcsolat mellett. És már hogyne számítanának bele a "valóban ismerés" körülményeibe a high-end show-k, sőt, nagyon is beleszámít a hifi készülékek valóban megismerésébe, hogy ad hoc, néha lehetetlen körülmények között mit tudnak kihozni belőlük a forgalmazóik, akiknek éppen az a céljuk, hogy te a közönség megismerd az adott készüléket - megjegyzem kiállításokon rögtön ott az összehasonlítási lehetőség más készülékekkel, ez bizony a "valódi megismerésnek" az egyik legjobb formája, ha közönségként "elegendő". időt rászánok a kiállított rendszerek, készülékek alapos végighallgatására. Nagyon sok készüléket, rendszert "valóban megismertem" high-end show-kon - ehhez persze szükséges disztingválási képesség, említem célzatosan. Na de még ha nem is közönség lennék, hanem forgalmazó, aki magam szállítom a kiállításra és igyekszem optimálisan adjusztálni a készüléket, hogy az a lehető legjobb formáját mutassa a lehetetlen körülmények között, hogy meg tudjam vele fogni az ide-oda áramló közönséget minél hosszabb időre?! Kevés ennél valódibb megismerés létezik.

    Megjegyzem, amikor megszólítottalak, nekem se arra válaszoltál, amit írtam.
    Megjegyzem, Andorrának se arra választoltál, amit írt.
    Egyre több ember szövegével szemben alkalmazol szövegértési hiányosságokat. Például Andorra szövegét "nyílt fenyegetésként" aposztrofálni, az meg már, hogy is mondjam... És éppen te hazugozol le másokat?! Az igazmondás és a korrekt, méltányos kommunikáció nem "Andorra fórumtárs elvárása", hanem ez (kellene legyen) az alap.

    És bár éppenséggel Kriszta emlegetése kapcsán Andorrának is a fejére lehetett volna olvasni a saját mondását, miszerint olcsó poénnak híg a leve, én is megtetézem eggyel az olcsópoénkodást:
    Az én Benesch-dekrétumom szerint egyre inkább lüke vagy Aladár.

    Victor, a takarító

    (#51194) liszi70: ""Vádak" hangzottak el, és szerintem jól tenné blattida, ha válaszolna rá. Szerintem csak a tisztázás tehet rendbe egy ilyen vitát. Úgy érted, te is kérdezed Blattidát, nem hazudott-e tegnap annak érdekében, hogy ezen a világnagyhorderejű és egyébként anonim fórumon nagyobb nicknévnek és avatárnak látszódjék, mint amekkora ember egyébként a valóságban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák