Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz DDL #4566 üzenetére

    A saját írásomat ne értelmezd nekem, te hoztad be kínodban ezt az egész pszicho-marhaságot, aztán csúsztattál egy jó nagyot. :) Bizonyára kevered a pszichoakusztikát (ami egy elég egzakt dolog) az ember pszichés állapotával, ami egészen más. Én még a színek hatását is fizikával magyaráztam, igaz, csak poénból. :)

    Ellentmondásba pedig te kerültél pl. azzal, hogy azt állítod valamiről, hogy te kiválóan meghallod a különbséget, másfelől viszont szerinted vakteszttel kimutathatatlan a dolog. Vicces, mert ha te meghallod a különbséget és (állítólag) annyian mások is, akik filcezik, fagyasztják, demagnetizálják és pszichoterápiára hordják a CD-iket, akkor egy vakteszten ugyan miért ne hallanád ki, hallanátok ki?

    Mindezzel persze nem állítom - nem is állíthatom -, hogy nem hallható a hatás, bár kevéssé tartom valószínűnek. Csak épp furcsállom azt a logikai bukfencet, amivel egyrészt kihallhatónak, másrészt viszont hallhatatlannak tartod/mondod.

    Ez az egész engem Uri Gellerre emlékeztet. Ő is nagyon óvakodott objektív teszkörülmények között bemutatni "tudását", aztán amikor rákényszerült, nagyon fel is sült. ;] ;]

    Szerintem vmilyen nyákos Takamisawa, vagy Schrack relékkel van megoldva a dolog. Ezeknek a mechanikája meg ilyesmi hangot ad kapcsolásor.

    A mechanika zaja jut ki a hangszórókra, attól durrognak? Te egészen új dimenziókat nyitsz meg az elektroauksztika előtt. The Twilight Zone... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák