Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrusherW

    tag

    válasz RetepNyaraB #44302 üzenetére

    Hi, most kezdtem bele a Genius 5.1 leváltásába, vettem egy Pio 527-et és egy Jamo S506-ot (egy Dali AW8 méllyel), jelenleg egy X-Fi Platinumról kapja a jelet optikain, ha zenét hallgatok - a forrásom a hifistáknak valószínűleg vállalhatatlan: flac ha elérhető, de ha nem, akkor mp3. Az erősítőn minden hangfal small-ra állítva, a mély 80Hz-nél vágva, a szoba úgy 20m^2.
    Láttam, te éppen mostanában cseréltél le egy Jamo S606-ot, és hasonló problémát fogalmaztál meg, mint amitől én is szenvedek. Valahogy a közép-mély tartomány túl hangsúlyos, egybefolyik, egyszerűen nem tetszik. Gyakorlatilag minden túl mélyen szólal meg, viszont az igazi mélyek alig jönnek át. Például egy szám introjában közép magas tartomány kihallásához jó 40-es hangerőre van szükség, viszont ha itt becsatlakozik egy mélyebb gitár riff, akkor folyamatosan túl hangos a mély, ami ráadásul egybefolyik, elnyomja mind a felső mind a legalsó tartományt. Tovább, talán erre szokták mondani, - vagy nem, - hogy a mély felbontóképessége kicsi, folyamatosan megy, bele is fájdul a fejem, de mégse hallom ki az egyes hangszereket, csak a permanens morgás/zúgás/kénevalamijobbszó.

    Nem tudom, hogy merre kéne mozduljak, hogy minőségbeli javulást érjek el. Kifejtenéd milyennek érzed az új hangfaladat? Milyen zenei stílusra használod?

    Általánosságban minden hozzáértőtől is kérdeznék: melyik a rendszerem leggyengébb láncszeme? Mit lenne érdemes fejleszteni, és melyik irányba? A könnyebb átláthatóság érdekében itt vannak a paraméterek:

    Hang:
    - Erősítő: Pioneer VSX 527-k
    - Hangfalak: Jamo S506 (5.0)
    - Mély: Dali AW 8 (aktív sub)
    Forrás:
    - PC, X-Fi Platinum, optikai kimeneten
    - Formátum: Flac, mp3
    - Lejátszó: Foobar
    Körülmények:
    - Szoba: 20nn
    - Erősítőn a mélyek 80Hz-nél vágva
    - Hangfalak small-ra állítva
    - Preferált beállításom nincs, stereo és hangfalkitöltéseket egyaránt próbálgattam, de sehogy nem adta ki.
    - Stílus széles spektrumon mozog, komolytól a progresszívig, de a legjobban a Dream Theater ügyetlen hangzása fáj.

    Utószó: lehet, hogy rossz kifejezést használok, vagy a rendszer egyik-másik tagja kritikán aluli, ezek mind azért fordulhatnak elő, mert nem értek hozzá, most kezdtem bele, és nincs haladó zenehallgató ismerősöm, elnézést ezekért. Tudom, hogy sokaknak van itt az autómnál drágább mélynyomója/erősítője/75cm-es kábel, és azt is megértem, hogy miután megszokta, egyszerűen nem érti, hogy lehet képes az igényeit ennél lejjebb adni. Nincs ezzel baj, én például objektívekkel szoktam ugyan ezt csinálni, de most mégis maradjunk a magyar rögvalóságnál, az obik elviszik minden pénzem :) Tehát használt termékek játszanak, és a fejlesztés többlépcsős, egyszerre max 50-75 forint értékegyeztetéssel válthatom le a komponenseket. Köszi a megértést és a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák