Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrusherW

    tag

    válasz RetepNyaraB #44302 üzenetére

    Hi, most kezdtem bele a Genius 5.1 leváltásába, vettem egy Pio 527-et és egy Jamo S506-ot (egy Dali AW8 méllyel), jelenleg egy X-Fi Platinumról kapja a jelet optikain, ha zenét hallgatok - a forrásom a hifistáknak valószínűleg vállalhatatlan: flac ha elérhető, de ha nem, akkor mp3. Az erősítőn minden hangfal small-ra állítva, a mély 80Hz-nél vágva, a szoba úgy 20m^2.
    Láttam, te éppen mostanában cseréltél le egy Jamo S606-ot, és hasonló problémát fogalmaztál meg, mint amitől én is szenvedek. Valahogy a közép-mély tartomány túl hangsúlyos, egybefolyik, egyszerűen nem tetszik. Gyakorlatilag minden túl mélyen szólal meg, viszont az igazi mélyek alig jönnek át. Például egy szám introjában közép magas tartomány kihallásához jó 40-es hangerőre van szükség, viszont ha itt becsatlakozik egy mélyebb gitár riff, akkor folyamatosan túl hangos a mély, ami ráadásul egybefolyik, elnyomja mind a felső mind a legalsó tartományt. Tovább, talán erre szokták mondani, - vagy nem, - hogy a mély felbontóképessége kicsi, folyamatosan megy, bele is fájdul a fejem, de mégse hallom ki az egyes hangszereket, csak a permanens morgás/zúgás/kénevalamijobbszó.

    Nem tudom, hogy merre kéne mozduljak, hogy minőségbeli javulást érjek el. Kifejtenéd milyennek érzed az új hangfaladat? Milyen zenei stílusra használod?

    Általánosságban minden hozzáértőtől is kérdeznék: melyik a rendszerem leggyengébb láncszeme? Mit lenne érdemes fejleszteni, és melyik irányba? A könnyebb átláthatóság érdekében itt vannak a paraméterek:

    Hang:
    - Erősítő: Pioneer VSX 527-k
    - Hangfalak: Jamo S506 (5.0)
    - Mély: Dali AW 8 (aktív sub)
    Forrás:
    - PC, X-Fi Platinum, optikai kimeneten
    - Formátum: Flac, mp3
    - Lejátszó: Foobar
    Körülmények:
    - Szoba: 20nn
    - Erősítőn a mélyek 80Hz-nél vágva
    - Hangfalak small-ra állítva
    - Preferált beállításom nincs, stereo és hangfalkitöltéseket egyaránt próbálgattam, de sehogy nem adta ki.
    - Stílus széles spektrumon mozog, komolytól a progresszívig, de a legjobban a Dream Theater ügyetlen hangzása fáj.

    Utószó: lehet, hogy rossz kifejezést használok, vagy a rendszer egyik-másik tagja kritikán aluli, ezek mind azért fordulhatnak elő, mert nem értek hozzá, most kezdtem bele, és nincs haladó zenehallgató ismerősöm, elnézést ezekért. Tudom, hogy sokaknak van itt az autómnál drágább mélynyomója/erősítője/75cm-es kábel, és azt is megértem, hogy miután megszokta, egyszerűen nem érti, hogy lehet képes az igényeit ennél lejjebb adni. Nincs ezzel baj, én például objektívekkel szoktam ugyan ezt csinálni, de most mégis maradjunk a magyar rögvalóságnál, az obik elviszik minden pénzem :) Tehát használt termékek játszanak, és a fejlesztés többlépcsős, egyszerre max 50-75 forint értékegyeztetéssel válthatom le a komponenseket. Köszi a megértést és a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz #71562240 #44309 üzenetére

    A házimozi topicban visszatérő téma a THX által javasolt 80hz-es vágás, amit sokan alátámasztanak, elfogadott standardnek tartanak, ugyanakkor kipróbáltam az 50Hz-es vágást is, de azzal sem értem el átütő sikereket.

    @MasterMark: igen, mire begépeltem megválaszoltad :)

    @Tamoo: na, tudtam, hogy csak kihagyok valamit az első hozzászólásomból, tehát:
    Hely hiány miatt nem tudok dedikált moziszobát kialakítani, sőt, még hi-fi sarkot sem feltétlen, kénytelen vagyok a szigorúbb előfeltételekhez igazodni, jelenesetben az 5.1-hez. Tudom, hogy ez nem egyszerűen kompromisszumos, hanem egyenesen katasztrófa, mert ahogy a Hi-Fi nem házimozi, úgy a HM sem Hi-Fi, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy ennél többet ki lehetne hozni a zenéből még ilyen feltételek mellett is.

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz AMDFan #44313 üzenetére

    A szoba 4,9m × 3,6m-es, a hosszú oldal két szélére helyezve a két front, Center középen 90 cm magasan, mély emellett a földön, hátsók a másik hosszú oldal két szélén. A két front reflexnyílása hátrafelé ásít, a faltól úgy 25 cm-re vannak, oldalról sajnos csak 5-5cm-t tudtam keríteni körülöttük.

  • CrusherW

    tag

    válasz Patice #44316 üzenetére

    Oké, ez gyorsan kialakult, bár fentebb írtam, hogy a kihívás abban rejlik, hogy nem szeretnék/tudok két rendszert fenntartani. Tehát akkor a Jamók kell leváltani. Most jön a sokat elhangzott kérdés: milyen hangfalat vegyek? Mit javasolnátok? A kétutas álló dobozok egyáltalán jó irányt jelentenek?

    Szerk: ahogy látom az elrendezés egyöntetűen rossz minősítést kapott. Összehozok egy móricka ábrát a berendezésről, ha az is kevés lesz, akkor délután archicadbe adok pontos terveket. Egyébként gondolom a probléma a garzonból ered, a szoba ugyanis zenére, filmre, alvásra, munkára és mindenre van berendezve.

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz AMDFan #44318 üzenetére

    Van is egy ezzel kapcsolatos fájdalmasan ostoba kérdésem: a mozihoz ugye nem árt, ha van egy mélynyomó, még akkor is, ha tisztán 2.0-t használok a zenéhez, vagyis létezik olyan Hi-Fi, ami minimum 2.1-et tud? Továbbá a bemenetekkel is bajom van, elég sok eszközt kell elviselnie az erősítőnek, ráadásul digitális jelek formájában. Jelenleg gyakorlatilag 3 HDMI bemenet, az optikai és egy analóg stereo bemenet is foglalt, szempont a képminőség és a szabványtámogatás, illetve van pár fancy feature, aminek hasznát veszem. Valahogy a Hi-Fikről egy olyan - nyilván téves - kép él bennem, hogy van benne pár stereo RCA bemenet, esetleg még néhány koax/optikai bemenet, és viszontlátásra.

    @AMDFan: formálisan legyen (új ár/ használt piaci ár):
    - Pio 527 (105k, 65k)
    - Jamo S506 (120k, 85k)
    - Dali AW 8 (30k, 25k) megj.: valójában ez egy sok éve kifutott termék, nincs új ára
    - Vettem néhány kábelt 10-15k értékben
    Szumma: olyan 180k-ért eladható, és 270k körül megvehető újonnan

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz Tamoo #44321 üzenetére

    Tehát a válasz az, hogy nincs olyan Hi-Fi, ami támogatna subot? Sejtettem :/

  • CrusherW

    tag

    válasz mp54 #44325 üzenetére

    Persze, zenéhez nem is kell, nem is terveztem, csak mivel stereoban nem tetszett, kipróbáltam, hogy a kikevert csodák mit tudnak, de az sem tetszett.

    Zene 90%-ban, mozi vasár és ünnepnap, és egyértelműen a zene élvez elsőbbséget. Másik topicban 2:5 arányról beszélnek, vagyis tulajdonképpen kiszolgálja a zenei igényeket az 5.1-is, de sokkal drágábban, és persze gondolom a high-endben már nem éri utol az 5.1 a Hi-Fi-t, de nem is ez a cél. Erre alapozva gondolom azt - javítsatok ki bátran -, hogy tulajdonképpen stereo zenére is használható 5.1 építhető, és ez lenne a cél.

  • CrusherW

    tag

    válasz AMDFan #44327 üzenetére

    Tehát a 2.1 adott, viszont a bemenetek kérdése még mindig nyitott. Ugyanúgy képesek fogadnak n db HDMI-t, optikait, stb...-t? Mit kezd egy stereo vagy 2.1 Hi-Fi rendszer egy DTS-essel, vagy bármilyen 5.1 digitális forrással? Eldobja a maradék sávokat, vagy valahogy rákeveri őket a az élőkre?

    Volt bennem egy prekoncepció, miszerint az árral jellemzően nő a hangfalak mérete - térfogatban - illetve, hogy a felsőbb kategóriákban inkább háromutas hangfalakat találok, namost a linkelt hangfalak ennek az ellenkezőjét mutatják; kicsi, kétutas, és drágább hangdobozok. Ezeknek a hangereje milyen relációban van egy azonos árú házimozi hangfallal? Elképzelhetőnek tartom, hogy ezeknél a hangerő annyira másodlagos a hangminőséghez képest, hogy nem is nagyon alkalmasak arra, hogy rendesen kihangoskodják magukat néha. Ez is csak egy rossz prekoncepció?

    Valahol olvastam olyat is, hogy zenére nem szeretik a stúdió hangfalakat, mivel azok nagyon szárazon és pontosan adják vissza a hangot, nem tudom, hogy ebből mi az, talán a musicdivision.hu-n olvastam erről, mindenesetre az volt a lényege, hogy az inkább professzionális munkára, és nem zenehallgatásra készült.

    Azt sem értem, hogyha ezek a Hi-Fi hangfalak lényegesen pontosabb/jobb hanggal rendelkeznek, akkor a magasabb kategóriájú házimozi rendszerek miért nem ilyen hangfalakból válogatnak össze ötöt? Mi választja szét a házimozi és a hi-fi hangfalakat ennyire?

    A Hi-Fi hangfalak zömében kétutas, állványon álló, aktív hangfalak? Például látom itt már nem a banándugókat találok hátul, hanem háromeres, talán canon csatlakozókat.

    Tudom, sok a kérdés, pedig minden vackot lookup-olok google-ben, hogy legyen valami kialakult képem, de eddig rosszul jártam a kialakult képeimmel.

    Van itt olyan, aki zenehallgatásra használ 5.1-es erősítőt? Ha igen milyen erősítőt és hangfalakat (csak frontok érdekes) választott?

    szerk.:
    mp54: éppen ezért a kérdésért volt itllic a szó, hogy az első hozzászólásom fényében egyértelmű legyen, felesleges ezt a mondatot visszakérdezni :) De mit is ér egy kérdés bizonyítás nélkül?. A kiinduló erősítő 65k használtan, eladom, a következő lehet már 125k használtan, matematikai ismereteimet alapján megkockáztatom, hogy ez egy számtani sorozat lehet, ahol (d > 0), szép nagy n-ekre a végtelenbe tart, és ha feltesszük, hogy a erősítő ára < végtelen, akkor igen, a válaszom az, hogy ez lehetséges. Kellően nagy iterációval. Viccet félretéve, a problémám nem az összeadással van, hanem az iránnyal :)

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz Tamoo #44331 üzenetére

    Milyen rendszert használsz jelenleg? És ha tervezett bővítéseket - ha vannak - elvégeznéd, mit építenél?

  • CrusherW

    tag

    válasz Tamoo #44337 üzenetére

    Ez az erősítő még elérhető kategóriában van használtan, új ára 440 000 körül mozog, vagyis ez egy olyan 180 000 Forintos Hi-Finek felel meg, felteszem ez még éppen csak belépő kategória Hi-Fisták között, de legalább már bent vagyunk vele:)

    Legyen most ez a kiválasztott erősítő, amihez olyan hangfalat keresünk, ami nem botrányos, 2.0, maximum egyszer veszek hozzá egy mélyet, de most csak a stereo az érdekes. Minden ellenérzésetek ellenére, tudnátok ehhez ajánlani olyan hangfalat, amivel a zenét legalább már értékelhetőnek találjátok? Esetleg valami alacsonyabb kategóriában 150 körül használtan, és egy jobb fajta, hosszútávú célnak. Csak hogy legalább el tudjam képzelni, mit is akarhatok.

    Félre ne értsétek, tökéletesen világossá tettétek, hogy a stereo Hi-Fi lenne az üdvözítő út, mind anyagilag mind minőség tekintetébe. De ezt az utat is végigrágnám veletek.

  • CrusherW

    tag

    válasz RetepNyaraB #44342 üzenetére

    Mentségemre szóljon, annyiért lőttem be, amennyiért találtam őket, pár napja vettem ezeket ennyiért, és a legjobb árú hirdetések között válogattam. Az már más kérdés, hogy mennyi idő alatt viszik el őket, meglátjuk, ha ott tartunk.

    A házimozi topic után felüdülés olyat olvasni, hogy 150 000-ből nem csak olyan nevetséges szutyok jön ki, ami vállalhatatlan még egy mobiltelefonba is :)

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz mp54 #44348 üzenetére

    Oké, hi-fi alatt eddig a 2.0 erősítőket értettem, de mostantól hanyagolom a kétértelműsége miatt, marad a 2.0 erősítő.

    Esetleg aki még erre jár, és legalább 5.1-es házimozi erősítővel rendelkezik, ám zenét is hallgat, beírhatná, hogy milyen rendszert épített. Tamoo Denon 3808 & Monitor Audio RS kombója például kijelölte az erősítő irányt, jó lenne még látni, hogy hozzáértőbb emberek miket válogattak össze.
    Vagy érdekes lehet, hogy ki miket válogatna össze a használt piacon 2-300 (najó maximum 400) ezer Forintért, ha olyan ostoba lenne, hogy két hangfalon szeretne zenét hallgatni, egy 5.1-es AVR-rel, pont mint én :)

    Egyébként a HM vagy HM AVR kifejezésnek megvan az az előnye, hogy nem kell felsorolni az összes létező házimozi hangfal permutációt, 5.1, 7.1, 7.2, ki tudja mi van még. Szóval az 5.1 alatt én értem Tamoo Denonját is, ami jóval több, mint 5.1, de a történet szempontjából ez nem érdekes.

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz Tamoo #44371 üzenetére

    Egyrészt, ott mélynyomó nélkül tejet sem vesznek, másrészt filmre terveznek, és nem zenére, amikor ott tettem fel egy kérdést hangfalakról, egész délután arról kellett vitatkoznom, hogy miért olyan nagyon rossz az erősítőm. Ráadásul kötelező jelleggel megjelenik valaki, aki tetszőlegesen nagy összegre csak annyit mond, hogy az kevés lesz még a kábelre is, mert neki a mélye négy millió volt, és egyébként is mindenki más igénytelen és/vagy szánalmas flótás, aki nem költ épp ennyit a hangfalra, meg úgyis szar zenét hallgat, arra meg minek is, jó lesz a kefires doboz is.

    A lényeg, hogy ez a fórum sokkal racionálisabbnak, értelmesebbnek hat, jobban érdekelne a ti véleményetek. Persze a további kérdéseket, átszervezem más fórumokra

Új hozzászólás Aktív témák