Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz bajnokpityu #41833 üzenetére

    Én azért sztereotípiánál többnek érzem, mivel jóval több esetben ront a hangon, mint javít, de ez alapvetően azért van így, mert a megvalósításuknál a költséghatékonyság és a zajszűrés zajelnyomás az elsődleges irányelv. Meg lehet csinálni úgyis őket, hogy inkább jobb lesz tőlük a hang, de az a költségesebb út. Az igazi megoldás vagy az akkumulátor lenne (de az nagyon sok pénz, főleg akkor, ha igazán jót szeretne az ember minden eszközének, nem csak a kisáramúaknak) vagy pedig a tiszta szinusz létrehozása (ami megint csak nem az olcsóságáról híres).

    Tapasztalatom nekem több van ezen a téren,szintén pufferelés, stabilizálás, RC, LC, RLC szűrés, A pufferelésnél nagyon nem mindegy, hogy milyen és mekkora kapacitásúak az egyes kondik, mert, teszem azt, például kb 50000uF kapacitást lehet 1-2-4-8-10-24, stb darabból is összerakni és ahogy növeled az egyes kapacitások értékét, úgy romlik a hang. Stabilizátoros próbáim során nem találkoztam ekkora mértékű hangi különbséggel, de a többszörös stabilizálás előnyei inkább a kevésbé teljesítmény igényes készülékek esetében jelentkezett, tehát például egy végfok az általad is említett lassulást és döglődést kapta ajándékba.
    A különféle szűrőknél figyelni kell például a soros tekercsek huzalátmérőjére (kis átmérő=élettelen hang), a kondenzátorok minőségére, az esetleges nyák fóliavastagságára, az alkatrészek, főleg a tekercsek egymáshoz képesti elhelyezkedésére, a megfelelő hangolásra (sajnos elég sokféle frekvencián kell szűrniük, elnyomniuk), stb.
    Ugyanazon topológiával, kapcsolással lehet jót és rosszat is elkövetni, de ezt Te is tudod.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák