Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Auratech #40417 üzenetére

    Egyébként neked mi a saját tapasztalatod azon a téren, hogy a hangmérnökök kb. hány százalékának van otthon "elegendően audiofil" minőségű hangberendezése és az ehhez szükséges zenei ízlése? Én ezt mintegy 15-20 százalék környékére valószínűsítem a tiedénél nyilván jóval kevesebb ezirányú tapasztalatom alapján.

    (#40418) Festina86 A hifiben is ritkán vannak csodák, ezért én kb. azt mondanám, hogy a hangdobozodat egy új áron 300ezer körüli összegbe kerülő és jó ár-érték arányú erősítő (és/vagy forráskészülék) már nagyon szépen ki tudja szolgálni, nagy élmény lesz vele a zenehallgatás, de ahhoz már tényleg valami nagyon csodálatos ár-érték arányú erősítő kell, és/vagy valami nagyon-nagyon szerencsés szinergia a készülékek között, hogy ez a 300ezres szint megközelítőleg ki tudja hozni mindazt, ami a hangdobozodban van. Egy jól megválasztott 5-6-700ezres erősítő (és/vagy forráskészülék) már ki tudja belőle hozni ami benne van, az ezen árszint feletti jó választások pedig "még többet is" kihozhatnak belőle, mint amennyi benne van - ha érted mire gondolok annak fényében, hogy mint írtam, én már jó ideje forráskészülékpárti vagyok, ha a költési arányokat kell meghatározni. (A forráskészülékpártiságom sajnos nem azt jelenti, hogy a saját rendszerem is e szerint az elv szerint épül fel, mert én sose voltam olyan anyagi szinten, hogy elvszerűen vásároljak, de ha te vagy azon az anyagi szinten, akkor vizsgálódni érdemesnek tartom a készülékekenként egymilliós árszintet is, aztán majd leszűröd a tapasztalatokat, hogy számodra merre hány óra - no meg nekem az ilyen árszint olyan szédítően magasan van, hogy fel se látok odáig, tehát én a panelprolinak született első generációs értelmiségi nem is mernék ilyesmik vásárlását igazándiból javasolni, de vizsgálódni mindenképpen érdemes lehet azon a szinten is, hátha jutsz saját magad számára újszerű tanulságokhoz.) Ha tényleg nem csak az a célod, hogy egy nagyon jó minőségű hangrendszered legyen, hanem az is, hogy ha már van egy ilyen dögös hangdobozod, akkor hozd ki belőle amit tud, akkor érdemesebb azon készülékek között keresgélned, amelyek új áron 5-6-700ezer körül vannak, és ilyesmikről találnod használthirdetéseket, megkérdezni minket is szakirodalom olvasásán kívül, hogy mi a véleményünk annyiért arról, aztán elmenni hallgatózni oda ahova kell és lehet. Érdekes út áll előtted egy ilyen szintű hangdobozhoz megtalálni egy optimális rendszert, irigyellek is érte - egyúttal megtiszteltetés, ha sikerülne segíteni is az úton.

Új hozzászólás Aktív témák