Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz Auratech #37222 üzenetére

    Az rendben van, hogy a fejhallgatónál nincs benne a hallgató helyiség akusztikája, viszont, amit írtam, az arra vonatkozott, hogy a valóságban mindkét füledbe eljut ugyanaz az információ csak fáziskéséssel, a fejhallgató esetében ez nem valósul meg, ettől nem lesz igazi térhatás, még akkor is, ha műfejes technikával történt a hangrögzítés, illetve, amiről már írtam, a hangérzékelés nem csak füllel történik, fejhallgatóval történő zenehallgatásnál a test érzései és visszajelzései nem jöhetnek létre.
    A valóságban, a koncerteken is jelen van a helyiségek akusztikája, az áthallás is adott és elkerülhetetlen, ott sem fogod észlelni, hogy mely hangszer vagy énes hangja vész el jobban a nem létező csatornaszeparáció miatt.
    Értem, hogy miért és miről írsz, de a fejhallgatózás egy mesterségesebb reprodukciós eszköz, megvannak az előnyei (részletesség, analitikusság, plusz a praktikumából és működési módjából eredő, mások számára csöndesség, zavarmentesség), de alapvetően nem természetes módja a hallás használatának.

    Ezzel természetesen nem azt írtam, hogy a fejhallgatózás fölösleges, rossz és értelmetlen, hiszen szinte mindenki él vele, megvan a létjogosultsága és előnyei, bizonyos körülmények, élethelyzetek mellett megkerülhetetlen a használata. :K

    szakibá...
    Azért ez erős túlzás, én akkor pont fejhallgatóztam és nem érzékeltem ezt az állandó vándorlást.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák