Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz blattida #37221 üzenetére

    Minden oké a válaszodban és elfogadom, a fejhallgatóra vonatkozó "működési módjából fakadóan a valódi térábrázolásra nem alkalmas" kivételével, mert ez éppen azért van, hogy a helység akusztikája ne legyen benn a sugárzott zenében és ne legyen áthallás az oldalak közt.

    A Neumann műfejen felvett hang szépen tartalmazza azokat a hatásokat (fülgörbék, archatás, árnyékolás, binaurális szeparáció..) ami miatt épp ezért használatos mindenféle egész hallást alapul vevő mérésben. Zenei-, ipari-, terem-, -broadcast, járműakusztika, hangszerkészítés...
    A keverés aprólékos része is fülesen megy. A direkt és tér rétegek arányítása, hangszínek. Az akusztikus felvételek terét is fülesen lövi be a hangrongálók többsége. Hangszórón nem hallom, hogy a kompresszált éneksáv épp elveszi a fuvola terének lecsengését vagy csak alig...

    Az MBL-nél 2004-ben voltam Berlinben. Km-re az MBL-től tanyáztam az Etage-ben. Meghallgattam a mbl 101 E párt. A nagy 101x nem volt háznál. Vokális kevés mikrofonos zenén gyönyörű, homogén.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák