Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t-bali3

    senior tag

    válasz Zull #36317 üzenetére

    Azt nem írtad, hogy mekkora szobába szeretnéd a rendszert felállítani. Ha a Titant nézegeted, akkor gondolom nagyobb térről lehet szó.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Zull #36317 üzenetére

    Az egy régi vita a hifizésben, hogy a három fő készülék (forrás, erősítő, hangdoboz) valamint a kiegészítők (pl. kábelek) között hogyan érdemes elosztani a rendelkezésre álló pénzt, melyik készülékre kell a legtöbbet költeni, vagy esetleg kiegyenlítetten? Erre természetesen nincs egyértelmű recept, illeve a különféle receptek állandó viadalban állnak egymással. Régebben talán a hangdobozközpontú megközelítés volt az uralkodóbb, manapság azonban legalábbis ezzel egyenrangú a forrásközpontú megközelítés, és persze a kiegyenlített pénzköltés szemlélete is. Én magam, vargabetűkkel teli audiofil pályámon az utóbbi tíz évben ott tartok, hogy elvileg a forráskészülékre tartom legfontosabbnak a legtöbb pénzt költeni, azokat a láncokat hallom mostanában a legjobbnak, a leghosszabban hallgathatónak, amelyekben a lejátszókészülék másfél-kétszer annyiba kerül, mint a hangdoboz. Értelemszerűen ez alól is vannak kivételek számomra is, no és persze sok-sok esetlegesség is szerepet játszik, hogy végül is hogyan állítja össze az ember az arányokat, főleg, ha a használt készülékek között válogatunk.
    DAC ügyben kevéssé akarnék hozzászólni, mert viszonylag kevés tapasztalatom van, ezek alapján éppenséggel a HiVox Lupus változatokat és a ("sima) Cambridge Audio DACMagicot (merthogy a Plus-t és a 100-ast még nem ismerem) szoktam leginkább ajánlani a szóbajöhető árkategóriában (DacMagic több "anyag", Lupus több zene) - megjegyezvén, hogy engesztelhetetlen elvi és gyakorlati ellensége vagyok a számítógép mint forráskészülék alkalmazásának, én mindenképpen CD-játszót/SACD játszót tartok ildomosnak, ha már digitális hangról van szó. A CD-játszómban egy Lupus-szerűség tölti be a DAC szerepét, szerintem veszett jó, de természetesen vannak akik visszafogottabban dícsérik a típust és altípusait.

    (#36325) Akos1994 Azzal a Denonnal tényleg viszonylag lágyan és melegen szólna, és csak kevéssé mosná össze a zenét, elég jó párosítás lenne, ha jó áron kapod az erősítőt. Bőven meghajtaná a Tannoy-okat, azzal nem lenne gond, az valódi 30Watt, nem csak "kinevezett".

    (#36333) blattida Örülök, hogy a második opció miatt, elég szép szöveg. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák