Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bodz #36281 üzenetére

    Ilyen alapon belefér a "miért is ne" kategóriába, főleg, ha jó az ár. A zene szépségeit kevésbé fogja megmutatni, de viszonylag hallgathatós lesz a hangja, nem fog irritálni - legalábbis egy bizonyos hangerőhatárig.

    (#36283) Zull Szerintem véleményes Sok erénye van ennek a hangdoboznak, de valahogy nem teljesen áll össze. Kétszer hallgattam régebben, és hajladoztam, hogy mit gondoljak róla. Elég jó tervezésű, anyagú és kivitelezésű doboza van, és jól érezni a hangján, hogy a nagy dobozméret és a sok membránfelület életnagyságú hangot képes nyújtani viszonylag könnyedén, de a keresztváltásával és a hangszóróival vannak problémák. Nem igazán harmonikus a frekvenciamenete, főleg a magashangok egy regisztere képes kilógni a sorból, abban az intervallumban nem is valami lágy a hangja - ezt egyébként mások is megállapították már róla, szerintem igaz, főleg hogy a gyártó is ellismerte. Az elvileg jó dolog, ha sok hangszóró nagy membránfelületet alkot, csakhogy ha ezt megfizethető áron akarjuk kínálni, akkor a hangszórók minőségén kell megalkudnunk, márpedig ez számít legtöbbet egy hangdobozban, és a Titan-ban levő hangszórók inkább közepesek, mintsem magas minőségűek. Mivel a bőséges mennyiség miatt a hangszórókat nem kell a képességeik határán dolgoztatni, néha egész jó tud lenni az összkép, de ez a hangdoboz inkább hangmennyiséget nyújt az áráért, és kevésbé kifinomult hangminőséget. Kicsit az is látszik a hangján, hogy házimozira tervezett széria tagja. Ezen az áron kifinomultabb hangdobozokat lehet kapni (a "hagyományosabb", két-három hangszórós és két-két és fél-háromutas konstrukciójúak között), amelyek esetleg nem szólnak ekkorát, de azt szebben teszik. Én inkább azok közül választanék, miközben a Titan-ra meghiredett 120ezer Ft egyébként korrekt, ez az új árának kb. a fele.
    Ja, és ha 120ezret költenél a hangdobozra az egész rendszerre előirányzott árkereteden belül, akkor az kicsit aránytalan lenne, - ami persze nem eleve baj, de azért általában nem optimális.

    (#36284) meunier Volt már egy-két hete, akkor ki is tárgyaltuk. Egyébként egy angol újságcikk szinte szó szerinti fordítása volt az eredetileg az Indexen megjelent cikk, aztán meglepve láttam a hét elején megintcsak szinte szó szerint ugyanazt Péntek Miklós "tollából" a Hi-Fi Piacban, ellenben akkor már nem volt fenn az Indexen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák