Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz andorra #30336 üzenetére

    utóbbit nem erősítem meg, nem próbáltam. Te biztosan :)

    enyhe, lassú fonással nem nagyon vettem ilyet észre, sőőt, használom is.
    egyébként CATből anno 3an csináltunk, majdnem egyforma elkészítéssel, egymás után 10méterből hangfalkábeleket, hallható különbség lett köztük.

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • #10726912

    törölt tag

    válasz andorra #30336 üzenetére

    Üdv ismét mindenkinek:)
    Nos, mivel esett az eső így folytattam délelőtt az UTP projektet.
    Részben a hozzá szólások miatt, részben az egyszerűsége miatt, részben pedig azért, mert az eddig általam ismert hangszóró kábelek szintén így vannak megcsinálva (gyáriakra gondolok), a tegnapi 2*4 eret lecseréltem két egész kábelre (2*8 ér külön szigetelésben, ahogy az internethez le lett gyártva), tehát a két pólus külön-külön, fonás mentesen van kötve az erősítő és a hangfal között. A másik oldalon meghagytam tesztre a villany kábelt. Az eredmény: észre vehetően erősebb, élvezhetőbb lett a mély hang az UTP-s oldalon (gondolom azért, mert nagyobb lett a kereszt metszet). A másik oldalhoz képest pedig mintha másik erősítő vagy hangfal szólna. Volt tesztként többek között Cserháti, Tátrai band, Charrlie, UB40, H.B.B, Deák Bill Gyula. A másik hangfalat is felszereltem az UTP kábellel, ismét hallgatás: maga korlátain belül egészen jól szól, végre elérte azt a minimális szintet, amit élvezni is tudok.
    Ha lesz időm, a kétméteres RCA kábelt lerövidítem k.b. 40 centisre, van szerelhető RCA dugó, a minőségibbnek mondható (OFC jelzéssel ellátott) RCA kábelem fogom elvágni, az egyik oldalon van már kontakt hiba, a másik oldal megmarad a gyári csatlakozókkal.
    Holnaptól 5 napig 12 órázok, egyenlőre ezen felül nem lesz időm változtatni, jövő héten majd megint bele vetem magam egy kicsit:)

Új hozzászólás Aktív témák