Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz orbo #29024 üzenetére

    Igen, az utolsó kérdés tényleg "hülye" volt. :D
    Az USB-t is tudó lejátszók-erősítők-rádiók ebben az árkategóriában inkább a fentebb vázolt minihifi-mikrohifi rendszerek között jellemzőek. Az újabbfajta "önálló" lejátszók, erősítők között is vannak már olyanok, amelyek képesek USB-s lejátszásra, de ha ezek rádióval is egybe vannak építve, akkor egyrészt megint a minihifi "torony" kategóriához jutunk el, másrészt rákereshetsz ilyesmire a "receiver" kifejezéssel is. Mindazonáltal jobbfajta hangminőségű, egyúttal USB-s képességű "receiver-eket" nem valószínű, hogy fogsz találni az árkereteden belül, mert ezek még használtan sem annyira olcsók - de azért próbálkozz csak, hátha találsz olyat, amire mi a nagytudású ítészek is azt mondjuk, hogy áldásunk rá. Illetve ott van még a lehetőség, hogy időben elnyújtva, fokozatosan építsd fel a rendszeredet, ahogyan gyűlöget rá a pénzed.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz orbo #29024 üzenetére

    Én végig jártam anno egy utat: Volt dolby surroundos hifim, ahhoz megvettem erősítőt, videót (akkor még az is drága volt, 52 ezer volt a sokfejes, az erősítő a dolby pro Logic rendszerhez kellett), aztán vettem 5.1-es hm-s Panasonic erősítőt, hozzá Panasonic hifit (én ostoba, inkább vettem volna egy normális erősítőt :W ), voltak hozzá hangfalak (Heco, Orion, Pioneer)...állítgattam a hangokat, cserélgettem hangfalkábeleket, stb. Aztán hallottam egy Normálisabb sztereó rendszert...és eladtam az űrtechnikát.
    Ez odáig fajult, hogy nekem már nem elegendő, hogy valami sztereó és szól, meg villog és le tud játszani a tapétára csatlakoztatva akármit...egyedül a hangot keresem, amit itt-ott hallottam és az volt a természetes, a többi csak zörej. Megmértem a hifim hangfalait: értékelhető hang 100 HZ-től indul és 12 KHz környékén már lezuhan a a diagram...ez a mini hifik világa :( (biztosan van jobb is belőle, hallottam én is jobbat, de már azokból sem kérek).
    Az USB-s asztali lejátszót akár ki is válthatod egy PC-vel, nem a legjobb megoldás minőség terén, de sokkal szebb hangokat fogsz hallani, mint az egy doboz-egy rendszer kategóriával.
    Van házi mozim, egy doboz kategóriából 100 ezer környéki, de az csak film, tv és ennyi.
    A zene megérdemli a jó sztereó rendszert:)
    Most keresgélek össze-vissza egy jobb hangú erősítőt kutatva, de lehet, hogy lemondok egyenlőre a sztereó rendszerről és veszek pár hónap múlva, ha pénzem is lesz rá...(most hozzád képest is apró pénz jutna).
    Nem muszáj végig járnod az utat (mini-mikro hifik, aztán a kommersz erősítők hasonló hangfalakkal, aztán a hifi világa), sokszorosan többe kerül, ha mindent lépcsőt új darabokból felépítesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dorian

    félisten

    válasz orbo #29024 üzenetére

    Inkább egy USB-s külső DAC-ot javaslok a számítógépre kötve az erősítő és hangfalak mellé, így a több legyet ütsz egy csapásra: megoldódik a számítógép, mint forrás és jelentősen jobb hangot kapsz, mint egy számítógépes hangkártya analóg kimenetéről.
    40-be csak a hangfal+erőstő fér bele (használtan, jól megválasztva) +20 körül még szánj a DAC-ra, IC kábelekre.

    Természetesen alapzaj nem elfogadott ilyen hangrendszereknél.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák