Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz DDL #2638 üzenetére

    "Azzal egyébként mire mennél, ha megtudod, hogy 8-ból 8x tudtam, hogy melyik melyik? Semmire. Addig úgy sem fogod elhinni, hogy van különbség [...]"
    Tudom, hogy van különbség, hiszen egyértelmű matematikailag, én magam is hallottam már, plusz sokan sokszor hallották ABX teszteken. A kérdés az, hogy mennyire könnyen meghallható.

    Az a furcsa számomra, hogy ha ennél a néhány másodperces mintánál elsőre feltűnő és pontosan körülírt különbségeket neveztél meg hosszas tesztelés nélkül, akkor a tesztek felvetésekor miért nem az a reakció, hogy hogyne, persze, 5 perc alatt megvolt, 10-ből 10 vagy 10-ből 9, nyugodtan küldjetek még 20 mintát, bármelyikről kapásból megmondom, melyik, hiszen ez teljesen egyértelmű. Ehelyett jött az, hogy az AB tesztek nem igazán jók, hosszú idő alatt lehet csak hallani, hosszú mintán lehet csak hallani, kicsik a különbségek, az embernek csupán a zenehallgatási kedvében jelentkezik a különbség, stb.

    Mi a helyzet valójában? Óriási a különbség vagy alig hallható?

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák