Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz balint11 #12317 üzenetére

    Nem biztos, hogy rosszul jártál, kisülhet belőle jó is. :K
    Még csak nagyságrendileg se közelítek a 20-30-hoz én se, 2 tök egyszerűt építettem eddig és mind a kettő nagyon olcsó kategória volt, faanyag meg a padlásról volt, szóval én se vagyok egy nagy szakember ebben a témában. Elég bonyolult ez a dolog és én nem ezzel kezdtem volna, de ettől függetlenül lehet, hogy nagyon jó lesz a végeredmény. Egyébként is az a lényeg, hogy Te élvezd a zenét rajta. Én pl nagyon szívesen hallgattam azt amit én csináltam, jó volt nézni, hogy a két kezem munkája, nagyon sokat dobott nálam az élményen. :)
    Semmi nagyzolás vagy lenézés, vagy hasonló nem volt az előző hozzászólásomban, félre ne értsd, színtiszta jó szándékkal leírtam a véleményem. :B

    Jah és fordulj bátran a Házi hangfal építése topikban shalafi66 kollégához vagy máshoz. Elég jók a szakmában. :K

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • KMT

    addikt

    válasz balint11 #12317 üzenetére

    Szerintem csak akkor fogj bele, ha rá tudsz áldozni elég pénzt. Ennyi hangszóróval szerintem 150-200 kHUF alatt nem is érdemes foglalkozni. Ha nincs rá ennyid, akkor inkább add el a dobozt, és kezdd előröl a dolgot (válaszd ki a hangszórókat, majd csináltass hozzájuk dobozt.)

  • Tristis

    őstag

    válasz balint11 #12317 üzenetére

    Én óva intenélek attól az esetleges gondolattól, hogy a több hangszóró az jobb, illetve, hogy a több utas hangfal az jobb. Ez igen komoly tévutakra vezethet téged. Nagyon komoly álló hangfalak azért 3 utasak, hogy a mélyet meg tudják szólaltatni általában, de azt elég alacsonyan el is váltják. Minél több váltás van, annál nehezebb megoldani egy hangfalat, arról nem is beszélve hogy sok esetben mindegyik hangszóró más kabinetet igényelne. Nem véletlen hogy nagyon sok esetben alkalmazzák a két 16 cm-es középmély sugárzót egy magassal. Én azt javaslom inkább hogy nézz ki egy jó hangú dobozt, vásárold meg a hangszórókészletét, nézz hozzá egy jobb, tuning váltót és az eredeti kabinet terveket valósítsd meg csak vastagabb anyagból. Előrébb fogsz járni szvsz. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Palika71

    őstag

    válasz balint11 #12317 üzenetére

    Sziasztok!

    Még nem nagyon jártam erre, mert csak most fedeztem fel a topicot.
    balint111 : amennyiben tényleg ilyen dobozokhoz jutottál (el nem tudtam volna képzelni, hogy a KEF beszállítója eladhatja egyáltalán a KEF szellemi tulajdonát képező tervek alapján épített dobozt), nevetségesen olcsó az ára.
    7-8 évvel ezelőtt, mikor még mélységesen el voltam temetődve a hi-fi témában, volt egy elég kellemes rendszerem (amit sajna elloptak a betörők), és egy ismerősöm, akivel építettünk hangfalakat. Én adtam az asztalos részt (van egy komoly asztalos műhelyünk), és ő meg tette bele az elektronikát. Építettünk is egy párat, mindig jobban sikerültek... Szép idők voltak! Na mind1. A lényeg annak a doboznak darabjáért 200-250e Ft-nál olcsóbban neki sem állnék. Tehát, iszonyat jó üzletet kötöttél.
    De sajna a tapasztalataimból kiindulva, legalább ennyi pénzre van szükséged ahhoz, hogy valami érdemlegeset lehessen kihozni a dologból.
    Esetleg tudnál képeket küldeni a dobozról? Erősen felébredt bennem a hangfal építés utáni vágy...

    Mindenki a maga szintjén nyomorog!

Új hozzászólás Aktív témák