Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitrograde

    senior tag

    válasz ktommy91 #122001 üzenetére

    Bocs, kissé figyelmetlen voltam, valóban TED4.
    De én a helyedben hagynám azt az AVR+álványos/polcos hangsugárzó+sub-felállást, ha valóban 10nm-ről van szó. Zenére sosem lesz annyira jó, mint egy sztereó felállás, és a szub illesztésével és beállításával a térben sokat fogsz vesződni, és a siker egyáltalán nem garantált. Szerintem maradnod kellene a sztereó felállásnál, tisztességesen rendezni kellene az elhelyezést és a szobaakusztikát, és beállítani egy nagy monitort. Ha marad az Arcam, akkor én nem erőltetném a 4Ohmos hangsugárzókat, ez a régi angol vonal nem nagyon jön ki a régi német vonallal.
    Nem tudom, milyen magasságban keresel hangsugárzót, de esetleg érdemes lenne egy Rogers-monitor, egy Ruarkot, egy Epost, vagy valami hasonlót keresni. Ezek vannak nagyjából jó viszonyban az Arcammal, és egy kisebb szobában is be lehet őket rendesen állítani.

  • fererencz89

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ktommy91 #122001 üzenetére

    Az én szememben TED-ben van potenciál, lemegy a pincébe, valószínűleg eléggé lineáris is. Valószínűleg nagyobb szobába szánták, távolabbról hallgatva. A terességet a közép- és magas hangok adják, amik most Nálad hallgatási pozícióból eléggé háttérbe szorulnak. Nem lehet, hogy a dús 335-250Hz tartomány miatt érezni kevésbé "teresnek"? Próbáltad már lefaragni a nagy kiemeléseket? A 2.1 felállás sokkal több lehetőséget ad, de lehet, hogy nem is kell átállni (ha igazítva a mélyeket jó eredményt kapsz). Vagy nem PC a forrás, nem lenne EQ korrekció?

    #122002bitrograde

    De én a helyedben hagynám azt az AVR+álványos/polcos hangsugárzó+sub-felállást, ha valóban 10nm-ről van szó. Zenére sosem lesz annyira jó, mint egy sztereó felállás, és a szub illesztésével és beállításával a térben sokat fogsz vesződni, és a siker egyáltalán nem garantált.

    Azért sok embernek hozott ez a felállás jó eredményt. Ha nem használjuk ki a mai lehetőségeket (mikrofon+mérés, EQ korrekció), tényleg még nagyobb káoszt szül, de egyébként meg sok pozitív hozadéka van, sokkal nagyobb teret ad a hangolásra, és mikrofonnal szinte gyerekjáték. Persze, az utolsó fél mondat igaz (a siker ... nem garantált).

    Nem szotkam hibázni.

Új hozzászólás Aktív témák