Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dißnäëß #111799 üzenetére

    Ehhez azonban hozzátartozik, hogy attól, hogy valami még ilyen vagy olyan formátumban van, nem biztos, hogy az egyenlő a jó minőséggel is.

    Ezzel egyetértek, nincs direkt korreláció. Viszont árulkodik róla.

    Egy mp3-nál nem feltétlen a mastering szar. Vagy a többi veszteségesnél. Ott mindig marad egy pici kérdőjel az emberben, még ha csak az agyában is (placebo), hiszen vakteszten lehet bukó, észre sem venné a különbséget.

    A FLAC garancia arra, hogy ott aztán tényleg csak abban van hiba, amit beleteszel, mert ami egyszer viszont bekerült oda, azt megőrzi minőségben az idők végezetéig, ha nem sérült.

    És itt jön az, amit említettél, hogy nem mindegy ugye, mit tesznek bele.
    Ez meg elválik a flac-tól, mint formátumtól, mert az, hogy milyen felületre, milyen kiadású anyagot hogyan kevernek (vagy nemkevernek) újra, formátumfüggetlen és érint újkiadású LP-ktől kezdve streaming-en át mindent és mindenkit.

    Sajnos, ha ez szarul sikerül, hurrá, ha jól.
    Ritkább a hurrá. :(((

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • wm2

    őstag

    válasz Dißnäëß #111799 üzenetére

    Fun-nak jó lenne LP->DAT, vagy ha pont olyat ad ki a nagy véletlen, hogy a fülednek valami sweet spot bejön és akkor hajrá :D de így vaktában isten ments. Öreg tech nagyon.

    Meg amúgy sem olcsó hobbi, mint írtam. És igen, ez is ízlés kérdése. Van egy speciális atmoszférája a DAT magnózásnak is.

    Én nem szeretem a magas hangokat. A sok éneket sem. Masszív és jó dinamikájú legyen. Ba...on oda! Ám ezt a részét az LP bőven kielégíti. Egyszerűbb is hozzájutni a forráshoz, még ha némelyik kiadvány fabatkát sem ér. (Vittem már vissza a MM-ba lemezt, hogy ez kuka. Vissza is vették. Nem ők tehettek róla.)

    Már 1x2x leírtam, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy masternél (főleg rock és metál műfajon belül) erőltetik a közép-magast. Ahogy az emberek zenét hallgatnak nem csoda (világba lehet kergetni a laptopos youtubos zenehallgatással, amin a legtöbb ember szocializálódik). Egyre többször érzem a bajt innen eredőleg és csöppet sem onnan, hogy ez most CD vagy Vinyl vagy FLAC formátumban van.

    Arról nem is beszélve, hogy milyen felszínes és gagyi a közízlés zeneileg. Egy fos mondjuk ki.

    Ozora <3

Új hozzászólás Aktív témák