Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz lajthabalazs #1252 üzenetére

    szia, köszi!

    akkor próbáljam meg az nvidia drievrét valahogy "tuningolni"? ott lesz a megoldás?

    a DVI-t viszont szerintem összekeverted, ha van a láncban DVI, akkor nincs HDMI. ha HDMI van benne, akkor kimegy a jel, szép a kép, csak méretezési gondok vannak. Ez a DP kimenet--> DP/HDMI átalakító (Ez egy rövid kábelen DP apa és kis doboz, azon HDMI anya) és innen HDMI kábel megy a TV-be -->TV (HDMI input)

    Ha viszont úgy csinálom, hogy DP/DVI átalakító (Ez is kis kábelen DP apa és kis doboz, azon DVI anya), majd ebbe tekerek DVI/VGA átalakítót (az az egybe öntött, amit adnak minden DVI kimenetes VGA kártyához), majd innen VGA kábel megy a TV VGA bemenetéhez (PC input), na akkor nincs semmi jel. Ebben a láncban nincs HDMI kábel. Viszont ha jó értem, azt mondod, hogy a DP/DVI átalakító analóg jelet nem is enged át? tehát a VGA kábelre már semmi nem megy rá? nem úgy, mint egy videokártya közvetlen DVI kimenete? Ha arra tekerek DVI/VGA átalakítót, akkor rá tudok kötni analóg monitort VGA kábelen, az ad ki analóg jelet is.

    Akkor viszont adódik a kérdés, hogy lenne a legjobb rákötni a PC-re a TV-t?

    1./ Vagy egy közvetlen DP-->VGA átalakító kellene,
    2./ vagy marad a DP--> HDMI átalakító, csak akkor a video driverben kell még matatni
    3./ vagy be lehet esetleg üzemelni az alaplapi integrált VGA-t? ezen a lapon van ugyanis egy ilyen, annak van VGA meg HDMI kimenete is. (a quadro mindenképp maradna, mert kell az autocadhez). Bár szerintem a kető párhuzamosan nem tud üzemelni...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák