Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elmör

    senior tag

    válasz supesz #5888 üzenetére

    Ennek tudatában már szinte biztosan tudom a választ, de azért megkérdezném, hogy mi lehet a gond a lenti esetnél:

    Ma voltam Kőszegen egy haveromnál, akinek szintén a gépe a mindene, de valami szarakodik benne.
    Többször előfordult, hogy az XP nem akart betöltődni. Megjelent a fekete hátteres, Win logós kép az araszoló kék csúszkával, de ment az néha fél órát is, akkor sem történt semmi, máskor meg fél perc alatt már játszott bekapcs után. Ja és valaminek csúnya hangja is van bekapcskor. Néztük, füleltünk, de nem tudtuk egyértelműen megállapítani, hogy mi is az, én a vinyóra gyanakodtam. Nem olyan szkreccses, ez inkább búgós!
    Ma már eljutott a gép arra a szintre, hogy nem bootolt be, csak a "választós" képernyőig jutottunk, de se a csökkentett mód, se a legutolsó helyes konfig nem jött be. BIOSba beenged és ott minden okés.
    Aztán fogtam és megpróbálkoztam egy XP lemezzel, hogy hátha lehet javítani, de nem. Újratelepíteni engedte, de érdekes módon a 3 részre osztott vinyón, csak 1 partíciót ismert fel, a másik kettőre ismeretlent írt, mintha vadi új lenne és formázatlan. Erre a C:-re ráraktam formázás után az XP-t és voálá bebootolt rendesen és megy! A D: meghajtó okés volt, de az E: megintcsak formázatlan, ezt gyorsformáztam. Aztán játéktelepítés közben egyszercsak megfagyott az egész gép, valami kilőtte az egész rendszert. Restart után megint semmi gondja.
    Most este felhívott a barátom, hogy képzeljem az E: meghajtón visszajött minden! Hát mondom ezt nem hiszem el, hiszen én formáztam és ott semmi sem maradt, de tényleg visszatért!
    A vinyó lesz a hibás??Ha igen, akkor mivel lehet kiszűrni?HD Sentinel szerint 100%-os.
    Egy 160GB-os Maxtor SATA2-es van neki és kb 1 éves. :(((
    Válaszokat előre is köszönöm! :R :K

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Guderian

    tag

    válasz supesz #5888 üzenetére

    Köszi a segítséget.
    Bár nem értem miért kellene ramot venni amikor ezek a játékok eddig fullba elszaladtak ugyanezzel a konfiggal.Szerintem csak a vinyó lesz a bűnös.
    :)

    ''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

  • Guderian

    tag

    válasz supesz #5888 üzenetére

    Megtaláltam a hibát!A proci ventije szarakodott,beszorúlt egy pormacska a ventihez ezért nem tekerte a ventit amitől felment a hőfok 80fok felé ezért szaggatott a játék.
    :DDD

    ''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

Új hozzászólás Aktív témák