Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szelev

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítséget kérnék a következő winchester problémában(?), hátha valaki találkozott már hasonlóval.
    Seagate ST3160023A 160GB.
    Mikor megvettem fél éve, akkor csak többszöri formázásra sikerült felírni a 3 partíciót, és ezután is problémázott kicsit a windows a meghajtók betűkiosztásával. Gondoltam sebaj. Pár hét múlva, egy windows intézővel átmozgatott könyvtár (5GB) egyszerűen eltűnt. Na gondoltam, a betűkiosztás miatt lehetett valami maradvány, és újraformáztam, majd hónapokon keresztül nem volt semmi gond.

    A winyó átkerült egy zsír új gépbe, újra gondok voltak a betűkiosztásokkal, de ment pár hétig, és újra eltűnt egy windows intézővel átmozgatott könyvtál szőröstül bőröstül. Ekkor lekaptam egy analizáló progit (HD Tune), amelyik hibásnak értékelte:
    (07) seek error rate 100 253 30 547509 Failed.
    Nem elégedtem meg ezzel az eredménnyel és a seagate.com honlapról leszedtem egy disk wizzard for windows-t, amivel újra partícionáltam, formázás, majd egy progival szintén a seagate-től: SEATOOLD_EN.ISO –val bootolva ellenőriztem, és:
    Meta data file error by checking the volume és basic structure failed üzeneteket kaptam.

    Ezen felbátorodva visszavittem, és kicserélték. Amikor először bekapcsoltam, a windows nem tudta betölteni az eszközkezelőt, se valami teljesítmény naplót. IDE levesz bekapcs, kikapcs, visszatesz, majd ment az eszközkezelő. Na ekkor jött a meglepetés a zsír új winyónál azonnal elvégeztem ezekkel a progikkal az ellenőrzést, a partícionálás és formázás után, és detto ugyanezeket a hibákat jelezte. :C Egyelőre nem merek semmit ráírni erre a winyóra, nehogy megint elszálljon valamim.
    Lehet-e, hogy ez egy szériahiba, vagy esetleg valami beállításom rossz és ezért szaladok bele ebbe. :O
    Ha valakinek van ötlete, köszönettel várom!

Új hozzászólás Aktív témák