Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Knilee

    tag

    Hali
    A nem induló gépek topicjából küldtek ide hátha ... :P

    Olyan gondom van hogy a gép indulás után néha felismeri a hdd-t néha nem. kb 1 éve vettem egy Samsung hd103sj hdd-t 2 felé osztottam 50gb-ra tettem a win xp-t kb 1 hónapig semmi gond nem volt utána az xp betöltés 30-40 másodper lett lefagyott a gép rögtön az xp betöltés után és ha felismerte a hdd-t a gép akkor lemezolvasási hibát kaptam és nem bootolt az xp. Visszavittem garanciával és ott azt mondták semmi baja megint feltelepítettem az xp-t és jöttek a hibák. Visszatettem a korábbi hdd-t(maxtor 250) amin korábban a rendszer volt feltelepítettem és gond nélkül ment minden 1 évig. Kb 1.5 hónapja újratettem az xp és ma megint megjelentek a hibák (nem ismeri fel induláskor a hdd-t, lemezolvasási hiba, fagyás) de most a maxtor hdd-n aminek korábban nem volt gondja. ezt a hibát mi okozhatja? tegnap még 10másodperc volt a bootolás most a friss telepítés után 30-40. 1 hardver volt cserélve a táp mert a venti már túl hangos volt benne fsp350pnr helyett van most egy chiftec iarena gpa 500s. A hdd mbr részén lehet valami hiba? Az alaplapi smart nem jelez semmit és a hdsentinel szerint sincs gond vele.
    Netezés közben kifagyott restart, ott jelezte mind2 hdd-t de a bootolás előtt lemezolvasási hiba így nem indult az xp. Gigabyte ep31-ds3l alaplap e6550 cpu 2gb ram ati 4380vga 2satas hdd 1 dvd rom(ide). egy másik 100%ig azonos gép még soha nem csinált ilyet.

    cmos reset, elem kivétel, táp, sata kábel csere volt

    valami ötlet mit lehetne még megpróbálni? köszi :R

Új hozzászólás Aktív témák