Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #31725 üzenetére

    ,,Amikről te irkáltál itt össze vissza, azzal ezzel kapcsolatban semmit sem indokoltál, magyaráztál meg”
    Idézz már tőlem egyetlen egy állítást/kijelentést ami nincs megindokolva. Kiragtad azt az 1 jelzőt, hogy “” és ezen rugózól, közben továbbra is úgy teszel mintha a mondatom első felében nem lenne ott, hogy konkrétan mire jó:
    A TV-dnek bőven elég erős a saját hardvere és kellően jó a beépített media lejátszó szoftvere is, hogy megbírkózzon lényegében bármelyik 4K HDR filmmel, sőt még a Dolby Vision-el is.
    Jó erre mert ugyanezen márkából, hasonló vagy azonos évjáratú és hasonló vagy azonos hadrverrel/szoftverrel bíró TV-ből többet is teszteltem (ebből egyik a sajátom).

    A média lejátszó képességekről volt szó és hogy azt mi a alapján ítéli meg valaki egyszercsak "jónak" egy ilyen fórumra beböfögve, látatlanban, tesztek, szakszerű objektív információk nélkül
    Böfögésre emlékeztető, tényeket és érveket teljes mértékben nélkülöző megmondásokat te puffogtatsz. Én egy forumtárs kérdésére adtam egy 100%-kig jószándékú és tényekkel alátámasztott tanácsot. Ezeket a tényeket továbbra sem tudtad, meg sem próbáltad cáfolni. Az én tanácsomat próbálod minden áron hülyeségnek beállítani, de alternatívát nem mondasz, illetve felvetetted, hogy biztos létezik sok drága media box ami minőségibb az én ráfizetés nélküli javaslatomnál, holott a kérdésből nyilvánvaló volt, hogy zolka1982 nem ráfizetéses megoldáshoz kér javaslatokat. Az ő jelenleg rendelkezésre álló eszközei kétféle megoldásra adnak lehetőséget, én ezt a kettőt összevetettem és leírtam, hogy az egyik sztem miért jobb, mire te belekötöttél mostmár sokadszorra, hogy annál biztosan létezik jobb külső lejátszós megoldás. Bizonyító szakmai cikkeket követelsz arra, hogy egy TV-n kalóz forrású tartalmakat hogyan lehet lejátszani. Ha ezt komolyan gondolod akkor pontosan annyira menthetetlenül tudatlan vagy a témában amilyennek mutatod magad. Az érdeklődő nem streaming lejátszásra kért tanácsot hanem letöltött file-okra, erre vonatkozó teszteket/tapasztalatokat pedig csakis fórumbejegyzésekben fogsz találni, most egyből kaptál egy véleményt tőlem és djnice-tól is.
    Utalsz rá, hogy HDR képminőséget nem lehet objektív módon bizonyítani cikkekben fotókkal mert ennek nyilvánvaló technikai akadályai vannak, de aztán amikor ezt én is kifejtem akkor még ebbe is belekötsz, hogy márpedig a képminőség kérdése nem szubjektív. De bizony szubjektív, a laikus emberek kapásból rávágják pl. egy agyonszaturált képre hogy szebb a természetes színeknél. Válogatott zagyvaságokat, nem témába vágó fogalmakat bedobálsz aztán amikor én kicsit jobban kifejtem őket akkor egyből kihátrálsz belőlük sőt még megpróbálod úgy beállítani, hogy mintha nem is te hoztad volna fel és én terelném velük a témát.
    “belekevered itt a VLC-t”
    Olvasd már vissza, hogy az eredetileg tanácsot kérő zolka1982 említette a VLC-vel való tapasztalatait, én pedig arra reagáltam.
    “meg hogy milyen izom hardver, meg szuper OS van abban a TV-ben, ami a kérdésben semmit sem magyaráz”
    Hát ha valaminek fontos szerepe van a lejátszásban akkor az a hardver és az OS. Az LG TV-k esetén egy proprietary OS-ről van szó, amin az alapértelmezett media player azonos árkategóriájú TV-ken teljesen megyegyezik.
    Tényleg fölösleges innentől az egész, én tételesen, külön-külön idézve rámutatok a tévedéseidre, szándékos ferdítéseidre, te meg gyorsan visszaírsz egy random“mellébeszélsz, nem érted amit írok” beszólást, de természetesen semi konkrétummal nem támasztod alá.
    Én veled ellentétben adtam egy tanácsot egy kérdésre, nem jelentettem ki, hogy csakis ez a jó megoldás, nem szóltam le indoklás nélkül más megoldást, ezért teljesen nevetséges hogy szakmailag megfellebbezhetetlen bizonyítást vársz tőlem. A tanácsot továbbra is tartom, eredeti formájában zolka1982-nak címezve:
    “Sztem mindenképpen próbáld ki a TV-d saját player-ével lejátszani a filmeket hálózati megosztással vagy közvetlen USB kapcsolattal”

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák