Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz PuMbA #27827 üzenetére

    Ugye a 24p-t a plazmák kezelték jól, mert ott a BFI és a mozgásfelbontás a mai napig a legjobb.
    Te azért otthon vagy a témában, mi a véleményed arról, ha mondjuk egy filmnél nem a 24p-t interpolálnánk, hanem eleve 50-60fps-el vennék fel? Az ugye nem lenne szappanopera? Vagy?

    (#27828) PuMbA Kalibrálásnál se mind1 hogy mire kalibrálod a kijelzőt. Konkrétan ezért nem is igazán jó a PC mindenre, mert játékhoz a 0-255 míg filmekhez a 16-235 a jó. Az lenne az igazi, ha váltogatná az ember a színprofilokat. Ja és a fényviszonyokat is figyelembe kell venni, mert csak az adott fényviszonyhoz való kalibrálás a jó. Én pl bekalibráltam a tévémet az Oppo lejátszómról, vagyis a lejátszóval adtam be a referencia anyagokat természetesen 16-235-ös értékkel.

  • Formaster

    addikt

    válasz PuMbA #27827 üzenetére

    Kinek milyen az érzékenysége az ilyesmire. Valóban, leginkább az oldalirányú mozgásoknál jön ki, de engem gyakorlatilag minden mozgó képnél zavar. Nemhogy zavar, hanem egyenesen fejfájást kapok tőle és nem arról van szó, hogy bebeszélem magamnak, hogy ez így jó, ugyanis amikor fingom nem volt az egészről, pont azért ástam bele magam, mert valami rohadtul zavart, annyira, hogy belefájdult a fejem 1-1 filmbe. Nem tudom egyesek erre miért nem érzékenyek és hogy ennek mi az oka, egy biztos, ez nem placebó jelenség. (ez kb olyan, mint a 3D-s filmektől is valakinek fájt a feje, valaki le sem tojta, itt is az előbbiek között voltam.)

    szerk: nyilván 24Hz-en nem nyomatjuk a tévét, mert akkor egy villódzó kula lesz. 24hz-en akkor nyomatjuk a filmet, ha tudja a TV a cinema módot és felhúzza a megfelelő képfrissítésre a képkockák számát :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák