Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #12747 üzenetére

    Lehetne még vitatkozni, de tudjuk, hogy 0.001-es osztó a fekete-fehér TV-k kompatibilitása miatt kellett. Ebből kifolyóan pedig iszonyat idióta dolog továbbvinni ezeket a végtelen tizedes törtet okozó osztókat olyan technológiákba, ahol egyrészt semmi értelmük, másrészt a hardware képes lenne igazodni a dolgokhoz a visszafelé-kompatibilitást illetően. Ahelyett hogy kerek érték lenne a leggyakrabban használt névleges érték.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • c41r0^

    őstag

    válasz WonderCSabo #12747 üzenetére

    Az a 23Hz. - csakhogy ez 1920x1080 felbontáshoz nem választható 23Hz-es képfrissítés a menüben, csak az MPC HC-ban az "fpsfüggő automatizált Hz váltás" opciónál van egyedül ilyen, de ahogy átvált elvileg 23Hzre, a kép még jobban szakadozik, ráadásul a TV infója 24Hzet ír ki továbbra is (mondjuk ez nem mérvadó).

    Nem hiszem, h. a 100Hz-es TV tud 120Hz-en futni. Ne engem szidj, ha a gyártók ködösítenek, én is utálom ezt. - nem is rád haragszom, félre ne értsd. Én úgy vélem, hogy azért mondják rá, hogy "100Hz-es", mert a marketing diktál és régen a CRT technológiás TV-knél az 50-es után szintén a 100Hz-esek voltak a következő lépcső, tehát ez szvsz népbutítás. Ezt sokan támasztják alá. Elvileg az én TV-m is 120Hz-es, ha az 5:5 pulldown aktív, csak ebből ugye semmi hozomány nem származik, mert a pulldowntól (eredeti framek többszöri, ámde rövidebb ideig tartó villogtatása) nem lesz folyamatosabb az eleve kevés, 24 fpsből álló mozgókép. Itt a fő kérdés megint az, hogy bekapcsolt Motion Plus esetén (amikoris a pulldown elvileg kikapcsol, de ez is vagy gyártó, vagy TV függő, ki tudja...) csak annyi képkockát számol hozzá az eredetiekhez, hogy 100 fps legyen és emiatt 100Hzen megy a panel, vagy 120 képkocka lesz a végeredmény 120Hzen. És ennek a folyománya, hogy ha be akarom kapcsolni a Motion Plust, akkor esetleg más képfrissítési frekit kell ráerőltetnem a VGA-ra, mint abban az esetben, mikor nem kapcsolom be a Motion Plust, mert a panel nem egységesen 120Hzen megy.

    Gondolom érted a problémát.

Új hozzászólás Aktív témák