Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    Sziasztok,

    uj lakasba hamarosan konyhat rendelnek az Ikea-tol, egy ideje megvan a konkret terv ra, illetve aszerint ki van alakitva a konyha helye (kiallasok, burkolat, festes, minden megvan mar).
    Egy U alaku elrendezesben lenne a konyha, aminek az egyik sarkaban lenne a huto, mellette egy fallal. a huto mellett lenne egy suto,

    A hutobol eloszor beepitett volt betervezve, de most felmerult opciokent, hogy inkabb kulonallo lenne, mert azok is szepek tudnak lenni (attol fuggetlenul, hogy nem olvadna annyira be a tobbi elem koze), elol van a kezelofeluletuk es nem kell kinyitni hozza oket, literben nagyobbak (mivel nem megy el plusz hely a beepitesre), es hatekonysagban is jobbak (beepitett hutokbol csak A+ van, kulonallobol A+++ is van).

    A kerdes, hogy milyen buktatoi lehetnek, ha kulonallo hutot akarnek odatenni? A meretekkel elvileg nem kene h gond legyen, ugye osszesen siman 60 cm szeles a beepitett is, es a szabvanyos kulonallo hutok is ilyen szelesek. (magassagra a beepitettnel 80/120 cm lenne a fagyaszto/huto resz, felette meg 40 cm szekreny)
    Amit hallottam, hogy amivel esetleg lehet gond, hogy egy kulonallo huto ilyen aranylag beszoritott helyen is jol uzemelne/szellozne-e. Errol mit gondoltok? Egyebkent egy kicsi (kb 10-15 cm) plusz hely a terv szerint kene legyen, amivel meg lehet jatszani a huto mellett, hogy ne kozvetlen a fal melle legyen igazitva (hogy ha onnan nyilik, konnyeb legyen nyitni), illetve egy kis helyet hagyni a suto fele is, hogy legyen koztuk kis tavolsag, es beferjen valami vedofal is esetleg.

    Igy nez ki a terven a dolog:

    Mit gondoltok, melyik opcio lehet elonyosebb?

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz peppe79 #42667 üzenetére

    Nem én terveztem, ismerősöm terveztette Ikea-val, nem tudom melyiküknek mekkora inputja volt ebben. A sütő mellett hűtőn először én is meg voltam lepődve, de azt mondták, hogy nem kene problémának lennie, kb 15 cm lenne köztük azért. A hűtő ideális helye szerintem viszonylag fix volt az oldalfal miatt, a sütőben nem vagyok most biztos,hogy miért épp oda került, de az elektromos kiállás oda lett téve hozzá, szóval nem tudom ezen a ponton mennyit lehetne átvariálni ezen, sokkal messzebb valszeg nem lehetne tenni, max kicsit.
    Nem tudom még milyen lesz a hűtő, még beépített is lehet, főleg ez a kérdés most igazából.

  • assemble

    addikt

    válasz asdf_ #42686 üzenetére

    Ezt most nem nagyon ertem. Kulon hoszigetelest kene odatenni szerinted?

  • assemble

    addikt

    válasz asdf_ #42695 üzenetére

    Ilyet hova tennel pontosan? A huto oldalara?
    Mindket oldalra hova tennel? Nem nagyon tudom elkepzelni.

  • assemble

    addikt

    válasz peppe79 #42705 üzenetére

    Koszi a tippeket.
    Tenyleg logikusnak tunik, amit mondasz. A huto helye eleg fixen adott az oldalfal + tobbi falon az ablakok miatt. A suto lett volna meg egyszerubben mozgathato, azt most tenyleg nem tudom megmondani, hogy miert eppen oda lett teve melle. Csak azon mar nem tudom lehet-e varialni, ahhoz mar ott van a falon a 3 fazis kiallas mar, gondolom azt messzebb elvezetni is eleg problemas lenne mar. A lap amugy indukcios lenne.

    Igy nez ki a teljes konyha a terv szerint:

    asdf_ : koszi neked is. Utananezek majd, ott nem emlitette ott senki, hogy ilyesmire szukseg lenne, de ez persze nem feltetlen jelenti, hogy nem lehet tenyleg indokolt a dolog. Nem tudom amugy azt sem, hogy pl ha beepitett hutot teszek oda, akkor maga a beepites mekkora vedelmet/szigetelest ad a hutonek a sutotol - lehet h emiatt is mertek ilyen kozel rakni oket.

    Kozben amugy meg is lett rendelve a munkalap, azt mondtak meg holnapig van ido atgondolni, mert akkor kuldik el tenylegesen.

  • assemble

    addikt

    válasz peppe79 #42733 üzenetére

    A főzőlap indukciós, ott pedig talán ezért nem gondolták problémásnak, akik tervezték. Maga a hűtő is szigetelt, meg ha beépített lenne, az is elszigeteli azért jobban, de ezeken túl még egy elválasztófal is oda volt tervezve.
    Ilyen szempontból mondjuk akkor ennél az elrendezésnél lehet, hogy jobban járnék a beépített hűtővel a plusz szigetelés miatt, annak ellenére, hogy kisebb belül.
    A főzőlap felett van egy elszívó, aminek mondjuk hőelvezetés szempontjából ha jól sejtem nincs nagy jelentőssége, inkább csak szagokat vezetne el több/kevesebb sikerrel.
    De az igaz, hogy ezektől függetlenül esetleg kifröcsöghetnek onnan dolgok, stb.

    tomtyi: gázvezeték nem megy a konyhában, közvetlen a meleg víz jön oda, mert közel van a kazán. Illetve nem tudom a bútorok mögött mennyire lenne hely ilyesmit elvezetni, szerintem viszonylag ki van számolva ott is a dolog.
    Meg benne van ugye az is, hogy el is tudom vinni máshova a 3 fázist, ahhoz, hogy a mosogatóval vagy mosogatógéppel ki tudjam cserélni a sütőt, azoknak a vízkiállásait pedig vissza kéne kéne vezetni. Semmi se lehetetlen, de ezen a ponton így festés után ennyire átvariálni az egészet azért nem kevés erőfeszítés lenne..

  • assemble

    addikt

    válasz peppe79 #42742 üzenetére

    Egy 20+ negyzetmeteres nappalival egyben van a konyha, es a ket ablakon kivul csak egy teraszkijaro van, ahol feny jon be, szoval nem igazan opcio egyik ablak befalazasa sem. Legfeljebb az egyiket lehetett volna a nappali fele arrebb tenni meg az epitkezes korai allapotaban, csak erre nem biztos, hogy lett volna tenylegesen lehetoseg a tarsashaz egyseges kinezete miatt (minden emeleten kb ugyanott vannak az ablakok).

    De azert nem rossz, hogy a kezdeti problemabol kiindulva (beepitett vs kulonallo huto) lassan eljutunk oda, hogy ujra lehetne kezdeni ezt az egesz lakast igy atadas elott par hettel :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    Sziasztok,

    adott az alábbi hely, ahova be kéne tenni egy mosógépet: [link]

    A feladat jelen formában elég egyszerű lenne, mivel a mosdó mellett éppen 61 cm lett kihagyva, ahova kényelmesen elférne, és előrefele sem zavarna különösebben semmit.
    A szituációt az bonyolítja, hogy el lettek kicsit számolva a dolgok, és jelen pillanatban nem lehet az ajtót becsukni a mosdótól, így azt beljebb kéne tenni 5-10 cm-rel. Így viszont a 61 cm-ből már csak jó esetben 55 cm marad, ami nem elég egy mosógép szélességéhez.

    Az opciók, amik szóbajönnek:
    - Felültöltős mosógép - ilyenből ugye létezik 40 cm széles is, ami beférne oda. Ezeknek a magassága viszont 90 cm, es felfele ki kell tudni nyitni őket, ami már kicsit necces lehet amiatt, hogy a kazán kiáll kissé abba az irányba, nem egyértelmű, hogy nem ütközne-e bele
    - Keskeny elöltöltős mosógép a másik falhoz a gázcsövekhez közel odatéve. Maga a cucc itt is elférne, itt viszont az ajtónyitásnál a mosdó lehet méginkább útban - pláne mivel minden keskeny mosógép amit láttam balra nyílik, amelyik irányt pont jobban akadályozhatja a (beljebbtolt) mosdó. Ahogy a képeken látszik, jelenleg kb 83-85 cm van ettől a faltól a mosdóig, viszont egyrészt a mosdó beljebb lenne tolva, másrészt a végénél a csövek is elvesznek kb 4 cm-t, így kb csak 70-75 cm maradna ott. A keskeny mosdók is 45 cm mélyek, egy nyitott mosógépajtó pedig közel 40 cm ahogy számoltam, tehát így a nyitott ajtó biztos túlérne a mosdón is, a kérdés, hogy beljebb tud-e lenni a mosógépajtó annyival a mosdótól, hogy mégse menjen neki, amit nehéz megmondani.
    - Ha sehogy máshogy nem fér be, nézni egy 10 centivel keskenyebb mosdót (csak a jelenlegi is alig 60 cm-es, és visszavinni se lehet már). Vagy odatenni valami ütközőt a másik oldalára, és beletörődni, hogy nem lehet miatta teljesen kinyitni az ajtót.

    Mit gondoltok?
    A felültöltős verzióra nagyobb eséllyel gondolnám, hogy beférne oda, de ebben sem vagyok biztos.
    Tudok valamit csinálni azon kívül, hogy élőben is alaposan megmérek néhány mosógépet kinyitva, és összevetem ezekkel? Biztosan persze meg leginkább úgy derül csak ki, amikor már a helyszínen lenne a mosógép, és elég kellemetlen, ha a helyszínen derül ki a sok cipekedés után, hogy nem lesz jó oda..

    Bárminemű segítséget megköszönök :)

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz peppe79 #42773 üzenetére

    Köszi szépen a tippeket.
    Nem mondtam, és bár a képeken nem látszik, ez nem egy különálló WC szoba (bár van egy olyan is, ami 2 négyzetméter, és ahol hasonló mosdó van, mint amit linkeltél, ahol az el és fért jól), hanem ez maga a "nagy" fürdőszoba lenne, 5.4 négyzetméter az egész, itt van a kád is ezek mellett.
    Az alaprajza itt látható, bár ahhoz képest át lett rendezve úgy, hogy az ajtó át lett helyezve a nappali oldalára, hogy a mosdó fele nyíljon, és a kád van az eredeti ajtó helyén. Ennyire tud most kinyílni az ajtó: [link]
    Tehát ebbe a helységbe azért illene egy kicsit normálisabb mosdó, nem pedig egy kisWC-kbe szánt. (az a Cersanit Como amúgy jól néz ki, de úgy látom az is pont 60 cm széles, tehát nem lennék vele előrébb igazából)
    Ez a 60 cm széles volt a típusból amúgy a legvékonyabb, tehát csak más típusból tudnék 50 cm-est találni, ami jobban elférne.

    Amúgy én is úgy látom, hogy ez a 2 legesélyesebb opció: vagy felültöltós mosógép (bízva abban, hogy a kazántól még fel lehet nyitni rendesen), vagy kisebb mosdó.
    Próbálom megálmodni, csak nincs sok időm kitalálni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz peppe79 #42784 üzenetére

    Igen, jól látod a dolgot. Eredetileg nyilván úgy számoltuk, hogy oda kéne, hogy férjen az ajtó egy 60-as mosdó és kazán mellé, ezt még jó lett volna verifikálni, mielőtt odatették a mosdót. Szerintem a 2 wc-nek így is van értelme azért, ha csak 2 ember is él ott, nem kell a másikra várni így, plusz nem nagyon tudtam kitalálni értelmesebbet arra a kis helyre. Ami még szempont volt amúgy, hogy az ajtó áthelyezésével lett egy kicsit nagyobb összefüggő rész a szoba oldalán, ahova oda tudok tenni egy nagy gardróbszekrényt - egy ilyesmi a nappaliban zavaróbb lett volna.
    Gondolkoztam azon annó, hogy az ajtó középen legyen-e ott, de úgy szerintem nem lett volna jobb, belül ugye mégtöbb helyet elvesz ha nem csak derékszögig tud menni, és úgy már lehet, hogy a kádnak is útban lett volna. [link]

    Mindenesetre ezeken a dolgokon már nem tervezek változtatni ezen a ponton, azzal kell dolgozni, ami van :)
    A mosdóval, mosógéppel lehet játszani még..

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz assemble #42788 üzenetére

    Kivágtam közben kartonból a méreteket.
    Így nézne ki egy keskeny elöltöltős mosógép (viszont így a mosdó maradna a helyén, tehát nem lehetne teljesen becsukni az ajtót) [link]
    És a felültöltős mosógéppel, elmozgatott mosdóval: [link] - kiméregettem, és eléggé ki van számolva, de elvileg el kéne férjen úgy, hogy teljesen fel lehessen nyitni a tetejét, pár centivel odébb van a kazán kiálló része úgy is.
    Mindkettő működhet, átgondolom még..

  • assemble

    addikt

    válasz assemble #42853 üzenetére

    Ehhez kapcsolódva még egy kérdés:
    Mekkora helyet szükséges ténylegesen manapság meghagyni egy mosógépnek a fizikai méretén felül (ha például egy fal és mosdó közé menne)? Az ugye tiszta, hogy 60 cm kell szélességben, hogy fizikailag odaférjen. De mennyit érdemes pluszban számolni rá a mozgás/rázkódás miatt? Van olyan típus, ami abszolút nem mozog és teljesen be lehet szorítani? Mennyire típusfüggő ez a dolog?

  • assemble

    addikt

    Sziasztok,

    különálló hűtőt keresek, a fő szempontok:
    -60 cm széles, mélységben lehetőleg mélységben se legyen sokkal nagyobb (de kicsit kilóghat), magasságban kb 208 cm lehet max, de inkább max 200 cm körül legyen
    -jó hatékonyság (A+++), jó ár/érték, megbízhatóság, lehetőleg legyen halk

    Ebbea konyhába lenne betéve:
    [link]

    Ha jól sejtem, majd minden gyártó csinál ilyesmi hűtőt, szóval a kérdés, hogy vannak ajánlottabb típusok/márkák?

    Köszi, üdv,
    Marci

Új hozzászólás Aktív témák