Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Csabroncka #18210 üzenetére

    Nem értem mért erőltetikaz ecetet,vegyél sósavat.Világos,és ha az sem jó akkor foszfor savat,ezt még használják is az iparban vízkő ellen,királyvizet,kézigránátot,de ecetet nem.Egyébként az iparban az ecetsavat elterjedten használják hőcserélőkben vizkő oldásra.Pár évig volt hozzá szerencsém.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz Csabroncka #18210 üzenetére

    Köszönöm a Polly cucc ajánlánst.
    Egyelőre nem használtam további szert, hanem kihívtam a Zanussi szervizt.
    Ma járt kint a szerelő.

    Nos, szerencsére nem kellett szétszedni, a szerelő ki tudta húzni a szűrőt a mosógépből. Én nem mertem jobban erőltetni, féltem hogy letörik valami, de ő határozottabb mozdulatokkal ki tudta húzni. Fullra tele volt vízkő + szösz + mosópor keverék lerakódással (nem fotóztam le). Nem csoda, hogy már nem tudta leengedni a vizet.

    Kitakarítottam amennyire tudtam a szűrő betétet, ő meg a szűrő házat belülről. A szűrőt nem tudtuk visszacsúsztatni , mert mindkettőn maradt lerakódás. Úgyhogy a szűrőfedél csak simán vissza lett csavarva egyelőre, a szűrő nélkül. Így kellene még áttisztítanom vagy ecettel, vagy Polly-val.
    A szűrőt magát belerakom egy vízkőoldóba.

    Aztán ha tisztul mindkét felület, utána lehet hogy vissza tudom rakni a szőrőt. De a szerelő azt ajánlotta, hogy nem is nagyon szükséges a szűrő, anélkül is megy, csak akkor a kád lefolyóba kell egy szűrőt rakni. Ez egy típushiba ezeken, hogy nagyon megáll ott a cucc. Azt mondja, az új típusokon már nagyobb lyukú szűrőket alkalmaznak.

    Ecetet a szerelő is támogatta, bár azt mondta nem kell 1 liter, hanem csak 2 dl. Polly-t nem ismerte.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz Csabroncka #18210 üzenetére

    A hétvégén alkalmaztam a Polly-t a mosógépben.

    Vagyis pár nappal korábban egy ecetes mosást is csináltam (az akkor már kiszedett szűrővel), akkor is kijött egy csomó vízkő.

    Aztán a Polly-t használtam. Ez is hatott. :)
    Mondjuk nem 24 órára hagytam állni hanem csak kb 5-6 órányit. Utána 60 fokos mosást indítottam.

    Kihozott egy csomó trutyit, vízkövet. Szerintem jó cucc.
    Utána belenéztem a szűrőházba, és sokkal tisztábbnak tűnt. Utána immár a szűrőt is vissza tudtam tenni a helyére.

    Most minden rendben van a mosógéppel.
    Ugyan kicsit nyikorog már, de amúgy baja nincs.

    Köszönöm a segítségeket!
    Ezentúl a tisztításra jobban odafigyelek.

Új hozzászólás Aktív témák