Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82860288

    törölt tag

    Sziasztok,

    Konyhai szagelszívóval kapcsolatos kérdésem lenne. A lakás tipikus társasház, amerikai konyhás nappalis, kicsi konyha.
    A kürtőből bejövő cső 120mm, az elszívómban lévő csatlakozás és a cső viszont 100mm.
    Régebben volt probléma, hogy visszajött a szag és a zaj az elszívón keresztül egy felső kínai rossz szomszéd miatt.
    Akkor vettem egy mini motoros ventit, de az még zajosabb is volt és sokat dobott a villanyszámlán is. Aztán mikor elköltöztek a régiek az új lakók is ázsiaiak lettek, de tőlük nem jött vissza szag / zaj, pedig főztek rendesen ők is. Eddig.
    Most nemrég megint visszajön a zaj, a bűz, de még a kettővel alattam lakótól is, nem csak a közvetlen felettem lakótól. Az itt lakók szerint rossz a tervezés, de ez nem mindig volt ilyen.
    Nem teljesen értem hogy jöhet vissza a szag, a kürtőből bejövő csőben is van pillangószelep, és vettem én is egy másikat, amiben van tömítés is, de még így is visszajön minden.
    Most lezártam a csövet, de még így is hallom a hangos majdnem süvítő hangot.
    Nekem a kicsi 60x60cm elszívóm van, az alsó szomszéd szerint nála a méter széles, de nem hiszem, hogy nagyobb nyomás problémát okozna (bár nem értek hozzá), hiszen pont arra van a pillangószelep, nem?
    A lánc egyelőre úgy néz ki, hogy fali cső, szűkítő 120mm - > 100mm, plusz pillangószelep, elszívó cső.
    Hogy lehet ezt kivédeni / megoldani, mert lassan már megőrülök tőlük?

Új hozzászólás Aktív témák