Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz spiky03 #5500 üzenetére

    Nagyon érdekes ez a dolog, mert ugye elsősorban attól függ, hogy mit hallasz, hogy a füledben a csillók mennyire vannak elhalva ( t.i. a halló csillók nem regenálódnak teljesen, illeve nem termelődnek újra ).
    Nincs két egyforma ember, akinek a csillói egyformák lennének, és pont ugyan azt az érzületet továbbitanák. Ugye köztudott, hogy ahogy öregszel, egyre csökken az a hangfrekvencia, amit még hallasz. Ezért nem hallják az idősebbek a CRT TV-knek a sipolását, vagy pont a zenének a teljes hangtartományát.
    Ergo 1.) nincs olyan, hogy TÖKÉLETES hang, mert 2.) mindent máskép hallasz.
    S mivel a korod és a füledet ért hatások miatt folyamatosan változik az az ingerület, amit az agyadnak közvetitenek a rezgésérzékeny vackok, ezért amit egy éve Xnek hallottál, azt most Ynak fogod hallani.
    Tehát nincs olyan hogy jobb vagy rosszabb, csak olyan van, ami ÉPP TETSZIK neked az adott pillanatban. :)
    Amúgy meg az RTi A7ről beszéltem. :) Én pont az előbb leirtak miatt választottam. Az én hallásom alapján hihetetlen feszes, precíz, egyenes hangja van, még nagyzenekari cuccokon is, pl. komolyzenénél lehet nagyon hallani.

    Szóval ízlések és pofonok... ;)

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

  • Zanik

    addikt

    válasz spiky03 #5500 üzenetére

    Így már én is jártam, hogy két különböző helyszínen teljesen más élményt adott ugyanaz a hangfal. Más szobaakusztika, eltérő erősítő beállítások, és máris egész kellemesnek tűnt az, ami korábban zavart, vagy épp pocsékká vált az, ami máshol még tetszett. Annyi mindenen múlik a jó hangzás. Nem is csoda, hogy itt is sokan folyamatosan kísérletezgetnek, és mindig kicsit elégedetlenek. :DDD

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák