Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoX

    senior tag

    Viszonylag kompakt Dolby Atmos képességű 5.1.2 házimozi rendszert keresek. Szeretném, ha a hangfalakba lenne integrálva a magassági hangszóró is.
    Szinte csak ezt az egyet találtam:
    Onkyo HT-S5915 5.1.2
    Ez mennyire ajánlott?

    Néhány infó:
    - 18nm a nappali, de van mellette egy 5nm-es amerikai konyha is, tehát nem teljesen négyzet alakú és a TV sem ennek a közepén helyezkedik el
    - 2,8 méterre ülök a TV-től, a kanapé mögött még van egy méter a faltól
    - kb. 2 méterre tudom elhelyezni egymástól a jobb és a bal oldalt a TV mellett
    - 65" Samsung Q90T
    - nem opció az elülső magas álló hangfal, de a hátsók mindenképp állványon lennének
    - plafonra nem szeretnék semmit szerelni
    - tök jó lenne, ha a hátsó hangfalak vezeték nélküliek lennének, de tudom ez álom hagyományos házimozi rendszer esetén normális áron, vagy csak soundbar-okban
    - főleg Netflix-es tartalmakat fogyasztok, alkalmanként Blu-ray tékából kölcsönzök
    - néztem soundbar-okat is, melyek elég kényelmesek, hogy nem kell erősítő és vezeték nélküliek szinte, abból ezeket néztem ki: JBL Bar 9.1, vagy Samsung HW-Q800T + Samsung SWA-9000S
    (a megfelelő helyen már kértem véleményt róluk)
    - maximum 350-400e forintot szánnék rá

    Az egyik bajom a fenti Onkyo szettel, hogy "csak" 4K/60hz, holott a TV-m már 120hz-es. Még nincs, ami ezt kihasználná (nekem), de kár lenne alapból egy szűk keresztmetszetű erősítővel kezdeni, nem?
    Esetleg válasszak másik erősítőt hozzá? A hangfalszett külön is van: Onkyo SKS-HT588
    De az már lehet túl sokra jönne ki.

    Vagy felejtsem el az Atmos-t és vegyek inkább egy jobb 5.1-et?
    Ez pl. milyen lehet? Cukinak tűnnek a hangszórók :) Bár innen nem nagyon lesz hova tovább fejlődni, mi? Bár kérdés hova lehetne?
    YAMAHA RX-V4A + MONITOR AUDIO MASS 5.1 (2G) HÁZIMOZI SZETT

    Tetszenek a soundbar-ok nyújtotta egyszerűség és kábelmentesség, de vonz a minőségi házimozi is. Ezért feltettem itt is és a soundbar-os topikban is a kapcsolódó kérdéseim.

    Bocsánat a csapongásért, bizonytalan vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák