Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!:)

    Szűk két hónap várakozás után, végre hazakerült tesóméktól a Cambridge Audio CXR200:)

    Egy biztos, méretes és súlyos "kis" jószág:) Csináltam mikrofonos bemérést és nagyon szépen, pontosan bemérte a hangfalakat:) A frontokat (Heco Music Style 900) large-re tette vágás nélkül, a centert (Heco Music Style 2) small-ra és 160Hz-re a vágást, hátterek (Heco Music Style 200) small-ra és 80Hz-re a vágást, sub(Monitor Audio RSW12) 120Hz-re. Tudom nem igazán illik ez a szett az erősítő képességeihez, de mivel nem megy minden egyszerre sajnos:), így egy darabig biztos maradnak:) Az erősítő bemérése szerint használva a rendszert, bizonyos esetekben sok volt a mély, mert ugye a frontok és sub is adta, de nem mindig éreztem így. Ha leveszem a frontokat small-ra és 80hz-re a vágást akkor meg, szinte csak a sub adja a mélyet, de így meg majdnem keveslem:), viszont a frontokon jobbnak érzem a középhangokat meg részletesebbnek is ebben az esetben:), vagy csak a kevesebb mély hang mellett jobban kihallatszik....

    Kérdeztem privátban ELACielvtárs-t, aki nagyon sok mindenben segített és válaszolt, de ez úton is kérdezném a nálam hozzáértőbbeket és akik használtak/nak-teszteltek ilyen készüléket, gondolok itt BBéci-re, hogy használjam az erősítő által bemért értékekkel a hangfalakat, vagy tundátok-e tanácsot adni a beállításokban, small, large és vágási frekvenciák stb.-ben? Ha pl. a frontok is mindent megkapnak egy az egyben és megy mellettük a sub is és ilyen estben sokallom a mély hangot, akkor az megoldás lehet hogy csökkentem basszus értékét az erősítőn? Ez esetben kihatással van a subra is, vagy csak az 5.0-ra?

    Köszönöm előre is a segítségeteket!!:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák