Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quetz

    őstag

    válasz Hohocali #34145 üzenetére

    A mérést egy DAC-n végezte Archimago, az sosem lesz terhelve, mert erősítetlen kimenetet mértek. Gyakorlatilag egy pre/pro rendszer pre részét mérte meg. Tegyük fel, hogy igazad van, a rendszer terhelés alatt másképp viselkedik. Ez azt jelentené, hogy a egy pre-pro rendszerben a processzor tápkábelét nem érdemes cserélni, mert sosem lesz terhelve, csak a végfokon lehetne javítani? Személy szerint én ebben kételkedem.

    Másrészt csináltam egy nem reprezentatív mérést, hogy megnézzem, mekkora szórása van az UMIK-1-nek:

    SPL:

    SPL nagyítva, hogy szemléletesebb legyen:

    RT60 lecsengés

    Torzítási görbe:

    A mérések között tartottam rövid szünetet, hogy a hőmérséklet terhelés ne játsszon, és a mikrofont a hallgatói pozícióba tettem. Meg kell keresnem a 0deg kalibrációs file-t a 20cm-es közel ponti méréshez, ha az is érdekel.

    Amire kíváncsi voltam, hogy ugyanazon a rendszeren, ugyanaz a jel más eredményt mutat. Hát nem ugyanazt mutatta, joggal feltételezhetjük, hogy emberi hallgatósággal hasonló történne. Még akkor is, ha semmit sem változtatunk a rendszeren, hallhatunk különbségeket.

Új hozzászólás Aktív témák