Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz #33253120 #53290 üzenetére

    Ugyanezt mondtam én is. ;)

    (#53291) Ribi:
    Szerintem ötletes.
    Sehol sem mondtam az ellenkezőjét. :N

    Azért árába az egyediséget is bele kell venni.
    Ha az egyediséget ár/érték arány szempontként hozod fel (és mivel ár/érték arányról beszélgetünk, így gondolom, hogy igen), akkor szerintem meg pont hogy nem. Soha nincs valós ár/érték arány ilyen tulajdonsággal, mivel nincs mihez hasonlítani, ettől egyedi. De mivel ő felhozta ezt ezért reagáltam rá. Mivel az 5-ös spot is ugyanúgy tökéletesen ellátja "az 5 irányba, állíthatóan jól világítás" feladatkörét (ő hozta fel a praktikusságot, ugye), így ha már erőszakoljuk az ár/érték arányt, akkor az igenis elég gyenge, mert mondjuk még a te áraiddal is számolva mondjuk 15000-ből hozza ezt ki, míg az 5-ös spot mondjuk 12000-ből meg van. ;)

    Az, hogy amúgy az egyedi dolgok sokkal többet is érhetnek, mint a bolti tiszta sor, csak éppen az nem ár/érték arányban mutatkozik meg, hanem csak az árban. Egy egyedi festésű LaFerrari kerülhet 10x többe egy "mezei pirosnál", attól még ha máshoz nem nyúltak az ár/érték arányban a piros fog győzni (és ettől még továbbra is lehet az egyedi festésűt venném, mert nekem megér annyit)...

    Amikor megnézel egy normálisan kinéző lámpát és 50-60k, akkor ez a barkács lámpa kicsit se drága.
    Na ez innentől válik baromi szubjektívvé, mert mondjuk nekem nem kell elköltenem 50-60k-t, hogy egy jól kinéző lámpát találjak (az említett 12k-s krómozva például nagyon tetszik, bár én magamnak szoktam a lámpáimat is készíteni), akkor miről beszélünk? Ár/érték arányt nem elvont dolgokra vonatkoztatunk, hanem mérhető, pontosan minősíthető, számszerűsíthető dolgokra. Lámpa esetében ezek mondjuk lehetnek a világító testek száma, a fényerő, a felhasznált anyagok és minőségük (fém vs. műanyag stb.), állíthatóság, ár.

    Ebből lehet azt mondani, hogy mondjuk két lámpa esetében:
    "A" lámpa : 5 világító test, minden irányban állíthatóság, 2000 lumen fényerő, 15.000 Ft
    "B" lámpa : 5 világító test, minden irányban állíthatóság, 2000 lumen fényerő, 12.000 Ft

    Akkor a B-nek jobb az ár/érték aránya. De ettől még simán lehet, hogy az A jobban tetszik, de mivel ez szubjektív, ezért nem mérvadó. Nekem is tetszik a DIY, ez az alkotás is nagyon jó, de ha csak nincs minden kéznél (szerzed, lopod, kapod), akkor jó ár/érték arányról szerintem nem beszélhetünk. Pedig hidd el én is nagyon DIY párti vagyok és becsülöm a barkácsmunkát, magam is rengeteg egyedi dolgot készítek... :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák