Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz #19784448 #19177 üzenetére

    100 rpm eltérés még belefér a legtöbb ventilátornál megadott működési tűréshatárba, szóval 80%-esélyt adok annak, hogy PWM-es a szabályozás és 20%-ot, hogy nem. Mondanám azt, hogy fogj egy multimétert, és mérj rá az egyes és kettes pin közötti feszültségre. Ha az fixen 12 volt, akkor PWM-es, ha kevesebb és ugrál, akkor feszültség alapú. De nem mondom, mert működő gépben én sem szeretek turkálni.

    hoffman_: az adatlapodon szereplő Titan Hatira menne a két ventilátor? Mert oda szerintem elég lenne egy jó is fújó módban felszerelve (ide az Akasa Apache illene jobban), és inkább a ház végigszellőztetését oldd meg továbbiakkal (egy-egy Be Quiet PW2 előre és hátulra). A CHA_FAN szétosztásához olvass vissza, tegnap kérdeztem és kaptam választ jó Y kábelről.

    -Solt-: a fix +12 volt a 2-es pinen azt jelenti, hogy egy nem PWM-es ventilátor mindig 100%-on fog menni, hiszen azok amiatt pörögnek kevesebbet, hogy alacsonyabb feszültségről üzemelteted őket. Ha előtte ASUS vagy ASRock lapod volt, akkor azoknál azért lehetett, mert a legtöbb alaplapjuknál nem fix 12 volt megy, hanem FAN PWR, ami egy szabályozott/szabályozható feszültséget jelent.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák