Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copass

    veterán

    válasz AuraSync #10 üzenetére

    warezzel nem tudsz mit kezdeni. kivágod az ajtón, bejön az ablakon. minden felszínre fog törni.
    csak jó üzletpolitikával tudják csökkenteni a veszteségeket.
    nyomot árakkal, folyamatosan kiadott frissítések, tartalmak,stb.
    ezeket törésekkel csak jelentősen késve követik.
    a júzer inkább megveszi legálisan, aztán csók.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Penguin95

    senior tag

    válasz AuraSync #10 üzenetére

    "Persze hogy kevesebb jött hála a wáreznek. Sztem előbb a warez-el kéne kezdeni valamit aztán lehet fejleszteni a gémeket."

    A warez pont jól van úgy ahogy van, köszi. Igen, én is élek vele, és mondok is három példát arra, hogy miért:
    1. Anno megvettem a Crysis első részét. Rég játszottam már vele, gondoltam itt az ideje újra elővenni egy végigjátszásra. Feltettem, indítanám, és...


    Lefordítom: Vegyem meg újra azt a terméket (vagy használati jogot, még mielőtt ezen kezd rugózni valaki), amit már birtoklok. Írtam én már a Steam, EA, meg minden egyéb supportnak, de mivel az összes Aditya meg Abdul, így a hi there is Kamala please rate five star volt a legtöbb amit mondani tudtak.

    2. Az elmúlt 10 évben volt két játék, amik kiemelkedő figyelmet kaptak már jóval megjelenésük előtt. Mindkettőt úgy vártuk mint kisgyerek a karácsonyi ajándékokat, sokan előre meg is rendelték ezeket. Aztán mikor megjelentek, mindenki el volt ájulva tőlük...

    ...mert annyira fosok voltak. Igen, gondolok itt a No Man's Sky-ra, és a Cyberpunk 2077-re. Az ígéretek 80%-a sosem valósult meg, ami meg igen, azokra hónapokat, éveket kellett várni. Kérdezem én, ezért fizessen az ember 20-30 ezer forintot? Ezért, hogy kapjon egy üres héjat, megtömve ígéretekkel és hazugságokkal?

    3. Anno rengeteget játszottam a GTA Online-al is. Sosem vettem semmit, mindent magam farmolgattam ki napok, hetek alatt. Egy szép nap aztán kaptam egy üzenetet, hogy 30 nap pihi, és buktam mindenemet, mert a Rockstar szerint rosszat csináltam. Hogy mit? A mai napig nem tudom, mert hiába leveleztem velük napokat, nem hogy a cuccaimat nem kaptam vissza, még azt sem voltak képesek elárulni, hogy mit vétettem. Szerinted milyen érzés az egy játékosnak, hogy szépen építgeti a karakterét, beletolt majdnem 400 órát a játékba, aztán mindezt elveszik tőle, és még meg sem indokolják? És ezt nem csak velem csinálták meg, hanem ezrekkel.

    Zárásképp egy negyedik indokot is adnék. Régen ha tetszett egy játék, nagy eséllyel kipróbálhattam azt. Ennek a neve demó volt, aminek keretében játszhattam a játék egy részével, majd ha tetszett amit látok, megvehettem a teljes kiadást. Ezek hol vannak most? Tök jó, hogy x óra játékidőig kérhetsz visszatérítést a legtöbb áruházban, csak ezt jól tudják a fejlesztők és kiadók is, és épp ezért sokuk direkt úgy csinálja meg a játék elejét, hogy csak később láthasd meg azt, hogy nem azt kapod a pénzedért amit vártál.

    Amíg ilyenek történnek, én nem vagyok hajlandó fizetni addig míg nem végeztem egy játékkal, nem ismertem ki az adott szoftvert, stb. Viszont ha ez megtörtént, és azt kaptam amit ígértek, akkor nyitom a tárcámat, és csengetem is a pénzt. Még akkor is, ha nem feltétlenül tetszett amit láttam, mert volt benne mondjuk egy idegesítő rész, karakter, túltolt jelenet, adottság, vagy bármi más, hisz ettől még azt kaptam amit ígértek.

Új hozzászólás Aktív témák