Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Synthwave #74 üzenetére

    Azért kéne kutatni, hogy megtudjuk, hogy ténylegesen a gyakorlatban van-e értelme, mert mondjuk nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni. De egyébként nálam nem számít, mert nem gémelek viszont attól még érdekelne, hogy hol a határ, merő kíváncsiság. :)

    Olyan érzésem van a témával, mint az MP3 vs FLAC vagy FLAC vs Hi-Res (96 kHz 24 bit) kérdésnél, ahol azzal megy az érvelés, hogy de hát jobb, hisz több információt tartalmaz. Igen utóbbi tény, csak az a kérdés, hogy te azt érzékeled-e? Illetve egyáltalán érzékeli-e bárki? Az lényegtelen, hogy te úgy gondolod, hogy érzékeled, mert ott a placebo-hatás, ami miatt az érzékelés nem feltétlenül korrelál a valósággal. Ezért szükséges vakteszttel vizsgálni minimum azt, hogy egyáltalán létezik-e olyan ember, aki képes különbséget tenni.

    Én nem merném kijelenteni ilyen nagy magabiztossággal azt, hogy 144 Hz felett van értelme, amíg ezt nem támasztja alá egyértelmű adat.

    Does High FPS make you a better gamer? Ft. Shroud - FINAL ANSWER

    (nem értem miért küldtél képet link helyett, úgyhogy betettem ide én :D)

    Na végre, ez már érdekes, köszi!

    Az alanyok akkor elvileg, ha jól értettem (csak átfutottam):

    noobok: Linus, Paul
    streamerek: Shroud, MrGrimmmz
    profi: Corey

    Eredmények:

    A noobok profitálnak igazán mindenhol.
    A streamerek is többé-kevésbé, de fura módon a 60 Hz nem hátrány a 144-hez képest.
    A profinak hatalmas hátrány a 60 Hz, de a 144 és 240 Hz az mindegy.

    A noobok nagyot profitálnak igazán mindenhol.
    A streamerek is profitálnak, de messze nem annyit.
    A profi is, de de a 240 Hz-ből már nagyon minimálisat, alig 3% az szinte semmi.


    A noobok mindenhol egyértelműen profitálnak.
    A streamerekcsak 144Hz-ig jobbak, 240 Hz mindkét esetben rosszabb az eredmény.
    A profi 144 Hz-ből profitál, de a 240 Hz alig 1.5%-kal jobb csak.

    Konklúziók:

    1. A 60 Hz kevés.
    2. Profiknak nagyrészt elég a 144 Hz.
    3. Ha noob vagy, akkor jól jön a 240 Hz.

    Én most megzavarodtam. :DDD

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák