Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schferenc77

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #11971 üzenetére

    Tudom, hogy ez egy régi poszt, de most jutottam oda, hogy próbálkozzam LTE routerrel.
    Szereztem egy Huawei B818-263-as LTE routert, amire egy ilyesmi 5dbi-s antennát raktam. Az antennát le is szedtem, mert rosszabb értékeket adott a router vele, mint nélküle.
    Egy Galaxy S22-es telefonnal kb 40-50 Mbit/s letöltési sebességet tudok elérni, a routerrel is max ennyit.
    A routerben ezek az értékek vannak az LTE hálózatra:
    RSRQ-13.0dB
    RSRP-103dBm
    RSSI-83dBm
    SINR 0dB

    Ha az antenna csatlakoztatva volt, akkor a letöltési sebesség drasztikusan visszaesett (max 10-12 Mbit/s).

    Fura, hogy a router a saját belső antennájával is max egy mostani jobb telefon letöltési sebességét tudja. Amikor vettem, kipróbáltuk, TELEKOM SIM kártyával hozta a 120-150 Mbit/s-et (igaz, más helyszínen).
    Mit tanácsoltok? A router egy jó jelerősségű helyen hozza, amit elvárnék tőle, de ezek szerint egy szarabb vételi helyen mar drasztikusan csökken a belső antenna képessége, a külső meg ezek szerint csak ront a helyzeten?
    Milyen antennát rakjak rá, hogy normálisan hozza az 70-80 Mbit/s sebességet?

Új hozzászólás Aktív témák