Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TyDe

    tag

    Sziasztok!

    A témaösszefoglalót elolvastam, de sajna nem találtam választ a kérdésemre.

    Arról szeretnék érdeklődni, hogy Hikvision AcuSense rögzítő vásárlása esetén a kameráknak is AcuSense fajtájúaknak kell-e lennie, vagy a rögzítő a videojel figyelésével önmaga is képes ellátni a funkciókat?
    Mert nekem magukra a funkciókra szükségem lenne (vonalátlépés, fals riasztások elkerülése), de mivel maguktól a kameráktól nem várok el semmilyen önálló tevékenységet (kábeles kiépítést tervezek, és nem érdekel a memóriakártyás helyi rögzítés sem), ezért nem költenék a rendszerben drágább "okos"kamerákra, ha nem feltétlen szükséges... Inkább vennék jobb felbontású kamerát a magasabb árért. (Amúgy a családi házam udvarának figyelése lenne a cél 2-3 kamerával mindössze...)

    Válaszotokat előre is köszönöm!

  • TyDe

    tag

    válasz bigrock #14042 üzenetére

    Nekem valahogy nagyon zavaros ez a Hikvision Acusense.
    Tudnál esetleg ebben tanácsot adni?

    Léteznek ugyebár AcuSense DVR rögzítők, amikhez ugyebár analóg HD kamerák csatlakoztathatóak. A rögzítő leírásában viszont ott vannak az analitikai funkciók felsorolásai.
    Ugyanakkor viszont nem léteznek AcuSense HD kamerák, hanem csak IP-k.
    Akkor mi értelme egy ilyen DVR rögzítőnek? Minek sorolnak fel analitikai funkciókat, ha a szokványos HD-kamera kiépítéssel nem is képes ezekre?
    Amatőrként azt feltételezném, hogy az intelligens funkciókat ilyenkor a csatlakoztatott HD kamerák képe alapján maga a DVR-rögzítő elemzi, nem pedig a kamera...

  • TyDe

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy Hikvision AcuSense DVR rögzítőt (iDS-7204HUHI-M1/S) és hozzá két Hikvision (DS-2CE72HFT-F28) ColorVu kamerát. Az összekötés Gembird UTP CAT6-os kábelekkel lett megoldva.

    Ezzel kapcsolatban a szerelés/beüzemelés után két eddig számomra nem érthető/nem megoldható problémával találkoztam:

    1.) Az egyik probléma, hogy a kamerák OSD menüje nem nyitható meg. A kamera használatija szerint ezt ugye a rögzítőhöz kapcsolt monitoron az adott kamera képét kiválasztva az alul lent levő egyik ikonnal lehetne ezt az OSD menüt előhívni.
    De az az ikon pont szürkén jelenik meg, így ergo nem használható.
    Ez azért probléma mert a kamerák összes beállításához ott tudnék hozzáférni - így viszont semmit nem tudok rajtuk beállítani...

    2.) A másik érdekesség, hogy bár a rögzítő maximális analóg felbontása 8MP, a kameráké pedig max. 5MP, a rögzítőn a maximális felbontás mégis csak maximum 4 MP-t enged.
    Hogyan lehet ez? Talán a - fent leírt, így elő nem hívható - OSD menüben tudnám a kamerán feljebb állítani, és akkor már a rögzítőn is ki tudnám már választani?

    Sajnos a vásárlás helyéről nem sikerül használható információkat szereznem...

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák