Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz mocsanisi #29156 üzenetére

    BCAA edzés közben? Nekem ezt tanácsolták a builderesek:

    BCAA: edzés előtt és után, lefekvés előtt (esetleg reggel)
    Glutamin: edzés előtt és lefekvés előtt

    BCAA-ból azt írtál elég a napi 20g, ezt elosztva jön ki az 5g. Ha reggel nem iszol, akkor edzés előtt mehet 10g. Glutaminból(G-Bomb) pedig 14g edzés előtt bőven elég a BCAA-val együtt. Edzés közben is lehet fogyasztani, de legjobb hatása akkor van, ha edzés előtt iszod 20 perccel.(nem én írtam, csak szimplán ezt tanácsolták )

    Még ezt találtam:

    "Helló! Nemrég olvastam, hogy az L-glutamin tetemes része elvész az emésztőrendszerben, ebből mennyi igaz? Illetve ha igen akkor mi értelme a fogyasztásának?
    Köszi!

    Válasz (2010. 06. 26.)
    Sajnos igaz, ezért is érdemes nem a sima L-glutamint szedni, hanem a modernebb glutaminformákat. És azokkal sem tanácsos spórolni, hogy valami az izmoknak is jusson... Pontosan ezért javaslom mindig inkább a BCAA-t, ha a kettő közül választani kell. Ha L-glutamint szedsz, abból bizony sokat kell szedni, hogy valami hatása is legyen...."

    Magyarul a sima Glutaminból jó sokat meg kell kajolni, legalább a dupláját, mint a G-Bomb formulából. Ezért írtam egyből azt, kicsi az árkülönbség, de úgymond jobb a hatásfok.

    Mielőtt elkezdek valamit, szeretek tájékozódni. :) Főleg, hogy egyik sem egy olcsó dolog, így azt szeretném, hogy minél hatásosabb legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • Jojo5

    őstag

    válasz mocsanisi #29156 üzenetére

    ON glutaminja mennyire jön ki ? :U

    http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

Aktív témák